Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumisüvegsztrájk? Létezik...

Cumisüvegsztrájk? Létezik ilyen? Anyatejes a 9 hetes kisbabám, de néha adnom kell neki tápot is, de ma egyik percről a másikra nem akarja meginni a ápot a cumisüvegből.

Figyelt kérdés
Csak ordít, sír, ha viszateszem a mellemre megnyugszik egészen addig ameddig észre nem veszi, hogy nincs a ciciben tej, akkor ordít, én adom neki a cumisüveget bekapja, megszívja, de pár másodprec múlva kiköpi és sír. Hogy a fenébe etessem meg? Jön az éjjel, it vagyok vele egyedül, rettegek ha felébred és nincs tejem mit csináljak? Próbáltam pohárból itatni,de majd megfulladt szegénykém. És nem is tudom neki normálisan adni pohárból, inkább nem kísérleteznék vele.
2011. aug. 28. 21:40
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Köszi kedves utolsó, hasznos válasz! Ki fogom próbálni:-))

Tudod fura, hogy eddig semmi baja nem volt sem az üvegével, sem a táppal.

2011. aug. 29. 07:59
 22/34 xStefix ***** válasza:

Úgy látom, cumizavart eddig senki nem írt, pedig szerintem ez a legesélyesebb.

A tápszer azért kockázatos, mert apasztja a tejed, ezt te is tudod, gondolom - de ha még üveggel rá is erősítesz, nagyon valószínű, hogy sztrájkolni is fog és rövid időn belül már esélyed se lesz szoptatni... Én úgy olvasom ki, hogy, hogy nagyon is érzékeny a cumira, úgyhogy azonnal tedd el, különben hiába minden jó tanácsunk.

A poharazást nem egy pillanat alatt fogod megtanulni (és ő se megszokni); de ha nagyon félsz tőle, akkor használj fecskendőt, vagy csőröst. Idő és türelem, de hidd el, hogy muszáj és megéri!

2011. aug. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

A tejem ugyanennyi, néha kevesebb néha több. Vannak napok amikor nem kell pótolnom, de vannak amikor akár egész étkezéseket is kivált a táp.

Kétlem a cumizavart, hisz akkor nem szopna..vagy a cumizavar nem ezt jelenti. Ő pedig pont, hogy szopna, és szopik is szépen, ügyesen, nem zavarta meg a cumisüveg használata, ezért nem is akarok változtatni. Remek dolog lehetne a fecskendő is, ha végképp nem megy akkor meg fogom próbálni, bár ma már szépen gond nélkül evett cumisüvegből.

2011. aug. 29. 16:23
 24/34 xStefix ***** válasza:

Hát nézd. Ha rendesen szopik és a tejeddel sincs túl sok gond, akkor szerintem felesleges is tápszerrel (üveggel vagy anélkül) pótolgatni. Inkább arra figyelj oda szerintem, hogy a tejtermelésed "álljon be" valamennyire.

De azt tudd, hogy ez nem azt fogja jelenteni, hogy mindig pöccre ugyannyinak kell lennie! Soha nem lesz így - mert a babd igényei is folyamatosan változnak. Ne arra törekedj, hogy egy adott tejmennyiség meglegyen (gyanítom, hogy esetleg még méricskéled szopi előtt-után...), hanem arra, hogy rugalmasan szoptasd, ezt jelenti az igény szerintiség is. Ha egyik nap ritkán kér, akkor úgy, ha másnap sűrűbben, akkor úgy. Lehetetlen egy teljesen állandó ritmust kialakítani (legalábbis ha szoptatsz), ezért ne is ezt várd.

Ha bármikor azt tapasztalod, hogy a babád kevésnek találja a tejed, ne a tápért nyúlj, hanem tedd őt gyakrabban mellre néhány napig (ha ő is akarja). Tápszert csakis akkor érdemes adni, ha a baba nagyon éhes és nagyon kínlódik, sehogyse tudod tovább szoptatni vagy megnyugtatni. Tehát, ha már nagyon muszáj! Egyéb esetben nem, mert hátráltatja a tejszaporodást.

A gyakori szoptatás mellett pedig még két alapvető dolog van, ami segít: több folyadék és több pihenés. Ezek az alapok. A többi csaodaszer is csak ezeket kiegészítve működik hatékonyan.


Mindezt nem azért írtam le, hogy piszkáljalak, mert szóltál már, hogy nem a tejszaporítás a problémád. De abból, amit leírtál, nekem kicsit az jött le, hogy túlbonyolítod a szoptatás elméletét, nem egészen vagy tisztában ezzel a fajta tej-egyensúllyal. Az egyik nap így, másik nap úgy van tejem teljesen normális állapot és csak ezért nem feltétlenül jó dolog tápszerhez nyúlni. Még akkor sem, ha egyelőre nem mutatkozik jele, hogy ártana.

Remélem, nem haragszol meg azért, hogy ezt leírtam neked.

2011. aug. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Kedves Stefi!

