Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a babatokat igeny szerint...

Ha a babatokat igeny szerint szoptatjatok milyen a napirendetek/van napirendetek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Szinte semmilyen. Sír, szopik, sír megint szopik. Sír, szopni nem kér, elfordul, akkor muszáj ringatni, elalszik. fejés. Körülbelül ilyen. Ami biztos: Reggel szopi, este szopi. A Többi, ahogy jön magától. De délelőtt és délután szokott aludni. De én mindig megkínálom cicivel. Általában él is a lehetőséggel. Van hogy fél óra múlva megint szopik.
2009. jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 3 hónapos, mondjuk én nem teszem minden nyekkre cicire, tudom mikor éhes v. szomjas.

Nagyjából kialakult egy olyan rendszer, hogy délelőtt alszik egy hosszabbat, délután rövidebbet, majd amikor eszik 4-5 körül,akkor általában a fürdetésig nem alszik el.

Este 7 körül eszik és alszik 3-4 ig, de van, hogy csak 1-ig, változó.

2009. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Evésben nem volt napirend 6 hóig, de minden másban lehet! Tehát mindig ugyanakkor alszik, sétáltok, fürdik. Enni meg amikor kedve tartja! :) Én hozzátáplálás után alakítottam ki az evésre is egyet. 9 kor reggeli, egykor ebéd, hétkor vacsi. De ez a szopira nem vonatkozik, így mellette akkor szopik amikor akar. Van hogy ebéd előtt egy órával, és akkor kevesebbet eszik, de nem bánom, majd vacsira bepótolja! :)
2009. jún. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6 hónapos a babám, csak anyatejes és 6-7 hetes kora óta ugyanaz a napirendünk: reggel 7-8 között ébred, itthon, 10-12-ig séta, itthon, 4-6-ig séta, itthon, fél 8-kor fürdés, 8-kor alvás. Az éjjelt átalussza evés nélkül. Napközben 2- 2és fél óránként eszik, elég kiszámítható.
2009. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy hónapos korától ő maga kialakitotta a napirendjét az igényei szerint, azaz 3-4 óránként eszik, éjjel f10-től reggel 6-ig alszik, szóval ilyen is van! Én nem erőltettem az óramű pontos evéssel, mégis renszeresség lett belőle... A reggeli kelés és a fürdés ideje félóra pontosan fix nálunk, a többi néha változik, pl. amikor éppen gyarapodik és még többet kiván. A délelőtt már elég renszeres, hogy evés kezdete után másfél órára lesz csak álmos, addig játszunk, sétálunk a lakásban (lóg hason a kezemben, és nézelődik), de ezt is ő alakitotta igy, nem én. A délután változó, este tuti a hasfájás, igy akkor szoktunk bevásárolni menni 5-6 körül indulva, mert akkor az eltereli a figyelmét, és nézgél közben.

Szóval szerintem az igény szerinti szoptatás nem felététlenül egyenlő a végtelen mellretevéssel és kimerültséggel, nálunk legalábbis, szerencsére.

Üdv,

egy 2 hós bébi anyukája

2009. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!