Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Étkezési gondok, van valami...

Étkezési gondok, van valami ötletetek?

Figyelt kérdés

Nem az evéssel van gondom hanem azzal, hogy mit lehet enni. Minden nap kész gyötrelem, hogy mi legyen az ebéd.

A rizstől, sárgarépától és töktől mát undorodom annyit ettem belőle.

Írnátok pár ételt, vagy linket amit két hetes szoptató anyuka is ehet?

A legjobban egy egész hetes étrendnek örülnék.

Előre is nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!


2012. júl. 15. 13:57
 1/5 Denisa W. ***** válasza:
Én eszek mindent, amit a család eszik, akár csülkös bablevest is, szerencsére az én lányom nem hasfájós. De leggyakrabban tészta van nálunk (másnaponta), mert a kisfiam tésztamániás. De ha gondolod, W. Ungváry Renáta írt egy ilyen könyvet, ami tele van szoptatós receptekkel, a címe most nem ugrik be, de a polc.hu-n vagy a babaszoba.hu-n tuti rátalálsz.
2012. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:

Van valami okod rá, hogy ennyire "diétázol", vagy csak óvatosságból teszed? Mert ha nincs, akkor felesleges így kínozni magad. Persze értem, hogy nem akarsz kockáztatni, nehogy fájjon a pocak, de azért nem kell kenyéren és vízen élni, ha nincs rá valódi indok.

Egyél nyugodtan, amit megkívánsz - max. amiben bizonytalan vagy, abból először csak keveset, hogy lásd, van-e belőle baj. Illetve kímélő módon készítsd az ételeket, pl. első főzővíz leöntése és hasonlók.

De csak azért, mert szoptatsz, nem kell semmit kapásból kiiktatni az étrendedből!

2012. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a tippet.

Másodiknak: óvatosságból nem merek enni. Első baba és így is a legkisebb sírástól is teljesen beparázok. Azért neked is köszönöm

2012. júl. 18. 20:07
 4/5 xStefix ***** válasza:

Tudom, milyen kezdőnek lenni:), de ne aggódj emiatt. A pocakfájást jól fel lehet ismerni, jellegzetes "tünetei" vannak - és lehet is ellene tenni utólag is meg előre is.

Szerintem biztos ami biztos-alapon se érdemes nagyon megszorítanod az étrended, mert idővel esetleg neked lehetnek hiánytüneteid, ha túl egysíkúan étkezel.. De persze te tudod, mi a jó nektek.

2012. júl. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia én jobbat tudok!


itt: teletal.hu van kismama menű! pontosabban ebéd,ami úgy van elkészítve h biztosan megfeleljen mamának,babának. én terhesen ezt eszem és szoptatásnál is fogom rendelni,semmi macera,semmi aggódás,és nagyon változatos! ja,és nem drágább mint ha te próbálnál főzni valami jót

2012. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!