Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem jó? Én csinálok...

Alinaaa kérdése:

Miért nem jó? Én csinálok valamit rosszul? Vagy csak nem vagyunk jó, , páros, ,?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a fiam. 2 hete annyira vérzett a mellem, hogy az orvos tanácsára fejtem és üvegből kapta. Aztán hét elején lett egy csomó, mellre tettem, de türelmetlen volt az üveg után.Most napközben szopizik, éjjel üvegből kap, hogy a mellemből se dőljön a vér.

De megint kezd vörösödni az udvar és fájni a bimbó. És a legrosszabb, hogy eddig azt hittem a melegtől van a mellem kipattogva körbe(betéttől), de most 3 napja szoptatok és kezd megint irtó csúnya lenni.

És még küszködik a mellemen is. Teljesen tanácstalan vagyok?Most mit csináljak? Mitől lehetnek a kiütések?


2011. szept. 14. 16:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
bimbóvédő?
2011. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Hát ha ilyen érzékeny a melled, akkor fejjél megint! Mindegy a gyereknek honnan kapja, csak kapja az anyatejet (persze nem mindegy, de azért ne tedd tönkre magad)! Lehet, így lenne jobb egész végig. Úgy látom, nincs jobb megoldás. Ráadásul le tudod fejni üvegbe, és hűtőbe eltenni.
2011. szept. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy: biztos, hogy nem csinálsz rosszul semmit! Érzékenyebb a melled az átlagnál. Nehogy bűntudatod legyen!
2011. szept. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Bimbóvédőt nem veszi el.Na ne tudjátok meg milyen bőghetnékem van.:( Szoptatni akarok, van tejem és nem tudok:(A fejés meg annyira az agyamra megy. Körbe-körbe: etetés, altatás,fejés, eszek, felkel a kicsi, szórakozás, és megint etetés, A házban áll a bál és van egy 4 évesem is:(
2011. szept. 14. 16:29
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg szoptatási tanácsadónak, lehet rosszul kap rá a kicsi. A kiütésekre is tud tán valamit tanácsolni.
2011. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát ezzel csak 1 gond van. Nálunk olyan nincs, vagy ha van is nem nagyon hirdetik magukat:( A gyerekorvos látta, amikor a véres bukással voltam, azt mondta ilyen csúnya mellet még nem látott és nem érti, hogy tudok még vele szoptatni. De ha a konkrét szopizás nem fáj, akkor jól kap rá?Nem?
2011. szept. 14. 17:56
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a babád nem jól van mellen, nem találtátok meg a nektek való pózt. Ezért sebesedik még mindig a melled. Az is lehet, hogy a fiad szájával nincs minden teljesen rendben(lenőtt nyelv, gótikus szájpad). Sajnos a cumisüveg csak ront a technikáján. Most azt kéne eldöntened, hogy szeretnél-e (sokáig) szoptatni, mert akkor átmenetileg, amíg gyógyulsz, inkább valami szoptatásbarát módon (pohárból, kanállal) kellene adni a tejet. Vagy esetleg a másik, cseppet sem könnyebb, fejés-cumisüveg páros mellett döntesz.

Valóban jó lenne személyesen megmutatni magatokat valami szoptatásban jártas és pártoló védőnőnek, esetleg szoptatási tanácsadónak.

2011. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy belekérdezek, de nem volt a babádnak szájpenésze? Mert akkor lehet, hogy a szájpenészt okozó gomba fertőzte meg a melledet, és attól kiütéses. Használsz valamilyen krémet rá, hogy gyógyuljon? Egyébként az első gyermekemnél nekem is vérzett a mellem, pedig jól kapta be, csak extra érzékeny volt. Aventes szilikon bimbóvédőt vettem, és mivel az hasonló a cumisüvegen lévő cumihoz, azzal tudtam szoptatni. Hátha neked is beválik. Kitartást és minden jót nektek!
2011. szept. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A sz§ja rendben, mivel amikor dokinál voltunk a vér végett megnézte a száját-torkát és rendben volt. Használok bepanthen és kalcium krémet. A mellbimbóm nem sebes, hisz már begyógyult, az udvar vörös-ki van szívva, pirosas pöttyös és a bőr a mellemen kezd kipattogni, először alul, de már oldalt is és szerintem 1-2 nap és fent is lesz:(

Lehet megpróbálok más márkájú mellbimbó védőt,ami jobban hasonlít a mellre, mert amim van az elég nagy és érdekes:)

2011. szept. 14. 20:03
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem is rettentően sebes volt a mellem, és nagyon fájt, és nem akarta elfogadni a védőt, aztán egyszer csak sikerült.

Utána azzal szoptattam hónapokig, de legalább szopott, nem volt gond. nem kellett fejni, stb.

A második gyereknél már a kórházban nagyon féjt, ott a csecsemősök adtak védőt, nem vittem, gondoltam, most már minden más lesz! és a fenét!

A lényeg, hogy már az egy napos babám is tudott bimbóvédővel enni, csak az a kérdés, hogy mit szokott meg. Erőltesd kicsit azt. hidd el, menni fog.

nekem is extra érzékeny a cickóm.

2011. szept. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!