Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kész, vége! Nem bírom már...

Kész, vége! Nem bírom már szoptatni!?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám,és mostanában nem jól kapja be a cicit,és ezért lehet sebes a mellbimbóm,ez egy hete kezdődött

kentem sudokrémmel stb, mindent megpróbáltam amit lehetett és tanácsoltak,de tegnap óta megint nagyon nagyon fáj

mindkét bimbón, tiszta eleven és már sírtam is délután mikor szopizott annyira fáj.a bimóvédőt gőzöm sincs hogy kell használni, próbáltam de ugyanúgy fáj tőle.

lefejem a tejet és odaadom üvegből vagy tudja a nyavaja de én már nem bírom szoptatni mert már vérzik annyira szétrepedt..

vagy mi a fenét csináljak?? SEGÍTSETEK!!!!!!!!!

(és nekem nagyok a mellbimbóim azért elég neki ha csak azt szopja,ugyanúgy jön a tej belőle,de csak 1 hete kezdődött ez a kínszenvedés és nem múlik)



2012. dec. 29. 17:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szia, nekem 4hetes a babám,de az első héten ugyanezt éreztem mint te! Ne foglalkozz a védőnővel, vegyél Garmastan kenőcsöt és kend be, nagyon gyorsan helyre fog jönni és újra öröm lesz a szopi! Addig próbáld meg lefejni és úgy adni neki! Ha tudsz otthon melltartó és póló nélkül lenni sokat fog segíteni! Kitartás! Próbálj nyugodt lenni, mert megérzi a baba és ő is feszült lesz! A barnázással ne foglalkozz, betét és kész, el fog múlni nemsokára! Fel a fejjel csajszi!
2012. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%
Lansinoh krm, fürds előtt is. No melltartbett, melltart, max egy lenge pl, ha muszly. Mindkt cicimből ömlött a vr! Ha 100-szor kell elvenni tőle a cicit, akkor sem szabad hagyni rosszul szopni. Mr majdnem feladtam. De megérte szenvedni. Az idő, a gyakorlat s a türelem segt!!! Kitarts!
2012. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok! Miért beszélt le a védőnő a Garmastanról? Én kentem Sudoval, Neogranormonnal és még Flucinar N-nel is, mert az nálam mindenre beválik, de csak a Garmastan hozott megoldást. Pedig én aztán itthon nem hordok melltartót, sem melltartóbetétet. Hagytam levegőzni, bekentem anyatejjel, de semmi nem vált be:o(
2012. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
cumisüvegből adsz neki bármit is? nem lehet hogy cumizavaros? akkor szokták hirtelen elrontani a korábban jó technikát.
2012. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, telóról írtam, azért ilyen furi némelyik szó...

Azt kihagytam, hogy a vérzésem 6 hétig tartott aztán meg még két hétig barnáztam... 8 hét után mentem a 6 hetes kontrollra is, minden rendben volt.

A cicimmel meg még azt csináltam, hogy a beteg, sebes részeket neogranormonnal lehámlasztottam, mielőtt elkezdtem a Lansinohot. Ez lehet, hogy rossz tanács, de nekem bevált. Mert a vastag sebes, beteg rész nem tudott felpuhulni és ott nem is jött tej. Ja és szorgalmasan fejtem. Fájt az is, de nem annyira, mint szoptatni. Most 11 hetes a lányom és csak szopik! MINDEN MEGÉRTE!

2012. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
12-ES VOLTAM...
2012. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A védőnőd pont akkora "szakember", mint az enyém :( Semmirevaló :S


Amíg szoptatsz bármikor lehet vérzés, barnázás, ne aggódj!


Ha kap cumisüvegből valamit, az tényleg bezavarhatja a Babácskát.


Mielőbbi jobbulást és örömteli szoptatást kívánok :)

2012. dec. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%
Szoptatási tanácsadót hívj! A Garmastan nagyon jó és hagyd szabadon amennyit csak tudod, hogy levegő érje, nekem az eldobható papírbetét is dörzsölte, váltottam moshatóra az kellemes puha. Jó még a Medela Purelan 100 ezt le sem kell mosni és alapból használtam az elején, sebes nem volt csak érzékeny, a védőnőm már a kórházba menetelkor javasolta, hogy vigyek magammal. Nekem pici a mellbimbóm, így az elején csak bimbóvédővel szopiztunk pár hétig aztán csak az első pár kortyhoz, szépen szopizik a mai napig. A bimbóvédőből válassz megfelelő méretet és nedvesítsd be hogy tapadjon, ha ennyire fáj, akkor használd, de ha javul, akkor szoktasd le: pár korty után vedd el. A cumisüveget én sem javaslom, nehéz az eleje, de megéri, ezen sokan keresztülmegyünk, hidd el. 6 hónapos Manó anyukája
2012. dec. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

Leírom, én mit csináltam, aztán vagy megfogadod, vagy azt mondod, hogy a védőnő nem tanácsolta, hát nem csinálod.


Nekem rögtön az elején történt, hogy mindkét mellbimbóm majdnem a feléig berepedt középen, csillagokat láttam, a kórházban mégsem segítettek konkrétan, csak ahány csecsemős volt, annyifélét mondott... kiemelném, hogy csak mondott, se egy rohadt kenőcs-cseppet nem adtak, se semmit.


Haza jöttem, összefoglaltam magamban, ki mit mondott, és vettem a patikában egy Garmastan kenőcsöt és egy Bepanthent, és kölcsön kértem egy ismerősöm ismerősétől egy bioptron lámpát.

Először a kínok kínját álltam ki, mikor szopott a babám, de kitartóan háromóránként kentem a mellbimbómat (Bepanthent nem kell lemosni, azt arra a bimbóra kentem, ami három óra múlva "következett" a szoptatásban, a Garmastant arra, ami hat óra múlva következett) és közben lámpáztam, mint a megszállottak.

Aztán eltelt két nap, de folyton felszakadt a szoptatás közben a sebem, úgyhogy fogtam a mellszívót, és lefejtem egy egész napig a tejemet, és kiskanállal adtam a babának (szerencsére ekkor ő még nem evett sokat, csak 50-60 gr-ot), semmi baja nem lett tőle, és bár a mellszívóval sem volt egy leányálom a tejlefejés, de más volt, mint a gyerek, nem áztatta fel újra és újra a bimbót, és másnapra már sokkal jobb volt (közben ugye kentem ugyanúgy) többet nem kellett fejnem, utána már tudtam szoptatni, bár nagyon fájt, de nem volt már gond, a hámosítók elkezdték gyógyítani a sebemet.


Kb. egy-másfél hét kellett, hogy teljesen elmúljon minden probléma, de végül nem adtam fel, és sikerült rendbe jönnie szegény ciciknek... azért egy szüléssel felért az egész, csak ez ráadásul 3 óránként gyötört, és elképzelni sem tudtam, hogy valaha jobb lesz... de hidd el, jobb lett.

2012. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nekem már a kórházban sebesre szívta a baba a mellbimbóm.

Ő mohó, nekem pedig nagyon nagy a mellbimbóm, nehezen kapta be.


Elkezdtem magamtól kenni Sudokremmel, majd mikor kérdeztem a csecsemős nővért erről, azt mondta, hogy ezt egyáltalán nem szabad használni mellbimbóra.

Helyette ő is ezt a Garmastant és az anyatejet javasolta.


Igaz, már 4 hete szültem és még mindig szenvedés a szoptatás.

2012. dec. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!