Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs elég tejem mit csináljak?

Nincs elég tejem mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most lesz 2 hetes a babám és az első hétben(még a kórházban) volt tejem mert folyt mindenhonnan, de most a 2 mellemből nagy nehezen ha fél deciliter ha kijön.Azért fejem mert nem fogadja el a cicit,gondolom azért mert nem elég neki mert pár perc után ordít. Amúgy is elég nehezen jön ki belőle valami is mert olyan kicsi a mellbimbóm hogy nem nagyon tudja bekapni így ezt a mellbimbó védőt használtam az elején , de most még azt is kilöki.mÁR 1 hete tápszert kap. Érdemes lefejni azt a kicsi tejet is és oda adni neki vagy dobjam ki? Ha oda adhatom neki akkor hogyan kell tárolni és meddig jó? segítsetek
2011. okt. 22. 22:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekünk különösen a kisfiunknál a szoptatás nem vált be. Mindketten sírtunk a 3. héten. Sose semmi nem volt elég neki, mert nem jött rendesen, vagyis nem szívta rendesen.

Átálltam fanatikuksan a fejésre. Sok munka volt, de annyira akartam anyatejciztetni, hogy nekem megérte. Gyakran kell csinálni, nem feladva.

Nem kellkidobd ha kicsit is fejsz. Nyugodtan neki adhatod aznap, még másnap is óvatosan melegítve.

Döntened kell mit szeretnél. Elfogadod a tápot (az is nagyon jó) vagy elfogadod, hogy rászánod időd a gyakor fejésre. Ha utóbbi, akkor adj neki esélyt rendesen rendszeresen kitartóan csinálni, és megfogod látni, hogy lesz e (legtöbb esetben lesz sok tej). Ha nem, akkor pedig beletörődsz, és átállsz a tápra.

2011. okt. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 xStefix ***** válasza:
59%
A védő is megoldás lehet, de nem mindenre és nem az elsődleges, ezért pattogok én is mindig! Én is használtam, mert muszáj volt (hipoton volt a lányom) és nekünk is szerencsénk volt - de, elnézést a megfogalmazásért, én tudatosan és nagyon óvatosan használtam. Egy kezdő anyuka, aki még nem ért annyira a szoptatáshoz, nem ismeri annyira a buktatókat, nem biztos, hogy tud elég körültekintő lenni. Márpedig a védőhöz kell egy bizonyos óvatosság, mert cumizavart okozhat és visszavetheti a tejmennyiséget, ha épp úgy alakul. Erre általában nem szokták felhívni a figyelmet azok, akik annyira ajánlják...
2011. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha géppel fejsz, akkor is egyidőben a másik kézzel kell kívülről befele maszírozni a cicit. Minden oldalról.
2011. okt. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne bimbóvédő, az én kislányom sem tudna szopni. Nekem is kis csinos, formás, pici mellbimbóim vannak, a kórházban láttam a szoptatós szobában a többi nőét, mind cseresznye meg szőlőszem nagyságú volt, az ügyetlenebb baba is könnyen megtalálta, bekapta hamar. Az én mellbimbóm meg szinte el is tűnt, mikor tele volt a mellem tejjel, nem is volt mit megtalálnia szegény babámnak. A bimbóvédővel egyből sikerült és emellett elfogad bármilyen formájú cumit, legyen az etető vagy játszó. Mindenből tud enni.
2015. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!