Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon kisebesedett mellbimbó....

Nagyon kisebesedett mellbimbó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kisbabám most egy hetes, a második naptól, mikor belövellt a tejem, iszonyú fájdalmas a szoptatás a bal mellemen. Tudtam, hogy nem szabad ilyenkor abbahagyni a szoptatást, etettem hát tovább közben kenegettem, levegőztettem. Tegnap óta viszont egyszerűen nem tudom rá tenni a mellemre, mert sikítani tudnék, és félek, hogy a fájdalomtól megszorítom a kicsikémet. Szóval egy napja nem szoptatok csak a jobb mellemből, hál istennek azzal nincs baj, jön belőle a tej rendes, 3 óránkénti szopizás simán megy. A bal mellemet minden második szoptatásnál lefejem, levegőztetem és Sudocreammel kenegetem. Holnap jön hozzánk a védőnő, meg is mutatom neki, de nagyon félek, hogy azt mondja, szoptassak tovább. Kérem, ne ítéljen el senki, de kibírhatatlan a fájdalom, a mellbimbóm olyan mintha darabokat rágcsáltak volna ki belőle, és vérzik.

#szoptatás #kisebesedett mellbimbó
2012. nov. 26. 11:21
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Ja, kiegészítés, és egy kis OFFolás: miután nem jött egy fél napig rendesen a bal oldalról tej, megettem két tányér zacskós levest (biztos ismeritek, csak por, tészta és víz kell hozzá:)) estére úgy tele volt, hogy csorgott már belőle a tej.
2012. nov. 28. 11:04
 22/30 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy:)!

És nagyon jó hallani, hogy van olyan hely a világon, ahol a szoptatási tanácsadó létével és jelentőségével tisztában vannak a védőnők:).

Nagyon örülök, hogy írtál, hogyan alakul a dolog:)!

2012. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Hát most próbáltam szoptatni a bal oldalon...Katasztrófa... Párom fogta a bébit, hogy én tudjak a fotel karfájába kapaszkodni. Kb 2 percig bírtam némán zokogva, de ott lett elegem mikor láttam hogy több vér folyik mint tej, és azt is kiköpi(amin nem csodálkozom:S). Úgyhogy áttettem a jobb mellemre, de azt meg azért zokogtam végig, mert annyira különbözött a két érzés. Az egyik mintha kínoznának, a másik meg életem egyik leggyönyörűbb érzése. Lehetséges ennyire kettős érzés ugyanazzal a dologgal kapcsolatban:S?
2012. nov. 28. 12:23
 24/30 anonim ***** válasza:

A sokat válaszoló vagyok:).

Igen, lehet. Te tele vagy különféle hormonokkal. Még annak is nehéz ez az időszak, akinél nincs ilyen komoly probléma.

A fájdalom(bal melled) rossz, természetes, hogy ilyen reakciót vált ki belőled.

A testkontaktus, a közelség(jobb melled) jó, természetes, hogy ilyen reakciót vált ki belőled. Nem mellesleg a bőrkontaktus oxitocint termel, amit az "öröm hormonjának" is neveznek:).

MÉg valami eszembe jutott, amit valószínűleg a Te szopis tanácsadód is kérni fog, hogy próbáld olyan helyzetben a bal melledre tenni a kicsit, mintha a jobbra tennéd, tehát hogy ugyanarra kelljen fordulnia, "eltolva"(nem tudom, érthető- e). Ebből lehet kicsit utánajárni annak, hogy a babád másikoldali technikájával van- e gond. Persze csak akkor, ha előtte pihentél és késznek érzed magad a "próbatételre".

2012. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam erre, de szeretném megvárni a tanácsadót hogy segítsen rátenni, nem szeretném úgy is elbénázni:) Tényleg bármit megtennék, hogy a bal oldalon is ugyanolyan öröm legyen a szoptatás mint a másikon. ha azt mondja fejen állva csináljam tovább, akkor megtanulok fejen állva szoptatni:D
2012. nov. 28. 12:34
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon örülök, hogy alakultok, remélem simán megy majd ezután :)


1.

2012. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

:D Aranyos vagy, és külön öröm, hogy az írásaid hangvétele javult, egészen bizakodó lettél:), ez az első és legfontosabb lépés a "gyógyulás" felé:). Drukkolok, hogy rendbe jöjj, illetve ha a bal cicid nem "akarja", akkor a jobb- ból tudd táplálni a kicsidet, mert lehetséges:).

Kiváncsian várom a fejleményeket:)!

MIkor megy a tanácsadó?

2012. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Azt mondták majd telefonál, nem tudom sajnos, kis városban lakunk szóval elképzelhető hogy egy tanácsadó jár körbe mindenhová.
2012. nov. 28. 12:51
 29/30 anonim ***** válasza:

Egyébként van barátnőm, aki végig egy mellből szoptatott (több, mint másfél évig!)

Azt hiszem az első voltam :)

2012. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Szia! Nézd meg ezt a rövid interjút, a fiatalasszonynak kihararapdálta a mellbimbóját a gyermeke: http://www.youtube.com/watch?v=JInAV0Q1IWY .Ha esetleg érdekel ez a termékcsalád, amiről beszél, ami még sok mindenben segíthet a babának is, akkor keress meg privátban és szívesen segítek. Jobbulást és kitartást Neked!
2012. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!