Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. rengeteget szopik a...

S. O. S. rengeteget szopik a 23 hónapos fiam? El szeretném választani!

Figyelt kérdés
Mit tegyek ?ha nem adom oda a cicit őrült hiszti van.Éjjel is szopizik 4 szer nappal kb 8 szor.Nem bírom már.
2012. jún. 28. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Hú ez már nagyon sok...

Én fokozatosan próbáltam elvenni tőle, először nappal vettem el tőle, miután elhagyta nappal utána éjszaka is elvettem tőle.

Nehéz volt, próbáltam elvonni a figyelmét, kivittem sétálni, elvittem fagyizni, és persze mondtam neki hogy most már nincsen cici, és direkt olyan melltartót vettem fel amiben olyan könnyen nem fért hozzá.

2012. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sok!Ma még csak 3 szor szopizott de többször akart csak nemet mondtam neki.Nagyon nehéz mert cirkuszt csinál ha nem kap.
2012. jún. 28. 12:22
 3/9 Pötyös Panni ***** válasza:
0%
Már sokkal korábban el kellett volna kezdeni az elválasztást.Mi az hogy éjjel négyszer szopik? Újszülött? Még az sem eszik éjszaka.Éjjel aludni kell nem kajálni!!Persze remélem ez csak valami vicc.
2012. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xStefix ***** válasza:

Panni, te láttál már közelről újszülöttet? Bocsánat a durva kérdésért, de abból, amit leírsz, kétségeim vannak...


Kérdező, ha ennyire cicimumus a fiad, csakis fokozatosan, kíméletesen, de részedről nagyon határozottan fogsz tudni eljárni. (Vagy legalábbis így lenne érdemes..)

Szerintem ne akard őt rögtön elválasztani, inkább találj ki egy ésszerű és elviselhető rendszert a szopik számát és eloszlását illetően. Gondold végig, hogy melyek azok a szopik, amikre még nagyon (a többinél jobban) szüksége van, azokat hagyd meg, a többit próbáld "eltussolni" olyan dolgokkal, amire vélhetően "harapni" fog a kisfiad. Illetve persze azt is figyelembe veheted ezzel párhuzamosan, hogy melyik szopik fárasztanak ki téged túlzottan, pl. éjjel 1-2 alkalommal. (Ennyi idősen a szoptatásnak már jócskán kölcsönös alapon kell működnie, vagyis úgy, hogy az a gyereknek ÉS anyának is jó legyen.)

Ha elég kitartó, határozott és nyugodt(!) vagy, a fiad talán érezni fogja nemsokára, hogy ezt már komolyan kell venni, és alkalmazkodni fog hozzád.

Próbálj vele türelmes lenni; gondolj bele, hogy eddig "nonstop" szophatott, most meg hirtelen semmi nem lenne - ez hatalmas váltás lenne neki, inkább kisebb lépésekben próbálkozz először.

2012. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Panni!nem volt vicc.Én nevetek hogy már 3 éve nem aludtam át egy éjszakát!
2012. jún. 28. 21:08
 6/9 xStefix ***** válasza:
Kérdező, van tipped, hogy miért szopizik még ilyen gyakran? Lehet rá valami "alapos" oka, pl. betegség, fogzás, anyás korszak, szorongás vagy hasonló? Vagy inkább megszokásnak gondolod?
2012. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
megszokás+anyás korszak,+mostanában kezdődött nála a hiszti korszak.2 napja próbálom elterelni a figyelmét de ma is már 4 szer volt szopi éjjel is 3 szor.Ősszel bölcsibe megy .
2012. jún. 29. 14:34
 8/9 xStefix ***** válasza:

A bölcsi miatt ne aggódj szerintem, ha azért írtad. Egy ekkora gyerkőc már felfogja ésszel, hogy ha anya nincs velem, akkor szopi sincs. Max. 1-2x keresni fogja a bölcsiben, de gyorsan rájön majd, hogy ott nem lesz. Nem szokott ezzel nagy gond lenni, CSAK emiatt nem szükséges elválasztani, ha egyébként ez lenne a fő indok. (Sőt, még akár jól is jöhet a sok újdonság és az elválás miatti megrázkódtatás miatt, ha a szopi mint megnyugtatás kéznél van továbbra is. De ez persze nem kötelező, csak ez is tapasztalat.)

Szerintem a lassabb utat kéne megpróbálnod, pláne, hogy te se tűnsz igazán elszántnak a kérdésben.. inkább fáradtnak és elkeseredettnek. Jól érzem?

2012. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen,nagyon fáradt vagyok és nincs már kedvem szoptatni.nem a bölcsi miatt akarom magam miatt.
2012. jún. 30. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!