Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan növeljem a tej mennyisé...

Hogyan növeljem a tej mennyiségét? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 1 hónapos kisfiam, és nincs elég tejem, így tápszert kap sajna. Hogyan tudom növelni a tejmennyiséget? Napi 2,3 liter folyadékot iszom, eszem rendesen mint eddig. Szerintetek sikerülhet ujra szoptatni a fiamat? Vagy mit tegyek hogy legyen több tejem? Tudom még majd egyáltalán szoptatni, vagy törödjek bele hogy tápszeres?
2013. szept. 10. 16:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tudom hogy sovány vigasz,de én is hasonló helyzetben vagyok,csak az én kisfiam 2 hónapos. 1. hónapban elég volt a tejcsi,de mára sajnos napi 2-szer tápszert kap.Szinte mindent próbáltam már,de nem igazán használt semmit.Feldogozni nem nagyon tudom.
2013. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó én sem tudom fel dolgozni mert úgy érzem magam mint valami "selejt" mert a lányommal is ugyan így jártam csak nála nem tudtam semmit ilyen téren. Ezért szeretném legalább a fiamat szoptatni. Most van mellszívóm is azt használtam is csak az volt a baj hogy kisebesítette a mellbimbóm és nem mertem használni, most újra meg próbálom újra hátha segít.
2013. szept. 11. 15:16
 13/18 anonim ***** válasza:
Megint előző vagyok!De ne okold magad,azért még nem vagy selejt!Ha mindent megteszel és még sincs eredménye nem hibáztathatod magad.Engem is bánt,de selejtnek nem érzem magam,szeretném neki a legjobbat,ezért szeretném szoptatni,mert az a legjobb neki minden szempontból és cicizni nagyon szeret.
2013. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
az én fiam is szeret cicizni egésznap rajta lógna. Remélem sikerül még saopiztatni.
2013. szept. 11. 15:45
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha megengednéd neki két napig, hogy tényleg csak rajta lógjon, akkor felszaporodna a tejed hidd el.

Felhívtad már a tanácsadót?

2013. szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
még nem tudtam sajna.
2013. szept. 11. 17:11
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, csak nálam még az is hozzájön, hogy a kislányom nem tudja rendesen bekapni a mellbimbót, emiatt sokat szenvedünk a mellre tétellel. Én már sajnos több tápszert adok, mint anyatejet, pedig mi még csak 1 hónaposak vagyunk.


Nekem azt tanácsolták, hogy 3 óránként fejjek (ha már rendesen szoptatni nem tudok), de sajnos ezt nem tudom tartani, mivel van egy másfél éves fiam ia, akit el kell látnom. És éjszaka felkelni 3 óránként úgy, hogy a fél órás etetés után még fél órás fejés is jön, hát elég durva...

Szóval a gyakori szoptatás kényelmesebb megoldás.

2013. szept. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Vissza lehet állítani, csak rajtad múlik!!! De tényleg. Igaza van az előttem szólónak, ha engednéd neki, hogy két napig csak szopizzon, ha kell 20 percenként, akkor visszajönne a tej. Azt javaslom, hogy kérj segítséget a nagyobbra vigyázzon valaki más, ti pedig feküdjetek be az ágyba és két napig csak szoptass. Hidd el lesz tejed. A tej akkor termelődik, amikor szoptatsz, nem a szoptatások közötti szünetben. Ha úgy érzed, hogy nincs semmi a cicidben, akkor is tud tejet szívni a baba. Másrészt van, aki nem tud fejni, csak a baba szívása váltja ki nála a tejleadó reflexet, a mellszívó nem. Az nem jelent semmit, hogy 20 ml-t tudsz lefejni, a baba ettől sokkal többet ki tud szívni. Aranyszabály: minél többet szoptatsz, annál több tejed lesz.


A tanácsadót hívd fel, segítenek.



az egyik utolsó válaszolónak pedig ajánlom a bimbóvédőt, ha a babája nem tudja bekapni a bimbót, még az is jobb, mint a tápszer. Nekem egy 3 hetes babám van és ő is bimbóvédővel szopizik, most akarom leszoktatni, nekünk le volt tapadva a nyelve azzal volt gond, de már felvágták, na de ez nem tartozik ide :-)


Sok sikert kedves kérdező, menni fog és mondogasd magadban, hogy bízom a testemben, hogy táplálni tudom a gyerekemet. Szoptass-szoptass-szoptass és növekedni fog a tej mennyisége.

2013. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!