Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumisüvegsztrájk? Létezik...

Cumisüvegsztrájk? Létezik ilyen? Anyatejes a 9 hetes kisbabám, de néha adnom kell neki tápot is, de ma egyik percről a másikra nem akarja meginni a ápot a cumisüvegből.

Figyelt kérdés
Csak ordít, sír, ha viszateszem a mellemre megnyugszik egészen addig ameddig észre nem veszi, hogy nincs a ciciben tej, akkor ordít, én adom neki a cumisüveget bekapja, megszívja, de pár másodprec múlva kiköpi és sír. Hogy a fenébe etessem meg? Jön az éjjel, it vagyok vele egyedül, rettegek ha felébred és nincs tejem mit csináljak? Próbáltam pohárból itatni,de majd megfulladt szegénykém. És nem is tudom neki normálisan adni pohárból, inkább nem kísérleteznék vele.
2011. aug. 28. 21:40
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Nem várja ki a 3órát, 2-2,5 óra múlva szeretne enni mostanában. A pótlás az inkább 6 hetes kora után kezdődött.
2011. aug. 31. 13:06
 32/34 xStefix ***** válasza:

Akkor viszont valóban a tejmennyiséggel lehet gond, mert a 6 hetes ugrásnál nem sikerült elég jól feltornázni a mennyiséget...

Hát nézd, két úton lehet elhagyni a pótlást és visszaállni a csak anyatejre (mert sikerülhet, ha elég kitartó vagy):

1) Ha csak keveseket vagy ritkán pótolsz, illetve a babád viszonylag jól tűri, hogy nem rakja meg annyira a pocakját, akkor most azonnal elhagyhatod a pótlást. Viszont, vedd magad mellé a babádat és most pár napig "non-stop" szoptasd, amikor és amíg csak kéri! Ha szükséges, akkor szószerint! Még akkor is, ha teljesen üresnek tűnsz (max. válts mellet). És eközben fokozd a folyadékbevitelt és annyit pihenj, amennyit csak tudsz. Tehát a következő 3-4 napot most csakis erre szánd, semmi egyéb extra dolgot ne tervezz be (nagytakarítás, bevásárlás, egyebek).

2) Ha viszont gyakran vagy nagyobb adagokat kell pótolnod, illetve a babád rosszul viseli a hirtelen "ételhiányt", akkor a lassabb módszer lehet a célravezető: minden egyes nappal / alkalommal fokozatosan csökkentsd a pótlás adagját, és ezzel párhuzamosan szoptass és/vagy fejj gyakrabban.


De, még mielőtt kapásból azt mondod, hogy hú, a második, mert az első "durván" hangzik, hadd mondjam el, hogy azt is simán túl lehet élni. Én is az 1.-t választottam anno a lányomnál és meg lehet csinálni. Hidd el, hogy nem éhezik a gyerkőc, csak nyűgösebb és többet kínlódik, mert nem tudja teleenni magát, ahogy szeretné. De ezen pár nap alatt áttjuttok, amit te is és ő is el tudtok viselni. Kellemetlen, igen, de nagyon sokat nyerhettek vele. Áldozat, de nagyon megéri.

2011. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Ezt fogom csinálni. Amúgy a pótlás mennyisége nem vészes szerintem 30-60gramm tápszer, napi 1 esetleg 2 alkalommal, a vacsora az néha csak cici, van, hogy táp, ott többet szokott megenni max 90gramm. De ma pl nagyon remekül teljesítettünk, nem kapott tápszert csak 30 grammot.
2011. aug. 31. 18:21
 34/34 xStefix ***** válasza:
Sok sikert hozzá, drukkolok! :)
2011. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!