Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon kisebesedett mellbimbó....

Nagyon kisebesedett mellbimbó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kisbabám most egy hetes, a második naptól, mikor belövellt a tejem, iszonyú fájdalmas a szoptatás a bal mellemen. Tudtam, hogy nem szabad ilyenkor abbahagyni a szoptatást, etettem hát tovább közben kenegettem, levegőztettem. Tegnap óta viszont egyszerűen nem tudom rá tenni a mellemre, mert sikítani tudnék, és félek, hogy a fájdalomtól megszorítom a kicsikémet. Szóval egy napja nem szoptatok csak a jobb mellemből, hál istennek azzal nincs baj, jön belőle a tej rendes, 3 óránkénti szopizás simán megy. A bal mellemet minden második szoptatásnál lefejem, levegőztetem és Sudocreammel kenegetem. Holnap jön hozzánk a védőnő, meg is mutatom neki, de nagyon félek, hogy azt mondja, szoptassak tovább. Kérem, ne ítéljen el senki, de kibírhatatlan a fájdalom, a mellbimbóm olyan mintha darabokat rágcsáltak volna ki belőle, és vérzik.

#szoptatás #kisebesedett mellbimbó
2012. nov. 26. 11:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen:), majd ha tudsz, írj, kérlek, hogyan alakul a dolog:)!

Vagy ha kérdésed van, akkor is, kicsit konyítok a dologhoz, de a legfontosabb, hogy tényleg keress fel szak(!)tanácsadót. A távsegítség sokszor jó, de mivel én innen nem látlak, hallak Téged vagy a babádat, ennél tovább nem tudok jó lelkiismerettel tanácsot adni ilyen komoly problémánál:).

2012. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetedet. Nekem is a bal bimbóm teljesen bedurrant, annyira fájt, hogy szó szerint sírtam, ha abból a mellemből szopizott a kislányunk. Már rettegtem a szoptatás közeledtétől. A lábam olyankor görcsben állt, befeszítettem minden izmomat és tűrte,. De nem eléggé,mert azon a mellemen sokkal kevesebbet hagytam a pici lányunkat. Ennek az lett a következménye, hogy teljesen begyulladt a benne maradt tejtől. (a fejést sem tudtam sokáig csinálni) 39 fokos lázam volt, és tüzelt a mellem. Kórház, gyógyszeres kezelés stb. lett a vége, de attól függetlenül tovább szoptattam. Mára már enyhült a fájdalom, bár még mindig fáj a bal bimbóm. :(

