Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyógyszerszedés miatt fél...

Gyógyszerszedés miatt fél éves kicsim szoptatását abba kell hagyjam mihamarabb. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 18:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Persze, nyilván az a legjobb mindenkinek, ha nincs szükség semmilyen "mesterséges dologra", de jelen esetben sajnos van.

Azt viszont nem biztos hogy mérlegelte a gyerekorvos, hogy milyen következményei vannak egy drasztikus elválasztásnak, mind a baba, mind a mama szempontjából. :o(

Lehet, hogy egy kis "felesleges cukor" kevesebbet árt, mint az elválasztás...


A szoptatási tanácsadót még hívd fel, mindenképpen!

2011. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mellesleg azt is megkérdezném, hogy mi az a "vegyi cukor".

Mert ilyen nincs... A cukor, az cukor. Egy szénlánc. Akkor is, ha természetesen fordul elő, és akkor is, ha mesterségesen állítják elő...

De még megkérdezem erről este a férjemet is, ő kémikus...

2011. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

nem cukor...:)) cucc :))

epilepszia gyógyszerben lévő dolgokra gondoltam, amik átmennek a tejbe

2011. nov. 23. 13:37
 14/14 anonim ***** válasza:

Ajjaj. Kicsit szelektíven olvastam, 1000 bocsánat! :o)


Viszont ha ezt a hülye mellé olvasást leszámítjuk, a véleményem ugyanaz. A szoptatási tanácsadók tudják a táblázatból (amit már belinkeltem), hogy mennyire megy át az adott hatóanyag a tejbe, illetve hogy mennyi a felezési ideje, tehát annyi időn belül a vérben a koncentrációja a hatóanyagnak az összeshez képest már a felére csökken. Emiatt lehetséges, hogy kiszámítják, mikor veszed be, és aztán ahhoz képest mikor szoptatsz, addigra már minimális és elhanyagolható a mennyiség, ami az anyatejben is megjelenik, a babának valószínűleg semmit nem okoz, tehát tudsz tovább szoptatni.


Mint írtam, az egyes rizikócsoportban van a hatóanyagod, tehát a teljesen veszélytelen (nullás) csoportnál csak egy kategóriával van magasabban.


Ezért ha szeretnél szoptatni, akkor híd a tanácsadót!

Én meg várom a fejleményeket! :o)


(Egyébként szükség helyzetben a szopis tanácsadó az elválasztási dolgokban is jobban tud segíteni, mint bárki más. De remélem, erre nem fog sor kerülni...)

2011. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!