Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azokat kérdem, akik a hozzátáp...

Azokat kérdem, akik a hozzátáplálást az egyes szoptatások után adják: mikor vezettétek be a második étkezést? Hány hós volt a babátok? Hogy alakult aztán a dolog?

Figyelt kérdés
8 hós a babám, 6 hós korától kóstolgat, még 1X kap a 10, fél 11-es szopi után 15-20 perccel. De még nem mondhatnám, hogy nagyobb mennyiségeket rendszeresen eszik. Néha 90-100 grammot is , másnap szinte semmit. Mi legyen a támpont a 2. szilárd étkezés bevezetéséhez?
2009. jún. 5. 21:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha szopi után adod, akkor nem is fog többet enni, mert nem éhes. Először én is így csináltam, amíg megszokta a kanalazást. Aztán szépen elkezdtem, hogy kapott főzit ebédre, és utána megszoptattam. Először csak pár kanállal fogadott el, utána cicit követelt. Ez egyre jobb lett, míg megevett egy egész pohárral (220gr). Akkor tértem át arra, hogy vacsorára is főzit kapott, akkor már teljes adagot, és mivel ismerte már az adott főzit, úgyhogy én el is hagytam azt a szoptatást is. Kb. 7,5 hónapos volt akkor ha jól emlékszem. Most már csak reggel+este szopik lefekvés előtt, meg néha ha felébred éjszaka.
2009. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!