Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csaszarral fogok szulni es a...

Csaszarral fogok szulni es a nogyogyaszom emlitett valami gyogyszert ami higitja a tejet, hogy ha nem tudom majd rogton szoptatni a picit (altatsban lesz a mutet) nehogy tul kemenyedjen a mellem. Melyik lehet ez a gyogyszer es hasznalta valaki?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értem, hogy pontosan mire gondolsz. Nehogy túl keményedjen a melled? Én is császárral szültem, altattak és mégsem kellett gyógyszer ahhoz, hogy tudjak szoptatni...nem értem, miért kellene?
2009. júl. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tej megindulása a szülés utáni 4-5. nap. A császárosoknak lehet több is, az altató miatt. De a tej megindulását a méhlepény leválása indítja el, ami császárnál is megtörténik.

A melled meg attól keményedik meg, ha sok a tejed, és a gyerek nem issza meg mind, vagy nem fejed le. Úgyhogy szerintem se sok értelme van ennek a kérdésnek.

2009. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászodnak van diplomája vagy kuruzsló?

A szülés utáni tejbelövelés amikor igazán bedurrannak a mellek az minimum 3 de inkább 4 esetenként 5-dik nap. Ha programozott császárod lesz altatásban akkor nem tudsz szülés után rögtön szoptatni melynek az a jelentősége hogy szülés után mellre került csöppségeknek a legintenzívebb a szopóreflexe, mely nagyban befolyásolhatja a későbbi szoptatást. Ezen kívül ha szülés után rögtön mellre teszik a kicsit akkor az segít a méhlepénynek leválni és megindítja a tejelválasztásért felelős hormonok felszabadulását.

Az altatásban végzett császáros szülések után jóval később kerül mellre a kicsi, eltelhet bizony 12 óra is mire sor kerül az első szoptatásra.

Ha előre tervezettt a császárod akkor miért nem lehetne epidurálban? Akkor legalább ébren lehetnél és láthatnád a kicsidet, és hamarabb szoptathasz is.


Semmiféle gyógyszer eszedbe se jusson, mindennek megvan a természetes ideje közvetlen szülés után.

2009. júl. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

09:08: szerintem mindenkinek joga van megválasztani, hogy hogy akar szülni. Nekem nem tervezett császár volt, de tudtam, hogyha császár, csakis altatás jöhet szóba. Szóval van ilyen is. Mindenki más és mindenki máshogy éli meg/akarja megélni ezeket a dolgokat. Nincs amúgy az altatással semmi gond. Én megszültem éjjel 2-kor, már reggel 8-kor láttam a babámat.


Első válaszoló.

2009. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!