Először is: miért haragudnék? Feltettem egy kérdést, várom rá a választ, Te válaszoltál:-) Már nem méricskélem a kicsit evés előtt-után, abba bele lehet bolondulni. Nem feltétlenül nyúlok táphoz, de ha más megoldás nincs akkor kénytelen vagyok. Megpróbálom rugalmasan kezelni a szoptatást, máshogy ez nem is megy. Viszont hol több hol kevesebb a tejem, ezt arra írtam, hogy vannak napok amikor egyáltalán nem kell tápszer, mert elegendőnek bizonyul a tejem, máskor viszont van, hogy étkezéseket is ki kell váltsak táppal, mert szinte üresek a melleim. Ezt a gyerekről látom, hogy ha vonaglik,feszeng a mellemen akkor tudom, hogy nincs elegendő tej, pótolnom kell. A mostani etetés csak tápszer volt, mert nem volt egy kumma tej sem a melleimben.

2011. aug. 30. 15:03
 26/34 xStefix ***** válasza:

De azért, mert feszeng, még nem biztos, hogy kevés tejed. Félre ne érts, nyilván nem kétlem, hogy eléggé kiismered már a gyerkőcöd viselkedését - de sem a szopi közben-után mocorgó gyerek, sem a puha mell még nem jelenti automatikusan, hogy nem elég! Viszont a tápos pótlás, pláne, ha egy egész adagot váltasz ki vele, nagyon necces..

Nem akarok huhogni, komolyan, de alaposan utána kéne járni, hogy biztosan kevés-e, mert ezzel az időnkénti ilyen-olyan pótlással pont te magad vagy, aki nem engeded, hogy beálljon az egyensúly...

Ha gondolod, ki lehetne deríteni, hogy is van ez pontosan.

2011. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Mérjem meg?

Amikor ficánkol mi lehet a baj? Büfiznie kell-ellenőrzöm. Rossz pózban fekszik-ellenőrzöm, fáj a hasa-szinte kizárt,hogy mindig fájjon a hasa, hacsak nincs baj a tejemmel. Tehát marad az, hogy nem elég neki a tejcsi. De ha van ötleted nagyon szívesen meghallgatom. És egyáltalán nem biztos, hogy én már 100%-ban ismerem a gyerekem jeleit -sajnos-

2011. aug. 30. 18:39
 28/34 xStefix ***** válasza:

Hát, én nagyon szkeptikus vagyok a rendszeres méréssel, több okból is.. Nagyon nem ad pontos eredményt, ráadásul honnan tudd, mennyit "kéne" ennie a babádnak..?

A hasfájás mindig esélyes lehet. Általában ezt elég jól észre tudod venni, mert látszik a fájdalom a kis arcán. Nem feltétlenül sír erősen, de feszeng, tekereg, húzkodja a lábait a hasához, nyöszörög, szóval láthatóan nem érzi jól magát.

A hasfájásnak több oka lehet: gyakran azért szokott fájni, mert még éretlen az emésztőrendszer, ill. a szopizás miatt beinduló emésztés (gyomor- és bélmozgások) nagyon megmozgatja őt odabent. MHa ilyesmi van, az általában a születéstől kezdve tart és csak lassan múlik el.

Diszkomfortot okozhat még, hogy sok levegőt nyel szopi közben, mert pl. mohón szopizik. Ezt a gyakori böfoztetéssel lehet próbálni csökkenteni.

És van még az, hogy te eszel valamit, ami nem tetszik neki. (De nem a tejeddel van gond, nem rossz!) Ha eddig ettél tejes ételeket, próbáld meg, hogy 1 hétig nem teszed; ha ez a ludas, akkor 1 hét után javulnia kellene a helyzetnek. De ez megintcsak folyamatos pocakfájást szokott okozni (mert mindennap eszünk tejeset). - Ha időnként eszel valami bántót, akkor az általában fél-1 nappal később okoz tüneteket.


Ami viszont jelezheti, hogy tényleg nem elég a tej:

- a babád nyugtalan marad szopizás után, sírdogál, nyűglődik

- esetleg gyakran tömi a kezét a szájába (de ezzel vigyázni kell, mert idővel a kéz felfedezése, aztán a fogzás miatt is teheti)

- ő maga jelentkezik gyakrabban szopiért

- ha korábban átaludta az éjjelt, akkor újra ébred éjjel szopizni, ill. gyakrabban kér

- esetleg csökken a pisis-kakus pelusok száma, bár ha a kaki csökken, az idővel normális

- és végül csökken a gyarapodása - de ugye ez a legkritikusabb dolog, mert sokszor nincs kóros dolog a hátterében


Ha mérni szeretnéd a súlyát, akkor szerintem ne evés előtt-után tedd, az nagyon pontatlan! A napi egyszeri, ugyanabban az időben történő mérés már jobb, de nem hiszem, hogy pár nap alatt ebből is olyan túl sokat le lehetne vonni (ezt inkább az újszülött súlyának megindulásakor érdemes csinálni). A heti 1 mérés talán a legjobb; de közben meg eltelik egy egész hét...

2011. aug. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 xStefix ***** válasza:
Ami még eszembe jutott: nem 3 vagy 6 hetes kora körül kezdődött ez a dolog? A pótolgatás?
2011. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Az biztos,h nem a hasa fáj. Ezt kizárom. Tejes dolgokat jellemzően nem eszem.

És igen, nagyon tömködi a szájába a kezét, próbálja szopni az ujjacskáját.

2011. aug. 31. 13:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!