Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány helyről folyik a tejetek?

Hány helyről folyik a tejetek?

Figyelt kérdés
Nekem bal mellen 4-5, jobb mellen 6-7, de csak akkor ha még van benne bőven. Ahogy kevesebb van benne, a balból már csak 2, a jobbon szintén kb 2. Lehet, hogy ez kevés, és ezért sem ürülnek ki rendesen a mellemim? A babám a végét már otthagyja, strapás neki, de éhes marad, ezért pótolok... :/
2011. szept. 21. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindig fejd ki, es azzal potolj. A vege fele jon a zsirosabb tej, ami jobban laktatja. Par nap alatt megtobb tejed lesz, es igy beall majd az a szint, amikor mar nem kellesz fejni.
2011. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bal 7-8,jobb 10-11.
2011. szept. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nekünk már nem fog beállni a "szint" mert már 6 hónapos, és 3 hónapja pótolok. A jövőre nézve is érdekeltek a válaszok, ha lesz még egy gyerekem, szeretném tudni, hogy bennem van-e a hiba...
2011. szept. 22. 10:13
 4/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy otthagyja, tudja, hogy nem kell megdolgooznia a sűrűbb, zsírdús hátsó tejért, mert a szájába öntöd cumisübvegből pótlást.

Ott szinte szívni sem kell, csak folyik.

2011. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudom, már megjártam a kálváriámat ezzel. De muszáj volt elkezdenem anno a pótlást, mert rámparancsoltak (orvos, család, stb.) vagy már akkor se volt elég a tejem, vagy már eleve lusta volt a babám megdolgozni a végéért, már nem is tudom. Lényeg, hogy nem vagyok hülye, nyilván nem pótoltam volna ha nem lett volna muszáj - sajnos. Egyébként így is vidám, egészséges és gyönyörű a gyerek, de továbbra is foglalkoztat engem, hogy vajon hol volt a hiba, ezért tettem fel ezt a kérdést is.
2011. szept. 22. 22:00
 6/13 anonim ***** válasza:

Az orvosok sajnos tukmálják a tápszert, mert pénzt kapnak érte:-((


Mivel indokoták anno, hogy muszáj a pótlás, fogyott a babád?


Menyivel született és mennyi volt amikor, elkezdted pótolni 3 hónaposan?

2011. szept. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét mellemből 1, max 2 helyről spriccel tej, amennyiben ez volt a kérdésed. Emiatt fejni nem is tudok, mert szívásonként 1 csepp jön, aztán már annyi se. A baba viszont szépen kiszipkázza az adagját. Nem is értem hogyan, de megoldja.
2011. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, ez volt a kérdésem!

Az orvos igazából nem mondta, hogy adjak tápszert de rávezetett. Azt mondta hogy a gyerek nagyon sovány. Tényleg az volt. És szerintem tényleg nem volt elég tejem. Mérni nem mértem, igény szerint szoptattam, szinte állandóan a mellemen lógott, de sokszor sírt, utólag jöttem rá, hogy hát igen, tényleg éhes volt :( Azt gondolom hogy ma sincs több tejem, sőt kevesebb, de a babám már ügyesebben szopizik és többet kiszív mint az elején. Fejek is minden nap. Igy elég sokat szopizik, de pótolnom ugyanúgy kell. Nem bánom, örülök, hogy majdnem 6 hónaposan még mindig szopik, amikor anno azt hittem, hogy ha pótolom kell majd akkor vége lesz mindennek. Nemsokára kezdem a hozzátápit, és remélem a szopizás így is fenn fog maradni még sokáig.

Csak a mai napig azon töröm a fejem, hogy hol szúrtam el, van-e olyan dolog amit legközelebb máshogy kell csinálnom, vagy pl. az, hogy hány lyukból folyik a tej számít-e, stb...

2011. szept. 23. 23:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Cumisüveg ügyben: nekünk dr. Brown van, azt elég nehéz szívni, nem lehet beleönteni a szájába, ugyanúgy spriccben jön belőle, és csak akkor, ha ugyanúgy rácuppanva, vákummal szívja. Vannak már cumisüvegek, amik cicihez hasonlóan működnek, ott is meg kell dolgozni. Kipróbáltam :-)
2011. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Milyen paraméterei voltak, hogy soványnak nyilvánította a doki?
2011. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!