Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jelenlegi és leendő Anyukák!...

Jelenlegi és leendő Anyukák! Ti nem érzitek úgy, hogy a szoptatás túl van misztifikálva? Régen nem volt egyszerűbb?

Figyelt kérdés
Néhány héten belül szülök, de előre agyalok azon, hogy vajon fog e sikerülni szoptatnom a babámat, amit nagyon szeretnék. 9 hónappal ezelőttig azt hittem, hogy mell elő, baba bekap, tej folyik. És csak az nem szoptat, aki nem akar. Azt gondoltam, hogy az anyatej adása a legtermészetesebb folyamat az egész világon, és emellett egy nagyon egyszerű dolog is. De tíz anyuka közül, akivel most közvetlen kapcsolatban vagyok, egyiknek sincs elég teje, szenved, tápszerrel kell pótolnia. Nem beszélve arról, hogy mennyi szakkönyv, weboldal, tanácsadó, liga, forró drót van kiélezve a témára. Ráadásul már ezer dolgot tudsz előre, mi nem sikerülhet. Ha nem csinálod rögtön, rossz a technika, nem harap rá eléggé, letapadt nyelv, nincs vákuum, fáj, feszít, sebes, elzáródott, gyulladt, masszírozd, fordítsd, fejj kézivel, gépivel, inkább sehogy, igény szerint, 3 óránként, egyik mell teljesen, váltott mell tíz percenként... áááá... És csak rakódnak a gátak az agyadba, teli leszel szorongással, és a végén mindent produkálsz, amit nem akarsz. Szerintetek hogyan lehetne ezen változtatni? A sok segítség pont nem segít, csak pánikoltat.
2011. febr. 24. 15:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj,nekem eszembe sem jutott a szoptatás szülés elött.Természetes volt,nem tanított senki.Szülés után fél órával már szoptattam.Letették mellém,azzal elmentek.Senki nem mondott semmit.Úgy csinálta először,mintha már rég azt csinálta volna.Középútat választotta.Se nem igény szerint,sem 3 óránként.Ha mélyen aludt,akkor nem költöttem fel,eltelt 5 óra is.Ha pedig túl kevés idő telt el az utolsó szopitól,azért a 2 órát kivártuk.Éjjel is adtam 2 és fél éves koráig.Ez mindenkinek saját döntése,persze egy 2 éves nem táplálkozik éjjel,hanem természetes cuminak használja.Egyetlen dolog amire vigyáznod kell,hogy ne gyulladjon be.Fejni kell minden szoptatás után.Nekem olyan sok volt,hogy szopi elött is fejnem kellett,mert fulladott meg tőle.Hallgass az ösztöneidre és jó lesz minden.Majd jelentkezz babás hírekkel.
2011. febr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát én várandósan nagyon sok mindennel előre készültem, olvastam, de ez volt az a téma, amiről az volt a véleményem, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, és menni fog!Feé sem merült bennem kétely, hogy ez nem fog sikerülni!

Álomszülésem volt egy állami kórházban fogadott személyzettel, nagyon gyorsan perfektül ment minden! :)Szülőszobán cicire tettük!Rooming-inben igény szerint (szinte 0-24-ben) cicin volt a kislányom, de már a kórházban gond adódott! :( Éjjel (mikor szerintem már beindult a tejem, de ezt nem hitte el nekem senki) egyszerűen csak ordított a lányom! :( A "szakemberek" szerint felcsapja akicsi a nyelvét!De nem azt mondták mit tegyek csak hogy ez a tény! :(

Aztán kiengedtek (természetesen minden segítség nélkül), így itthon és fejtem és cumisüvegből etettem anyatejjel!Szinte semmit nem aludtam, mert mire őt megetettem elaltattam, kezdhettem előlről a fejést!

Szóval 4 hetes korára totál kétségbeesve, kimerülve kiakadtam azon hogy nem hiszem el hogy nincs valaki ebben tanácsot segítseget tudna nyújtani! Majd a védőnő kinyögte hogy van olyan hogy szopi szaktanácsadó (LLL), és ilyen a mi városunkban is van!

Így felhívtam, és 2 hét alatt a lányom visszaszokott a csak szopizáshoz!Nm is kellett többet cumisüveg!Csak szakmai segítség kellett! :)


Itt szerintem a kulcs a személyes kapcsolatfelvétel, akár személyesen vagy telefonon is!ÉS nem mások tapasztalatait meghallgatva dönteni, henm szakmai segíteséggel (persze cska ha gond van) megoldani a dolgot!

