Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik jobb ha igény szerint...

Melyik jobb ha igény szerint szoptatom hasfájós babámat és így nem nyel annyi levegőt a sírástól, vagy ha kivárjuk azt a 2-3 órát, és végigordítja a várakozást, meg persze tele lesz levegővel a pocija?

Figyelt kérdés
Mikor hazajöttünk igény szerint kezdtem szoptatni, vagyis amikor sírt, de a védőnőm azzal jött, hogy nem szabad, mert azért fáj a hasa, mert gyakran etetem. Hát most hogy az órát nézegetem, ugyanúgy fáj neki, meg még nyűgös is mellette. Legszívesebben mindig cicire tenném mikor sír, mert az megnyugtatja. Mit tegyek??? Melyik jobb, melyik rosszabb?
2011. nov. 26. 14:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az aloe activatorral én is egyetértek, aranyat ér!!!
2011. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, a babám egész nap sírt, csak a cicin volt csend. A kórházban nekem azt mondták, hogy túletetem, a védőnőm meg azt mondta, hogy bátran szoptassam akár óránként is. Én végülis a második mellett döntöttem, mert a cicin megnyugodott. Nekünk 6 hetes korára elmúlt ez az időszak, és akkor nagyjából beállt a 3 óránkénti etetés. Újszülötteknél ez nem szentírás, mert még nem tud egyszerre sokat enni. Az anyatej emésztése 1,5 óra, nem 3, szóval simán lehet éhes 2 óra múlva.
2011. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
persze 2 óra múlva simán lehet éhes de mikor az én babám félóránként cicizett és csak közben nyugodott meg, utána tovább ment az üvöltés én nem láttam ennek értelmét. Úgyhogy kétóránként etettem, közben büfiztettem többször így tuti jól is lakott, és ha még utána is nyűgös volt inkább ringattam járkáltam vele de nem tettem cicire fél óra múlva megint. Nekünk ez jött be, de babája válogatja ki kell tapasztalni. 6 hetesen pedig egyik napról a másikra elmúlt a hasfájás, azóta pedig 3-4 órákat is elvan kaja nélkül, komfortszopizást csak este kér elalvás előtt és mosolygós tündéri 8 hetes kisfiú. A zöldes kakiról annyit hogy én úgy tudom (és tapasztalom) hoy akkor lesz zöldes -ami bajnak tényleg nem baj- ha túl sokszor kerül a ba mellre, mivel az első tej laktózban gazdagabb ami "megfesti" a kakit és puffaszt is. Ezért az az ideális ha baba egyszerre hosszabb idő alatt szopizza ki tejcit, mert így a táplálóbb hátsó tejhez is hozzájut, mint ha többször kevesebbet eszik, és akkor több jut neki a puffasztóbb előtejből. De mondom ezt ki kell tapasztalni én is kipróbáltam ezt is azt is, nálunk az igény szerinti szoptatástól csak rosszabb lett, az első fiam pedig abszolút nem volt hasfájós és nála igény szerint szoptattam, de a picinél egyszerűen ez nem jött be pedig én így akartam.
2011. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ja és sokan esküsznek hasfájós babánál a hordozókendőre is, ami szintén nyugtat de mondjuk az én fiam ezt is utálta...
2011. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 xStefix ***** válasza:
100%

Itt van hozzá a szakmai ajánlás is:

[link]


Én is azt ajánlom, hogy először ezt próbáld meg és ha nem használ, akkor kísérletezz csak esetleg az időhúzással. De ezen kívül is a gyakori böfiztetés, babamasszázs, hasra fektetés, meleg párna szoktak segíteni. Én azt vallom, hogy először ezek és csak utána a gyógyszerek, cseppek és társaik. Ha valamit természetes úton is meg lehetne oldani, ne nyúljunk bele mesterségesen.

2011. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Az én babám azért már idősebb, de Nekünk a köménytea- infacol kombináció vált be a legjobban. Egyszer az egyik, máskor a másik.
2011. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!