3 hetes kislány anyukája

2012. nov. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Bámulom az akaraterődet, én pont emiatt érzem magam satnyának, hogy nem vagyok képes kibírni a fájdalmat. Párom fél hogy depressziós leszek, mert egyedül vagyok itthon a gyerekkel míg ő dolgozik, és mivel külföldön élünk a család sem tud úgy segíteni. Próbálok a jóra koncentrálni, hogy a kicsim szépen gyarapszik és láthatólag nincs gondja az egy mellből etetéssel, csak félek, hogy ha valami nagyobb bajom lesz nem tudok rá gondot viselni:S Most mértem a lázam, 37,6 de se csomósodás se feszülés se égő érzés nincs a mellemben és ha fejem se akar jönni belőle. Lehetséges hogy elapad ebben a mellemben a tej?
2012. nov. 26. 15:29
 14/30 anonim ***** válasza:
Az első 3 hétben én is a falat kapartam,mikor elkezdte szívni a cicimet a kislányom,volt,hogy orditottam,sőt vérzett is,ki is repedt már a kórházba.Garmastánnal kenegettem,és kb 1 hónapos korára már teljesen elmult a fájdalom.Nem hagytam abba a szoptatást,még ha őrülten fájt is,és szerncsére van is bőven tejem.Az első gyermekemnél szintén volt ilyen fájdalmam az első időben,és én is inkább kifejtem,mert nagyon fájt,ha el kezdte szivni.Nem is volt sok tejem....nagyon fontos,hogy az első időben kialakuljon a kereset-kinálat a baba számára,termelődjön annyi tej,amennyi neki elég és ezt csak szoptatással lehet elérni.Ugyhogy én azt tanácsolom Neked,hogy szoptass,még ha ez nagyon fájdalmas is,meglátod meg lesz az eredménye...Most 5 hónapos a kislányom,és megérte eltürni érte a fájdalmat,mert van elég tejem számára.Sok sikert a szoptatáshoz,és kitartást!
2012. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Figyi! Emiatt ne érezd magad kevesebbnek! Mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Én a szülésnél szenvedtem annyira, hogy a bimbó fájdalom ahhoz képest felüdülés volt. Talán emiatt tűrtem. Ha a fejés kevésbé fáj, akkor inkább fejd, a lényeg, hogy ne pangjon benne a tejcsi. Ne ess kétségbe! Én is egyedül vagyok itthon a csöppséggel! :) 3 hetes kislány anyuja
2012. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Ja, és masszírozd mindig szopi előtt a melleidet, sőt még forró borogatást is tehetsz rá masszázs előtt.
2012. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
kicsit offolok: hát nekem az első 1-2 hét iszonyú volt! akkor ezek szerint rossz emlék lesz neki? ugyanis konkrétan az első napokban nem egyszer végigsírtam vagy összeszoritottam a fogam, mert annyira fájt..és nem volt lehetőségem csak egy oldalon szoptatni mivel mindkét oldal sebes volt:(
2012. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Lansinoh krm. Kitarts!
2012. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sok jó tanácsot írtak eddig is (sudocream helyett: Garmastan, Lansinoh, esetleg Bepanthen, anyatej, helyes mellretétel, levegőztetés, végső esetben szoptatási tanácsadó, stb.) és remélem, valamelyik segíteni fog majd Neked:-)...Sajnos nálam egyik sem használt, pedig mindet próbáltam és akárcsak Te, ragaszkodtam a szoptatáshoz, holott iszonyatosan fájt az egyik mellbimbóm. Az volt a probléma, hogy még a kórházban gyakorlatilag kettérepesztette, szétharapta az egyik mellbimbómat a kicsi és hiába indult volna gyógyulásnak, a következő szoptatásnál újból szétnyílt a seb és fájt, vérzett. Végül már annyira vérzett, hogy a kicsi sötétbarna tejet bukott vissza, ijesztő látvány volt (aztán a védőnő nyugtatott meg, hogy azért előfordul ilyen)! Ekkor végső elkeseredésemben azt csináltam (és ez végre hatott!), hogy a sebes mellemből kézi mellszívóval kifejtem a tejet és cumisüvegből adtam a kicsinek (nem szokott rá, mert a következő szopit az egészséges ciciből kapta). Ez ment kb. 5 napig vagy egy hétig, azalatt nagyon szépen összeforrt a seb, a fejés nem fájt, a kicsi anyatejet kapott - tehát minden ment szépen. Utána pedig visszaállt a régi rend, mindkét mellemből szopott (2 éves koráig:-)!), fájdalom nélkül! Szóval ha nem hatnának a kencék, próbáld meg szerintem ugyanezt...Sok sikert!
2012. nov. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, kicsit megnyugodtam, hogy senki nem írta hogy önző lennék, igazából lehet hogy a sikertelenség és a félelem is hozzájárul ahhoz hogy nem bírok, csak egy oldalon szoptatni. Tegnap volt kinn nálunk a védőnő ő ajánlotta a Lansinoh krémet, most azzal kenegetem, azt mondta hogy még két napig hagyjam pihenni aztán, kezdjem visszaszoktatni, ha fáj akkor is. Elhatároztam, hogy erőt veszek magamon, a lányom érdekében, addig is sűrűn fejem, nem tudom milyen szerencse folytán, de van azon az oldalon is tejem rendesen, és nem gyulladt be (remélem nem is fog). ja, és a védőnő mondta hogy ki küld hozzám szoptatási tanácsadót, aki megnézi hogy helyesen teszem-e a mellemre, legalábbis a balra, mert a jobbon megnézte és azt mondta hibátlan, a balt viszont nem akarta háborgatni, még ő is elképedt, hogy hogy néz ki.
2012. nov. 28. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!