Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem szeret/szeretett...

Aki nem szeret/szeretett szoptatni annak mi az oka?

Figyelt kérdés
kort is írjatok légyszi
2012. márc. 29. 13:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

9-nek írom, h bizon van olyan, h egyik nap ömlik, a másik napra elapad.

Engem mondjuk egy hatalmas tragédia ért, este még szoptattam, másnapra egy csepp sem volt, mindezt hétvégén, se orvos, se gyógyszertár, egy barátnőm hozott át tápit.

2012. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Azért nem szerettem mert a gyerekem állandóan a mellemen akart csüngeni,de szó szerint állandóan,és nekem ez nagyon terhes volt,mert még wc-re is alig tudtam kimenni.Azt sem szerettem bár az nem volt akkora tragédia,hogy állandóan csöpögött a tejem is,mindent "összetejeltem"
2012. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 9.Komolyan mondod?Tényleg nem találkoztam még ilyennel.Bocs
2012. márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

- kevés volt a tejem. ezért nekem szopi, utána tápszer keverés, utána szaporító fejés, ebből állt a dolog. elég megterhelő. nem olyan egyszerű, mint annak akinek van elég, hogy csak előkapja a mellét és ha végzett a baba, kész.

- hiába volt kevés a tejem, a pólóm napközben, reggel meg főleg, csurom tej. a melltartóbetét ellenére is áztam elég gyakran.

- sokszor fájt, még több hónap elteltével is.


nem szerettem, kifejezetten kellemetlen volt, de csináltam, mert nem ez a lényeg, hanem az, hogy a babának mennyire fontos


27

2012. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem voltam oda érte, mert sehova nem tudtam menni a gyerek nélkül, ha társaságban megetettem, mindig el kellett vonulnom, a nyilvános szoptatás sem mindig jó ötlet, néha szívesen megittam volna egy pohár vörösbort, és eléggé terhes volt, hogy éjjel a végén óránként ébredt, és csak cicin aludt vissza. Ennek ellenére csináltam egy évig, és a napokon belül érkező kistesót is ennyi ideig tervezem szoptatni. Anya vagyok, ez ezzel jár, ha van képes vagyok rá, akkor szerintem nem kívánságműsor.


27

2012. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Jubilee ***** válasza:

A kisfiamat 28 évesen szültem és pontosan 1 éves korában választotta el magát. 3 hónapig csillagokat láttam a fájdalomtól, véres volt a mellbimbóm, 2 óránként 50 perceket lógott rajtam. Nagyon akartam, hogy jó legyen neki, így kibírtam a fájdalmat. Volt, hogy sírtam, volt, hogy párnába haraptam, de miatta kitartottam. Aztán amikor ritkultak a szoptatások, már nem fájt a mellem, akkor jó volt már szoptatni.

A kislányomat 30 évesen szültem, őt egy hete én választottam el, 20 hónaposan. Vele csak 1 hétig fájt a mellem, nagyon gyorsan szopizott, igény szerint. Vele egészen más élményeket élhettem át szoptatáskor.

2012. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Tudom hogy sokaknak fáj (nekem is) de szerintem ez a legszebb dolog a világon.Én nagyon szeretek szoptatni annak ellenére hogy nem mindig fájdalom mentes.

26

2012. márc. 29. 21:42
 18/22 anonim ***** válasza:

Összességében azért mert kényelmetlen és kellemetlen volt nekem. Már az elején gond volt vele mert nehezen indult be a tej, a baba 0-24 óráig a mellemen csüngött, nagyon hosszúak voltak a szoptatások és nagyon fájdalmasak. Aztán a kezdeti kínok után jött az hogy a lakáshoz voltam láncolva mert ugye másra nem bízhattam az etetést, a lefejt tejet nem fogadta el a baba, másrészt nekem a nyilvános szoptatástól feláll a hátamon a szőr, ezért hajszál pontosan kellett szervezni az életünket mindig. Még a boltba se ugorhattam le 2 napos szervezés nélkül... Aztán magát az érzést sem szerettem, nem szerettem a mellemre használati tárgyként tekinteni. Aztán utáltam a szoptatós öltözködést, szoptatós melltartót, felsőket, na meg a melltartóbetéteket az állandóan csöpögő tej miatt. Állandóan lesnem kellett mitől fáj a baba hasa, rengeteg dolgot nem ehettem-ihattam, pedig nagyon szerettem volna.

Úgy éreztem a baba csak a mellem miatt kötődik hozzám, bárki mással elvolt, de ha velem akkor semmi mást nem akart csak a melleimet.

Nem tudtam leadni a kilóimat mert nem diétázhattam, nem sportolhattam keményem (bár még ez volt a legkevesebb).

Nekem nagy megváltás volt amikor 8 hónaposan magától kezdte elhagyni a szopikat, utána összehasonlíthatatlanul könnyebb lett.

2012. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én azért nem szerettem elsősorban, mert egyfolytában folyt belőlem a tej. Amikor a baba szopott, nem is volt akkora gáz, mert a másik mellemre gyűjtőt tettem, de volt, hogy annyi kijött, mint amennyit a baba megevett. Amikor vége volt a szoptatásnak, próbáltam lefejni a maradékot, nem jött semmi, a másik mellemből egy kevéske. Eltelt kb. fél óra, és elkezdett folyni, de nem pár csepp, hanem komoly mennyiségek. Szóval ne úgy képzeljétek, hogy lett egy kis folt a pólón, hanem úgy, hogy elázott az egész, és csöpögött ki a betéten, a melltartón és a ruhán keresztül. Mivel lapos a mellbimbóm nem volt értelme szoptatáson túl a gyűjtő használatának, mert, ha nem szorítottam oda, akkor kifolyt mellette. Átázott az egész ruhám. Textilpelenkával a sportmelltartóban mászkáltam. Ez annyit jelentett, hogy fél órára nem tudtam kimenni az utcára.

Mikor jött volna az újabb szoptatás, a babának nem volt mit enni. Egyszerűen elfolyt két szoptatás között. A védőnő értetlenül állt a jelenség előtt, és azt mondta, kamuzok, mert nem akarok szoptatni. A szopis tanácsadók közül kettőt hívtam fel, mikor láttam, hogy nemhogy folyik, de a gyerek is éhes. Sokszor próbáltam, de az egyik nem vette fel, a másik lerázott. Máig nem hívott vissza. Aztán ott voltak még a mellgyulladások, amiknek a vége a teljes elapadás lett. De a fájdalom, meg a betegség nem érdekelt, viszont ez az állandó ázás...

2012. márc. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nekem 4 gyerekemvan.Az első háromnálegy csepp tejem se volt.

A negyediknél úgy megindult,hogy 16 hónapig vittek havi 30 litert a gyűjtőbe.

A végén már el kellett apasztani,mert nem bírtam tovább.

A kicsi mellette itta cumisüvegből,mert nem fogadta el a mellemet így én hamar feladtam.

35 éves 4 gyerekes anyuka

2012. márc. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!