Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cicin elalvás büfizés nélkül?

Cicin elalvás büfizés nélkül?

Figyelt kérdés
akinek így alszik el a babája, nem szokott megébredni? az enyém folyton, gondolom a pociját zavarja a levegő
2013. szept. 28. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Ne hagyd a cicin elaludni. Ha már nem szopik, büfiztesd meg, és tedd az ágyába. Ott is el fog aludni, csak esetleg nyöszörög egy kicsit.
2013. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lányom sose zavarta, bár ő nem volt hasfájásra hajlamos.
2013. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szopi elején, amíg még "mohó", addig büfiztesd néhányszor, aztán amikor már csak komfortszopizik, akkor tutira nem nyel majd annyi levegőt, hogy zavarja alvás közben.

A másik, hogy szoptasd gyakrabban (bár nem tudom mennyi időnként teszed mellre), ha csak akkor kap cicit, amikor már nagyon éhes, akkor biztos hogy több levegőt fog nyelni, mint ha nyugodtan szopik.

És fontos a helyes technika is, nem tudom hány hetes/hónapos, ha még nagyon pici, akkor az is lehet egy ok, hogy nem jó technikával van mellen.

2013. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy ment, hogy a szopi elején megbüfiztettem, majd hagytam elaludni, de nem volt baj, sose sírt emiatt.
2013. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én cicin altatom, a legjobb (leggyorsabb és legősibb módszer) :) amíg kicsi volt (születéstől 12 hetes koráig) nem nagyon büfizett evés után, viszont akkor még nem is sprisszolt a tej, komótosan evett, nem nyelt levegőt annyit. ÍGy mikor kicsinek próbáltam a büfiztetést bealvás után, akkor csak felébredt, sírt a nyűgösségtől, így egy idő után felhagytam vele, inkább felvettem a kiságyból az első nyöszörgésre, és akkor kijött a büfi, ha mégis volt...

mikor nagyobb lett, már jó kis zaftosokat böfizett szopi után (jó nagyokat szopizott, nem órákig viszont, és spriccelt a cicim már). amúgy 2,5 hónaposan már jelezte szopi közben a büfit - tekergett a cicin, ki-ki köpte a bimbót, akkor levettem, böfiztettem, és utána altattam be cicin.

amúgy éjjeli cicizésnél addig büfiztesd, amig észre nem veszed, hogy zokon veszi. az én kisfiam este 7-től reggel 7-ig alszik, és van, hogy 3 óránként cicizik, de büfiztetés egyszer se sincs. :)

2013. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8,5hónapos a babám és nagyon sokat cicizik még,és el is alszik rajta,én nem ébresztem fel....bár nekünk sosem voltak hasfájos dolgok....kb,3hónapos koráig büfiztünk mindig most már csak szilárdnál....cicin nem ébresztem
2013. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amíg még intenzívebben szopizik, akkor közben is büfiztesd meg, és a komfortszopi után, amikor már beájult a drága, már nem kell
2013. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!