Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha rohamosan fogy...

Mit tegyek, ha rohamosan fogy a tejem?

Figyelt kérdés

6 hónapos anyatejes babám van. Bármit csinálok, már hetek óta egyre kevesebb a tej.

Most kezdtük a hozzátáplálást. Napi 5-6x szopizik, nem tudom mellre tenni többször, mert nincs türelme szopizni,mivel nem jön a tej. Kezdjek neki tápszert adni?

Kb. olyan 400 ml-t iszik meg egy nap, igy nem elég nemki a tejalapú táplálék. Tejpépet még nem kapott, mert lehet, hogy tejérzékeny, nem bizonyitottan.


2012. jún. 15. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
próbáld meg a sinlacot.azt is lehet adni hígítva,és azt tejallergiások is ihatják,ehetik.meg legfeljebb beszélj az orvosotokkal,mit javasol.
2012. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Adj neki tápszert. Annyira gyorsan úgyse tudtok haladni a ht-sal.

Amúgy miből gondolod, hogy 400 milit szopik?

2012. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kevésnek gondoltam, megmértem. Az orvos azt javasolta, próbáljam meg a Ha pépet, illetve tápszert, mert a Sinlac nem tejalapú. A pép nem izlett neki, a tápszerrel kapcsolatban pedig tanácstalan vagyok, sosem ivott cumisüvegből...
2012. jún. 15. 14:03
 4/9 xStefix ***** válasza:

Ez a 400 mili többszöri mérés átlaga? Mert ha csak egyszer mérted le, szúrópróbaszerűen, az még nem jelent biztosat. Nehogy félreértsd és egyetlen adat miatt kezdj neki esetleg fölösen tápszert adni, tudod...


Egyáltalán, biztos, hogy kevés a tejed neki? A számokon túl másból is érzed, hogy gond van? Éhes marad?

2012. jún. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Több napon át mértem, kb 400 ml az átlag. Mondjuk sosem ette meg az előirt adagot. Éjjel jól alszik, kb 9 órát egy huzamban, csak engem aggaszt ez a mennyiség, illetve, hogy néha elutasitó.
2012. jún. 15. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Én most a 3.babámat szoptatom (3hónapos) és az a tapasztalatom ,hogy minél többször teszem mellre annál több a tejem.Amikor cicire teszed és úgy érzed hogy nem jön a tejecske csak szívja szívja akkor a másik melledet miközben szopizik kezd el fejegetni mert úgy könnyebben belövel neki a tej.Azt a cicit akit fejegettél ne fejd ki igazából amikor érzed hogy belövel fogd meg a mellbimbód és ha végzett a másikkal tedd át rá.Akkor meg a másikat stimuláld.Ez nekem nagyon bevált mind a háromnál.Így segíted hogy legyen türelme szopizni és többször ürül a cici ezért több tud termelődni.Én 18 hónapig szoptattam mind a kettőt remélem beválik most is.
2012. jún. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,még annyit hogy amelyik baba 9 órát alukál az tuti hogy nem éhes!! :)
2012. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

Egyetértek, ha ilyen szépen alszik éjjel, akkor kizárt, hogy nem lenne neki elég a tej!!

Ha sose ette meg az "adagját", akkor ezen most se csodálkozz. ;) AZ elutasítás pedig szerintem nem neked szól, inkább annak, hogy egyre több körülötte a látnivaló, amivel szintúgy szeretne foglalkozni - a szopira pedig most átmenetileg kevesebb ideje, türelme jut. Plusz, valószínűleg fogzik is lassan... Szóval mindez normális, ha emiatt van.

Szerintem felesleges még a tápszer vagy a tejpép, mint anyatejpótlás. Illetve lassan úgyis kezdődik a hozzátáplálás, szóval...

2012. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Menny le a boltba és vegyél még... Hűtőben 1 hétig eláll
2012. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!