Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem indul be a tejleadó...

Ha nem indul be a tejleadó reflex, akkor már nincs elég tejem?

Figyelt kérdés
Babám mostanában nem úgy szívja a mellemet, ahogy eddig és nem érzem, hogy beindulna a reflex, így alig jön tej, amitől bemérgesedik.
2011. márc. 4. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
velem is hasonló helyzet,kíváncsi vagyok a válaszokra!Mennyi idős a babád?
2011. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából lehet, hogy nem így van mindenkinél, de nálam az volt, hogy a kisfiam 12 hónapos koráig minden egyes szoptatásnál éreztem a tejleadó reflexet, addig nem kellett pótolnom sem a babám étkezéseit, viszont elkezdett egyre lanyhábban szopni, csak harapdált, szórakozott, nyalogatta a cicimet, utána egyre kevesebbszer éreztem a tejleadó reflexet, aztán már egyszer se és rövid idő alatt odáig jutottunk, hogy alig volt tejem, ezért még lazábbra vette a kisfiam az egészet, mert utána muszáj volt pótolnom neki, különben éhes maradt, nem fejlődött. Nekem 2 hónap alatt elapadt a tejem utána, hogy megszűnt az erőteljes szopi és nem volt már tejleadó reflex sem. De én itt olvastam már olyan választ, hogy egyáltalán nem ez a mérvadó, lehet még tök sokáig lesz tejed, beállt a kereslet -kínálat és azért nem érzed a tejleadó reflexet. Nálam még anno volt egy anyuka ismerősöm, akinek a kislánya 2,5 éves és még szopik, kérdeztem tőle, hogy ő érez e még tejleadó reflexet, azt mondta, hogy igen, még érez mindig, akkor már gondoltam, hogy nálam gond lesz, mert én meg már nem. És végül tényleg ez lett, elment a tejem. De lehet, hogy ez minden korban másképp működik, mennyi idős a te babád? Remélem azért kapsz olyan választ is, aki jobban ért a témához. Sok sikert a szoptatáshoz! Egy 3 gyerekes anyuka
2011. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:
100%

Az, hogy érzed-e, csak az egyik része a dolognak. Van, aki sose, van, aki csak pár hónapig, más meg évekig. Pl. én is az utóbbiak közé tartozom, nálam is kb. 2,5 éves kor után kezdett komolyabban csökkenni a bizsergés.

A kérdés inkább az, hogy van-e? Ha továbbra is látod a babádon, hogy bizonyos időközönként nagyokat kortyol és nyel, illetve a kezeddel talán még tapintani is tudod, hogy megduzzad kicsit a melled, akkor minden bizonnyal van reflexed. De ezek közül is inkább a babád nyelése a mérvadóbb.


Az, hogy kezd "elmaradozni" a reflex, nem feltétlenül jelenti rögtön, hogy már nincs elég tejed, elsősorban inkább azt, hogy nehezebben ürül ki. (Az oxitocin működése csökken ilyenkor.) De az igaz, hogy hosszabb távon ez is okozhat mennyiségi gondokat, hiszen, ha kevésbé jól ürül a tej, akkor a szervezet sem kap elég jelzést, emiatt pedig fokozatosan visszaeshet a termelés. Szóval hosszabb távon előfordulhat ilyesmi, de nem mondanám tutira, hogy törvényszerű.


Amit tenni tudsz, az a nyugalom és a lazulás, ez segíti a legjobban az oxitocint.


De, azt azért érdemes lenne tisztázni szerintem, hogy esetleg más oka van-e a babád mérgelődésének! Mert nemcsak az okozhat ilyesmit, hogy lassabb a tej ürülése, hanem az is, hogy egyszerűen a baba lesz türelmetlenebb. Egy bizonyos életkorban tipikus jelenség, hogy alig bírják kivárni, hogy meginduljon a tej, annyira gyorsan akarnának már szopizni és "menni utána a dolgukra" (pl. 3-5 hónap körül van egy ilyen korszak). Ez természetes dolog és idővel el fog múlni - de semmi köze ahhoz, hogy a hormonjaiddal vagy a tejmennyiségeddel lenne a baj.

2011. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor valószínűleg igazad van, pont 4 hónapos.
2011. márc. 5. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!