Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig szoptatjátok a...

Mennyi ideig szoptatjátok a 2-4-6 hetes babátokat? Időben mérve.

Figyelt kérdés
Nekem a gyermekorvos azt mondta, hogy max. 30 perc legyen. Ennyi idő alatt ki tud szívni akár 100 ml-t is?
2011. márc. 15. 17:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

sStefix:

Vagyis hagyjam, hogy elaludjon, erre gondolsz? Én nem is szoktam felrázni, hanem inkább lefektetem. :)

2011. márc. 16. 09:10
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Az én kislányom 4 hetes. Első babásként teljesen tanácstalan voltam a szoptatással kapcsolatban, mindenki mást mondott: szoptassak igény szerint, szoptassak szigorúan 3 óránként, hagyjam elaludni a cicin, ne hagyjam elaludni a cicin, max. 40 perc legyen egy szopi stb... ááááá, teljesen belegajdultam, hogy akkor most mi a jó?


aztán rájöttem, hogy az a jó, ha a SAJÁT KISBABÁD igényeire figyelsz! Minden baba más és más! Az én kislányom van, hogy 10 perc alatt végez a szopival, de van, hogy másfél órát a cicimen van, mert neki úgy a jó! Az igényeit figyelembe véve próbálok rendszert vinni azért a napjainkba, a 3 óránkénti szopit igyekszem betartani, ugyanakkor megyünk sétálni és ugyanakkor fürdetünk, mindezt úgy, hogy az ő igényei is figyelembe legyenek véve!

Figyeld a kisbabádat, tudni fogod, hogy neki mi a jó!

2011. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
Az én 10 hetes babám 40-60 percig szopik és 20 perc múlva újra éhes. Nem lehet rendszert vinni a napjainkba. Eddig éjjel volt a legjobb, kétszer evett 30 percet, de néhány napja óránkét szopizik éjjel is és hosszan. Szóval akármit mondanak az okosok, ha a baba nem engedi, úgy sem tudod formálni.
2011. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 xStefix ***** válasza:
65%
Ez az igény szerinti szoptatás (lényege). ;)
2011. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 xStefix ***** válasza:
48%

Kérdező, biztos lehetsz benne, hogy érzi az éhséget. Sőt, mivel ők még nem tudnak késleltetni, az éhség szabályos fájdalmat jelent a számukra. Alapszükségletről van szó, aminek a meglétét minden egészséges idegrendszerű kisbaba jelzi. Nagyon komoly károsodásnak kellene ahhoz fellépnie alapvető idegi szinten, hogy ez zavart szenvedjen!

Szóval, mindenképp tudni fogod, ha éhes a babád.

De amikor aludna, akkor nyilván hagyd. :)

2011. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat Stefix, úgy fogok tenni. :)
2011. márc. 16. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!