Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a jobb? Sokáig szeretnék...

Mi a jobb? Sokáig szeretnék szoptatni.

Figyelt kérdés
Kiváltani a tízórait és az ebédet (ahogy körülöttem mindenki csinálja), vagy féladagokat adjak neki, és előtte vagy utána még szopiztassam? 1-2 hétig már kiváltottuk e két étkezést, de attól kezdve éjjel többször kelt fel, ezért visszatértem a gyakrabban szopiztatáshoz. Szerintem neki szükséges az a mennyiség anyatejből, amit ebédre szopik. Most az lenne a következő lépés, hogy "szilárd" uzsonna meg vacsi? De úgy érzem, az még jobban a szopi "rovására" menne. Mérlegünk nincs, igény szerint szoptatok, nem tudom, mennyit eszik, de jókedvű/jóllakik. 9 hós, 2-3szor kel éjjel. Hogyan "kell" jól csinálni?
2011. jún. 2. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan kell "jól" csinálni,azt nem tudom.

Nálunk így megy:

Reggel,és este elalvás előtt szopizik,tízórai gyümölcs,ebéd főzelék,uzsonna tej,vagy gabonapép,krémtúró,vagy joghurt,és ha kéri napközben is kap cicit,sőt ha nyűgösebb csak úgy tud elaludni.Éjjel vagy kel,vagy nem,ez nála kiszámíthatatlan,nem tudom mitől függ.Amíg rendszeresen szoptatod,akár kevesebbszer is,addig lesz tejed is.

2011. jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a "Hogyan kell jól csinálni"-t viccnek szántam :-). Az a bajom, hogy ha megetetem délben mondjuk 200g főzelékkel, akkor nem kér cicit, el van 4 órát simán, de éjjel akarja bepótolni a kimaradt tejcit. És ha elég neki uzsira meg vacsira a tej, akkor azokra nem is kell hozzátáplálnom még?
2011. jún. 2. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyanezt tapasztaltam,mikor itt jártunk!Az sem baj, ha nem nagyon eszik "rendes" kaját!

Nálunk igazi kajakiváltás (pont ezek miattamiket írtál) 10-11 hósan volt!Addig inkább többször szopiztattam, mert neki ez volt az igénye!Lőjj be egy étkezést amihez következetesen ragaszkodj,és az legyen mindig NEM szopi, amúgy meg szopizasd ha neki ez esik jobban!


Mondjuk a lányom mindig kérte a cict a kaják után! :)

Semmiből nem evett olyan mennyiséget, hogy jóllakjon!


KB 14 hós korától vagyunk úgy hogy:

Reggel cici, majd 1 óra múlva krémtúró vagy tejberisz, vagy nagyon ritkán péksüti!Délelőtt valami fornettit nassol!Délben cici+alvás!Ébredés után a mi kajánkból eszik (rendesen darabosan) Utána olyan 2 óra múlva eszik valami nasit (tejszelet....) és 7 óra körül szilárd vacsi, de az is főtt étel, mert a kenyeret nem hajlandó megenni!

Aztán 8-kor fürcsi és utána még cici,alváshoz!


Ha nme tartjuk az ennyi kajálást ( a cici az mindig fix) akkor kel éjjel :(

Másfél éves amúgy!


De ha beteg netán, vagy jön egy foga akkor sokkla többször cicizik nappal is!


Nem biztos hogy tanácsnak jó, de mi így csináljuk!

2011. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Azt még elfelejtettem hozzátenni,hogy a legfontosabb,hogy figyeld a babádat,ő tudja mi kell neki,ha nem váltotok ki étkezést,és mindenből egy kicsit eszik az is jó.Nem vagytok lekésve semmiről:)

Ő jelzi úgyis,hogy mi kell neki.Ha többet akar szopizni,mintsem mást enni,azzal sincs semmi baj.Sajnos az én fiam egyre inkább azt akarja enni,amit mi,ezért egyre inkább elhagyja a cicit,de persze ha fáj valami,jön a foga,nyűgös,akkor azért még jól jön anya:))

2011. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2011. jún. 2. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!