Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám és szinte állandóan cicin lógna. átlagban 7 percet szopik, utána bealszik, büfiztetem, lerakom aludni, de 5 perc múlva sír, megkapja a cicit, cumizik és visszaalszik, lerakom, néhány perc múlva ismét sír. Nem hiszem, hogy a hasa fáj, kap Infacolt és nem húzza fel a kis lábait. Próbáltam ilyenkor a cumit, de nem kell neki. A gond, hogy a 2 éves fiam igényelné, hogy vele is foglalkozzak. Ő sajna nem szopott, így nem tudom mi most a teendő. Tejem van elég, sokszor kifolyik a szájából, igény szerint próbálom szoptatni.
2011. máj. 4. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Ne hagyd 5 perc után elaludni, keltegesd finoman. Vagy próbáld nem akkor szoptatni amikor már nagyon fáradt.
2011. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom felkelteni és ha sír, csak úgy nyugszik meg, ha cicire teszem
2011. máj. 4. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

ne tadd rá olyan sürün és mielött bealszik akkor keltegesd. erre jó ha a kislábát huzogatod, vagy kicsit nyomkodot a kezét, lábfejét. nekem volt olyan szopi hogy csak ezt csináltam.

biztos hogy éhes, nem elég neki amennyit eszik.

viszont lehet a baj hogy nem tud rendesen kiszopni, nem tud erösen szívni. mindenképpen próbálj egy éhséget kivárni.

én az igény szerint szoptatott anyukáknál csak azt látom hogy állandó közdelem az etetés.

habár az sem megoldás hogy percre pontosan etess. abba gondolj bele ha tele a pocakja akkor 2-3 órát simán kibír evés nélkül. vagy is semmi képpen sem kaja probléma van ha elöbb sír. de ehhez tele kell lennie a pocaknak.

2011. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne néhány evést mérni, előtte és utána is mérni, h mennyit eszik, mert lehet nem eszik eleget és valóban éhes.

Mást nem tudsz tenni csak azt, h szopi közben birizgálod, h ne aludjon el. Nem sárga a babád? Mert akkor szoktak nagyon aluszékonyak lenni. Akkor pedig muszály szoptatni, mert másként nem múlik el. Légy nagyon kitartó, hidd el nagyon megéri, h sokáig tudj szoptatni. Én 6 hétig kínlódtam mire sikerült rávenni a babámat, h szopjon és szerencsére 15 hónapos koráig szopizott.

2011. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

első baba, így nekem sem volt viszonítási alap.

a lányom kb 5 perc szopi után beájult, sehogyan sem tudtam felkelteni. de ő utána alud 2 órán át...


próbáld meg esetleg, hogy lefejed a tejet, és hogy úgy mennyit iszik olyankor. mert ha csak cicizik, akkor ne szoktasd rá, hogy rajtad lógjon. ha viszont éhes, akkor viszont ennie kell.... de a cumisüvegre se szokjon rá :)

2011. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
100%

1: Alapjáraton normális, hogy ilyen gyorsan bealszik a babád szopi közben (ilyen kicsi korban), ez élettani dolog, több összetevője is van.

2: Megpróbálhatod őt ébren tartani, finoman bíztatni, de ha nem sikerül, akkor inkább hagyd. Erőltetni úgysem lehet.

3: Ha nem vagytok bukósak, akkor megpróbálhatod fekve szoptatni, így nem kell mozgatnod (büfiztetned) őt szopi után és kisebb lesz az esélye, hogy felébred. Én hónapokig csináltam így, nekünk nagyon bevált. De az első alkalmakkor mindenképp legyél mellette végig, hogy lásd, nincs-e gond, és oldalfekvésben támaszd ki! És egyébként is rendszeresen nézz rá.

4: Ha nem tudod őt hosszabban ébren tartani, hogy egyszerre többet szopizzon, akkor a másik oldalról közelítsd meg a dolgot: ilyenkor lesz igen hasznos a hordozókendő. Így a nagyobbal is többet tudnál foglalkozni és a kicsi is megkapná, amit szeretne.

Az első hetekben, ha igény szerint szoptatsz (és a baba olyan típus, mint amilyen a tied is valószínűleg), akkor általában úgy zajlanak a dolgok, ahogy most te is tapasztalod. Mivel nincs korábbról ilyen élményed, nyilván új ez a helyzet. De fontos tudnod, hogy ezek a hetek alapozzák meg a szoptatás folytatását: ha most kellően türelmes vagy és odafigyelsz néhány alapvető dologra, akkor jó úton jársz, hogy minél tovább tudj szoptatni. Fontos, hogy minél többet és/vagy hosszan szopizzon, mert neki is erre van szüksége (megnyugvás és szopitechnika-gyakorlás) és ez a tejtermelésednek is jót tesz (bejáratódás). Időbe telik, amíg minden kialakul és ez néha kimerítő tud lenni, pláne, ha másik gyerkőcöd is van. De hosszabb távon fogsz jól járni, ha most kitartasz!


De, ha a babád nagyon sárga volt és emiatt aluszékony is lett, az más téma, akkor jobban oda kell figyelni, hogy eleget szopik-e!

2011. máj. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 7 hete szültem, és az én babám is gyorsan ellustult/bealudt a cicin. Kb. fél órát adtam neki a szopira, és mikor bealudt a mellemen, akkor 1 ujjal finoman megsimogattam a füle mögött az állkapcsánál - ekkor újra el kezdett szopni, ugyanis ez beindítja a szopóreflexet.

Ha ezzel a módszerrel ébren tartod, akkor 30 perc alatt biztosan jól lakik, és gyorsan meg is erősödik. Majd jöhet a 3 óra alvás :))

2011. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!