Nálunk annyi volt a gond, hogy gyorsan jött a cicimből a tej és a lányom fulldoklott!Ha nem kérek segítséget, akkor 4 hetesen áttérünk a tápszerre, de így 6 hetes korától nem látott cumisüveget, és most így 15 hósan is simán cicizik!


Én büszke vagyok hogy nem adtam fel!És ez is ösztönből ment!Tudtam hogy képes vagyok rá, csak valami apró segítségre van szükség! :) Amit meg is kaptunk, és működik is minden!


Én azt javasolnám, hogy egy LLL-es szopi tanácsadó számát mentsd el, hogy ha gond adódna tudj kihez fordulni, bár remélem ösztönösen menni fog nektek a szopi!


Könnyű szülést kívánok!


15 hós kislány anyuja


Bocsi hogy hosszú lett :)

2011. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mások szerint viszont messziről kerüld el ezeket a "szopi tanácsadókat" :-)))) ha nem akarsz még görcsösebb és frusztráltabb lenni.
2011. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

12:39-es vagyok!


Hát én nem lettem görcsösebb a szopi tanácsadótól!


Sőt addig a védőnő folyamatosan nyaggatott, hogy mennyit eszik a gyerek mindig mérjem....Szerinte nem elég, nem jó a tejem....


A szopi tanácsadó pedig nyugtatott!Ha megnyugszom és elhiszem azt, hogy ha igény szerint szoptatok, akkor pontosan annyi lesz amennyi a babámnak kell!És teljesen felesleges mérni a babaákat, minden szopi előtt után, mert....Ezt most nem fejtem ki mert nme ez a kérdés...


Heti egyszer mondta hogy mérjem (mindig ugyanakkor), és lelkiismeretesen, mindig fel is hívtam el is mondtam neki, hogy mennyi, hogy hopgy vagyunk...Ő pedig minden jegyzetelt rólunk és mondhatni barátnők lettünk!Minden hónapban találkozunk, és én hálás vagyok neki!ÉS engem teljesen megnyugtatott!És elhitette velem, hogy annyi tejem van amennyi a lányomnak kell!Én elhittem, megnyugodtam és láss csodát annyi van!15 hónapja!

Ez csak vélemény és tanács!De nem kötelező senkinek

2011. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A tej az agyból indul,nekem azt mondták egyszer.El is hittem.Gondolatok teremtő hatalmáról hallottatok?Hidd el,hogy képes vagy rá és sikerülni fog.
2011. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ez tényleg így van.:S Én 17 éves vagyok és már most betegesen rávagyok görcsölve a témára. Most mondanám, hogy szerintem ne pánikolj ilyenen, de könnyű mondani.:) Sajnos túl sok rémhíreket hallunk. Persze az emberek inkább mondogatják milyen rossz élményeik vannak, mint hogy elmondanák, hogy milyen pozitív. Én próbálom úgy felfogni, hogy ezt lehet másképp is csinálni csak pozitívan kell hozzá állni és hinni kell és persze sokat imádkozni érte.:) Én azt nem értem, hogy ha tényleg nem alszanak az anyukák a babájuk miatt azt hogy tudják elviselni, de biztosan valahogy ezt is meglehet oldani.:)
2011. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkié hasznos volt. Azzal én is egyet értek, hogy minden agyban dől el. Sikerülni fog a szopi, lesz, ami lesz. Ráadásul a párom is pont így gondolja, ő is támogat, hogy ne görcsöljek.

De szerintem le kellene állítani a szoptatás körüli túlzott információáradatot és hadjáratot. Túl sok a negatív eset, ha hibázol, annak végzetes következményei lesznek. Így pedig hibázni fogsz. Én nem, és kívánom, hogy mindenkinek sikerüljön.

2011. márc. 1. 20:20
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkié hasznos volt. Azzal én is egyet értek, hogy minden agyban dől el. Sikerülni fog a szopi, lesz, ami lesz. Ráadásul a párom is pont így gondolja, ő is támogat, hogy ne görcsöljek.

De szerintem le kellene állítani a szoptatás körüli túlzott információáradatot és hadjáratot. Túl sok a negatív eset, ha hibázol, annak végzetes következményei lesznek. Így pedig hibázni fogsz. Én nem fogok, és kívánom, hogy mindenkinek sikerüljön.

2011. márc. 1. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!