Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most olvastam egy cikket a...

Most olvastam egy cikket a szoptatásról. A lényege az volt, hogy a tápszerezés miért jobb, mint a szoptatás?

Figyelt kérdés
Őszintén, meggyőzött. Bár még gyerekem nincs, de a korban már benne vagyok és sokat gondolkodtam, hogy szoptassak e, ha egyszer gyerek lesz? Nem nagyon akarnék, remélem ettől még nem lennék rossz anya...
2012. márc. 20. 13:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%
neten olvastad?belinkeled?
2012. márc. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Persze:

[link]

2012. márc. 20. 13:44
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

Ne dőlj be az ilyeneknek. A tápszergyártók marketingje. Az anyatejnél nincs jobb. Én megvetem azokat a nőket, akik féltik az alakjukat, és ezért inkább alapból tápszert adnak a gyereknek.

A terhesség úgyis nyomot hagy majd a testeden, amúgy is öregszel, akkor inkább a gyermek immunrendszerével kéne foglalkozni. Ezzel alapozod meg egy életre.

2012. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Némelyik hozzászóláson kitört belőlem a nevetés. Hogyan tudnak harcolni anyukák az igazukért. :) Mindenesetre érdekes volt és, majdnem mindet végigolvastam.
2012. márc. 20. 13:46
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

Ja, elolvastam. Egytől-egyik mind a nő kényelmét helyezi előtérbe. De könyörgöm! Az anyaság nem erről szól.

Mellesleg pont a lényegét nem értetted meg. Azoknak az anyáknak szól, akik próbáltak szoptatni, de nem sikerült. Az ő lelkifurdalásuk csitítására írta, nem pedig azért, hogy bárkit lebeszéljen a szoptatásról.

2012. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
38%
:) Ez tetszik! És mekkora igazság van benne!
2012. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%

1. vagyok.

17 hónapos a fiam,még szoptatom.Ez a cikk meg úgy ahogy van teljesen igaz!!Szinte minden pontján átestünk...evés tilalom, van-e elég tejem, mérlegezés, éjjeli görcsök amiért elaludtam szoptatás közben(ezen amúgy nagyot röhögtem:)),vérző mellek,stb....de nem bántam meg, és ugyan így csinálnám, sőt fogom is a többi gyerekkel!!!

Ez a cikk tényleg azoknak jó, akik nem tudtak szoptatni, hogy nyugtassák a lelkiismeretüket,hiszen főleg a vége nagyon igaz, hogy a gyerek felnő így is-úgy is.

Viszont azokat nem tudom megérteni, akik meg sem próbálják, elvből tápszert adnak!!!!!

2012. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi, hogy ezt mondom, de tényleg nem értetted a lényegét, vagy nem akartad. Ahogy az előttem szóló is írta, ez azokhoz az Anyákhoz szól, akik szerettek volna szoptatni, de nem tudtak. Amikor odajut az ember lánya, akkor az a legsz@rabb érzés, hála az égnek én 15 hónapos koráig tudtam szoptatni a fiam, de amikor 4 hónapos volt akkor megműtöttek és rezgett a léc, hogy nem tudom tovább, pár napig kapott tápszert. Akkor és ott azt éreztem, hogy a világ legrosszabb anyja vagyok, hogy még erre sem vagyok képes. Nyilván nem így van, hisz nem attól lesz jó, vagy rossz anya valaki, hogy szoptat avagy nem, de abban a szituban ez a cikk jól jött volna, talán kicsit könnyebben éltem volna meg a dolgokat. Az a baj, hogy mostanság nem csak a szoptatással, hanem minden gyerekneveléssel kapcsolatos dolgokban olyan indulatok szabadulnak el, hogy rossz nézni, lásd a fenti cikknél a válaszokat is és ez pro és kontra.
2012. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon jó a cikk,szerintem sem kell szenvedni (már akinek szenvedés a szoptatás) lehet etetni nyugodtan tápszerrel ha úgy van.Én is meguntam a szoptatást 2 hónap után,azóta tápszeres.A másodiknál már eddig sem fogom húzni.Utáltam szoptatni!
2012. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%

Ha még nincs gyermeked, ne ez alapján döntsd el, hogy fogsz, akarsz - e majd szoptatni, vagy sem? Mi van, ha simán megy a szoptatás, rengeteg tejed lesz és hatalmas örömöd leled benne és az érzés, hogy Te táplálod a gyermeked?

Most a második babámat szoptatom, 5 hónapos és megmondom őszintén, most nehezebb, mint a kislányommal anno. Többet szopizik, kiszámíthatatlan néha, mikor éhezik meg, hasfájós volt, több mindent nem ehettem....de nem baj, még pár hónapig biztos szoptatom, most nem én vagyok a lényeg.... Én mindkét alkalommal úgy álltam hozzá, hogy szoptatni akarok. De: egyáltalán nem ítélem el, aki tápszert ad a gyermekének, de csak akkor, ha az nem az anya kényelme miatt van! De most komoly ez a bonbonmeggy téma? Meg a babfőzelék? Ne már.... Majd eszek pár hónap múlva...

Mégegyszer, nem vagyok "csakazértisszoptatok anya" de ez az írás.....nekem kicsit sok(k)....

2012. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!