Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon kisebesedett mellbimbó....

Nagyon kisebesedett mellbimbó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kisbabám most egy hetes, a második naptól, mikor belövellt a tejem, iszonyú fájdalmas a szoptatás a bal mellemen. Tudtam, hogy nem szabad ilyenkor abbahagyni a szoptatást, etettem hát tovább közben kenegettem, levegőztettem. Tegnap óta viszont egyszerűen nem tudom rá tenni a mellemre, mert sikítani tudnék, és félek, hogy a fájdalomtól megszorítom a kicsikémet. Szóval egy napja nem szoptatok csak a jobb mellemből, hál istennek azzal nincs baj, jön belőle a tej rendes, 3 óránkénti szopizás simán megy. A bal mellemet minden második szoptatásnál lefejem, levegőztetem és Sudocreammel kenegetem. Holnap jön hozzánk a védőnő, meg is mutatom neki, de nagyon félek, hogy azt mondja, szoptassak tovább. Kérem, ne ítéljen el senki, de kibírhatatlan a fájdalom, a mellbimbóm olyan mintha darabokat rágcsáltak volna ki belőle, és vérzik.

#szoptatás #kisebesedett mellbimbó
2012. nov. 26. 11:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne Sudocremmel kenegesd, hanem Garmastannal, vagy anyatejjel.


Szerezz be egy bimbóvédőt, az sokat segített nekem! A Medela-t szívből ajánlom, a Brendonban most pont kuponosak ezek. Csak ne használd tovább, mint amíg feltétlen kell.


Amúgy se túl jó sebes mellből szoptatni, mert a fájdalom elzárhatja a tejcsatornákat.


Kitartás és gratulálok a Babához :)

2012. nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Ne Sudocrenmmel kend, mert az hámosjtó és hegesedész okozhat e miatt:).

Anyetjet hagyj rászáradni, és hagyd minél többet levegőzni.

E mellett kérdezek, hogy segíteni tudjak:).

Helyesen van mellen a babád? Azaz: alsó és felső ajka kifele pöndörödik, nyelve az alsó ajka és a bimbó között van? Elég nagy részt, azaz nem csak a bimbót hanem a lehető legnagyobb részt az udvarból is bekapja?

Nagyra nyitja a száját mikor mellre teszed?

2012. nov. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Én is a Garmastan kenőcsöt ajànlom.
2012. nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 timike26 ***** válasza:
100%
èn is az anyatejet ajànlom.nekem 1 hètig vèrzett is.anyatejjel bekentem ès hagytam szabadon.3 nap mulva màr làtvànyos volt a javulàs.
2012. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Kettes válaszolónak: nem vettem észre, hogy baj lenne a rácuppanással, mondom mikor belövellt a tejem kicsit bedurrant és akkor nehezebben ment a szopizás. A jobb mellemen viszont nincs semmi baj egy pici fájdalom sincs még az elején se.
2012. nov. 26. 11:45
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.

Külön a bal melleden figyeld meg, hogy hogyan veszi be, mert másik oldal, esetleg másképp tartja a fejét, másképp veheti be a két bimbót.

Cumisüveget, játszócumit használtok?

2012. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Megint a második vagyok.

FOntos, hogy ha esetleg nem sikerül a bal melledből szoptatni, akkor se keseredj el. Sokan szoptatnak kizárólag és hosszan egy mellből, remekül át tudja venni a "kieső" mell szerepét a másik:).

Azt tanácsolom még, hogy hívj fel vagy hívj házhoz szakképzett, képzéssel rendelkező(!) szoptatási tanácsadót. Ők személyre szabottan, akár egy szoptatást megnézve tudnak Neked tanácsot adni. Itt találod őket:

[link]

2012. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre valakitől ilyet is hallok/látok. Konkrétan minden második órában elsírom magam, ugyanis mindenhol csak azzal találkozom, hogy nem szabad abbahagyni a szoptatást, ki kell bírni a fájdalmat. Meg lehet kövezni felvállalom,én nem bírom. mindent megadnék a kislányomnak, de félek hogy esetleg, fájdalmamban megszorítom, vagy rossz emlékként marad meg a szoptatás. De végül is nem hagytam abba, se cumi, se cumisüveget nem használok, nem szeretném ha rászokna a cumira, a cumis üvegre meg még ráérünk. Most megnéztem hogy kapná be, ha bírnám két másodpercnél tovább, teljesen ügyes, és amúgy is egy angyali baba, nem is gondoltam volna hogy a sebesedést leszámítva ilyen jól fog menni minden. 2,5-3 óránként eszik 20-25 percet, nem cumizik rajta, nem sír max nyöszörög, szépen fejlődik:) Tanácsadás mindenképp jól jönne de Angliában élek, holnap jön ki hozzánk a védőnő, tőle tudok csak tanácsot kérni, ha ad:S.
2012. nov. 26. 12:28
 9/30 anonim ***** válasza:

Nagyon jól gondolod, ha ennyire fájdalmas, akkor valóban jobb ha kicsit csak a másik mellből szoptatod, mert a negatív érzések a hormonokon át a babához is eljutnak. tehát a félelem, a fájdalom, a negatív reakció inkább lenne rossz hatással a szoptatásra mint ha gyógyulásig a másik mellból szoptatsz csak, időnként "rápróbálva" a bal melledre.

Az IBCLC nemzetközi laktációs szervezet, Angliában is megtalálod őket:), itt:

[link]

2012. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm a gyors, és pozitív hozzászólásokat, kicsit megnyugodtam tőle :)az oldalt mindenképp meglesem, köszönöm!!!
2012. nov. 26. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!