Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumisüvegsztrájk? Létezik...

Cumisüvegsztrájk? Létezik ilyen? Anyatejes a 9 hetes kisbabám, de néha adnom kell neki tápot is, de ma egyik percről a másikra nem akarja meginni a ápot a cumisüvegből.

Figyelt kérdés
Csak ordít, sír, ha viszateszem a mellemre megnyugszik egészen addig ameddig észre nem veszi, hogy nincs a ciciben tej, akkor ordít, én adom neki a cumisüveget bekapja, megszívja, de pár másodprec múlva kiköpi és sír. Hogy a fenébe etessem meg? Jön az éjjel, it vagyok vele egyedül, rettegek ha felébred és nincs tejem mit csináljak? Próbáltam pohárból itatni,de majd megfulladt szegénykém. És nem is tudom neki normálisan adni pohárból, inkább nem kísérleteznék vele.
2011. aug. 28. 21:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha tápit adsz neki, nem inkább szopit, akkor nem tud kialakulni a kereslet-kínálat. Tejcsi attól lesz, ha minél többet szoptatsz.

Én nem üveget cserélnék, hanem többször tenném mellre.

2011. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ne az üveggel kezd az etetést, hanem a cicivel! Ez nagyon fontos. Ha a tápival kezdesz, azzal többnyire jól lakik, aztán már kevesebbet szopizik. Nem szívja ki az összes tejcsit, ezért a szervezeted "szót fogad", kevesebbet termel. Így a következő etetésre már kevesebb lesz, és ez így megy tovább.
2011. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
30%
Nem akarlak megbántani 22:45, de van az a pont, amikor ha fejre állsz és a segged a földhöz vered, akkor se lesz több az a tej, amit produkálni tudsz. Sajnos van ilyen, még ebben a nagy szoptatós keresztes hadjáratban is. Egy kimerült és frusztrált mama pedig nem jó senkinek.
2011. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Logikusan cicivel kezdem, ha már vonaglik a mellemen akkor levszem, sír, akkor jön a tápszer. Nem tudom többször mellre tenni, így is majd 1 órát szopik, hogy stimulálva legyenek a melleim. Egyszerűen nincs több, akkor nincs több. Én elfogadtam. A gyereknek meg sajnos nem mondhatom azt, hogy szocsizzon még az üres mellből, mert az jó. Éhes, ő enni akar, nem az üres melleimen vonyítani.

Én elhsizem, hogy jó az anyatej, jobb mint a tápszer, de a tápszer sem méreg.

2011. aug. 29. 07:03
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

ELÉG A TEJED!!!!!!!! Azért nem kell a kicsinek a tápszer! Ha igény szerint mellre teszed, hacsak nincs valami genetikai komoly problémád, akkor pont annyi tejed van, amennyire a babádnak szüksége van! Hülye tévhit ez a nincs tej dolog, csak átmosták a kismamák agyát vele sajnos. :-(

A picid azért sír, mert fejlődési ugrásnál vagytok, semmi gond ezzel, ha ilyenkor non-stop cicin van, akkor megteremti magának a baba a szükséges mennyiséget. Ne aggódj, csak hagy hogy annyit legyen cicin a picur, amennyit akar és soha többet nem kell tápszert adnod neki, mert elég lesz a tejed!

Kérdezz szoptatási tanácsadót, ha nekem nem hiszel:

[link]

Bízz magadban, működik a tested és a kisbabád mindenkinél jobban tudja, mire van szüksége. Nem kell őt méregetned, max. hetente, ha az megnyugtat, plusz szoptasd igény szerint és minden rendben lesz, sok sikert!

2011. aug. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Köszi uolsó. De nem lehet minden héten fejlődési ugrása:-) Igény szerint szoptatom, bár ő ráállt a 3 órás kajálásokra. Ha esetleg közte kér enni, természetesen kap:-) Viszont sír, vonaglik a mellemen, büfi nincs, éhes marad. Én szolidan szólva is ökörségnek tartom azt, hogy hagyjam a mellemen a gyereket, akkor is ha nincs benne semmi. Elhiszem, hogy akkor termelődik a tej, de ha egyzser éhes marad az a gyerek, akkor én olyan magasról teszek arra, hogy mikor termelődik, azt akarom, hogy ne legyen éhes, tehát ha nincs tej adom neki a pótlást. Ebben semmi rossz nincs.
2011. aug. 29. 07:39
 17/34 A kérdező kommentje:
Senkit nem akarok megsérteni, de a kérdésem nem arra vonakozott, hogy hogyan csináljak tejet.
2011. aug. 29. 07:41
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
A gyereked nem az éhségtől sír!!! Csak egyszerűen még picurka, nemrég még a pocakodban volt, nehéz neki még a kinti lét, hol jobban, hol rosszabbul viseli egy kisbaba az élettel járó megpróbáltatásokat. :-) Hidd el, ha éhes lenne, elfogadná a tápot a cumisüvegből. Nem éhes. Te kellesz meg a cici, mert megnyugtatásra vágyik.
2011. aug. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
61%
Az én kislányom is 9 hetes. 2 étkezése van kiváltva tápszerrel,mert kevesebb a tejem. Van,h nekem is minden ok nélkül sírni kezd és nem eszik az üvegből. Nem kapja be...pedig éhes. Szépen a cumi végét a szájpadlásához érintem az alját pedig az alsó ajkához,és valahogy mindig rákap. Ha az egész cumit a szájába teszem,nem érzékeli,hiába simogatom a nyelvét vele. Először cici, aztán üveg. Próbálj ki minden praktikát a cumival...nekünk ez bejött. Volt,h azért nem evett,mert a tápi elzárta a cumi nyílását...nem ment a kajcsi, húzd szét a cumi tetejét,mert eldugítja, és ilyenkor is kiköpi.
2011. aug. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Oké, lehet, hogy igazad van, és egyáltalán nem azért sír, mert éhes. Ez is benne van a pakliban, de akkor miért vonaglik, nyűglődik a melleimen?
2011. aug. 29. 07:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!