Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elfogy a tejem? Mikor? 9,5...

Elfogy a tejem? Mikor? 9,5 honap utan?

Figyelt kérdés

A kisfiam 9,5 hònapos.

A vedonom tanacsara 6 honaposan elkezdtuk a hozzataplalast.

Ezután kb 7 honapos volt amikor irt fel tapszert a doktorno, mert igy jobban

alszik majd.

Kb 1 honapja mar csak reggel es este szopizott.

5 napja egyeltalan nem akar, elforditja a fejet.

Hisztizik.

Tejem már szinte alig van probalom fejni, de osszesen 20 ml van.

Ez jobb mint a semmi.

Mit tehetek hogy legalabb egy eves koraig legyen meg tejem?


2013. jún. 19. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Kár volt elkezdeni tápszerezni!!

Talán még nem késő, ha most abbahagyod.

2013. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Szegény:(, sajnálom, hogy a védőnőd behúzott a csőbe:(.

A jelenséget nevezik szopási sztrájknak, itt találsz jó összefoglalót és megoldási lehetőségeket is:

[link]

2013. jún. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Mivel húzta be a védőnő a csőbe? A hozzátáplálást anyatejes babáknál is el kell kezdeni 6 hónapos korban. Egyébként nem hiszem, hogy 2,5 hónap után a napi egy tápszer miatt nem fogadja el a cicit a baba. Van olyan is, hogy Ő már nem szeretne szopni, ha így van, ez ellen nem tudsz tenni, pláne, hogy írod, hogy nincs is nagyon tejed már. Próbálkozz, hátha újra elfogadja, de ha mégsem, inkább örülj, hogy eddig is tudtál szoptatni.
2013. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Azzal, hogy a tápszertől jobban alszik. Meg ezért: ha jól szopik a baba, és már 7 hónapos, akkor mi a rákér' a tápszer?! illetve ha félreértem, és 7 hónaposan volt egy hónapja hogy csak kétszer szopizott, akkor elnézést!

Meg azért, mert szomorú, hogy nem tudja egy védőnő, hogy ekkora korban(az első életévben) magától(!) nem szokás abbahagyni a szopizást, elválasztódni, ekkor még szopási sztrájkról beszélünk. Amit ha az anyuka akar, kihasznál az elválasztásra, de ha(mint a kérdező) szoptatni szeretné még a babáját, akkor megfelelő tanácsokkal, segtséggel átvészelheti az időszakot.

TÉged is sajnállak mert nem vagy helyes információk birtokában, ahogy rengeteg anyuka sem, és ezért annak sem sikerül amit szeretne, akinek pedig sikerülhetne.

2013. jún. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Az én lányom is 9 hónapos volt pont, mikor abbahagyta a szopit, egyszerűen játszott vele, elfordította a fejét. Próbáltam fejni, de nekem is egy idő után már csak ilyen 20 ml-ek voltak, úgyhogy egy idő után azt is abbahagytam. De én nem éltem meg tragédiaként, hiszen az is nagyon klassz, hogy eddig is kapott anyatejet! Ennyi idősen sok baba elválasztja magát, nem kell ezt olyan tragikusan felfogni.

Nem hiszem, hogy innen, 20 ml-ről vissza lehet hozni a tej mennyiségét, mert mint írtad, el sem fogadja...

Szerintem örülj neki, hogy ilyen sokáig tudtad szoptatni, mert sokaknak ez is soknak számít, és összetennék a két kezüket...

2013. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Akkor olvasd el újra, 4-es, nem a védőnő írta fel a tápszert, hanem az orvos. Igazából mindegy, csak ezért nem értettem miért szidod a védőnőt. Engem sajnálsz? Mert ha igen, akkor köszi engem nem kell.
2013. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Látom, nem ment át a lényeg: az embergyerek az első életévben nem választja el magát magától(peeersze, lehet írni, hogy de az enyém is elfordult... igen, előfordulnak ilyen átmeneti állapotok, amikor mint fentebb írtam, ha az anyuka ezt kihasználja, remek alkalom az elválasztásra de ha szeretne tovább szoptatni akkor lehetséges)... de mindegy, hiába írom. Ha vennétek a fáradságot és beleolvsnbátok a linkebe vagy meggugliznátok a szopási sztrájk kifejezést, lehet, hogy be tudnátok emelni az új infót. Én ehhez kevés vagyok, úgy látom.
2013. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, hogy valaszolt.

Már félálomban is pròbálkoztam èjszaka.

Sajnos még semmi.

Tejem meg már szinte semmi.

Irtam az Lll nek, majd hatha segitenek.

Az is igaz, hogy valaki csak 2 honapig tud szoptatni, Ő meg mit szòljon?

Mindenben van igazság, mégegyszer koszonom a kedves valaszokat.

2013. jún. 20. 08:36
 9/9 A kérdező kommentje:
És azért csináltam azt amit a doki , meg a védőnő mondott, mert elso baba és hat eddig nem ertettem a dolgokhoz, mostmar ugy erzem azert sokkal tapasztaltabb vagyok.
2013. jún. 20. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!