Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki mennyire szoptat tényleg...

Ki mennyire szoptat tényleg igény szerint?

Figyelt kérdés
2.5 hetes kislányom nappal szinte óránként kér enni.Én szívesen adok neki de a védőnéni azt mondta hogy minimum a 2 órát várjak 2 szopi között.De hogy várjak ha szegénykém úgy sír a cici után.Ti hogy csináljátok?
2009. jún. 12. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
nem biztos hogy cici után sír. adj neki cumit, de ha kakilniuk kell akkor is úgy tesznek mintha szopizni akarnának. én is adtam neki mindig, de csak hasfájás lett a vége. ebben kivételesen igaza van a védőnőnek:)
2009. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

detto,mint te,én is igy csináltam egésznap cicin volt,nem volt hasfájós,csak akkor fájt neki,ha nemtudot kakilni!Most 4 és fél hósak vagyunk és a mai napig nemtudom neked megmondani,hogy hány óránként eszik,mert nem nézem, ha kéri akkor adom ha két óránként akkor két óránként..... : )

Nálad is inkább az lehet,hogy imád cicin lenni,ez nem baj,majd ahogy nő lesz jobb elfoglaltága is! : )

2009. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én is szinte egész nap szoptattam, nekem azt mondta a védőnő, hogy ha óránként kér, hát óránként. Az én babám nem volt hasfájós egyáltalán. Aztán egy idő után, már nem emlékszem hány hetes lehetett a fiam, amikor azt mondta a védőnő, hogy na most már olyan nagy, hogy ki kell bírnia a 3 órát. Nagyjából ez igaz is, (most 4 hónapos), de előfordul hogy már 2 óra múlva éhes, de olyan is, hogy csak 4 óra múlva. Nem gép ő, hogy pontosan 3 óránként legyen éhes.

Én akkor is cicire teszem, ha pl. látom rajta hogy nyűgös, aludnia kéne, de nagyon fel van pörögve, és csak nyűglődik. Ilyenkor 4-5 perc szopi, és már alszik is.

Szerintem jól csinálod!!!

2009. jún. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én igény szerint szoptatok (10.5 hónapos a babám). az elején én is kb. óránként, mintha az egész nap egy hosszú szoptatásból állna. Aztán ritkultak a szopik, 3-4 óránként igényelte csak. Most, hogy már mást is eszik, csak reggel és este szopizik. Szóval fel a fejjel, lesz ez még sokkal jobb is, nem is olyan sokára!
2009. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok.

Sok Boldogságot mindenkinek.

2009. jún. 12. 16:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Igény szerint, igen. Nekem azt mondták, hogy az legenda, hogy a tejből lesz hasfájós. Hát, a fene tudja. De az igaz, hogy mindig szopi után tud kakilni.
2009. jún. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!