Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás kontra szex?

Szoptatás kontra szex?

Figyelt kérdés
Hamarosan megszületik a kisbabám és nemrég elgondolkodtam azon, vajon hogyan összeegyeztethető a szoptatás illetve a házasélet. A higiéniam miatt aggódom a leginkább. Mi a párommal nagyon soket együtt vagyunk és hát köztünk nincsenek tabuk, szeretjük egymás testének minden szegletét. Természetesen a durvaságokat kerüljük, pl. popószex sosem volt és nem is lesz közöttünk. Viszont imádjuk egymást ízlelgetni :-), szinte majdnem minden alkalommal megtörténik, hogy vagy ő vagy én, vagy mindketten kényeztetjük egymást a szájunkkal is, ahol csak elképzelhető, így egymás nemi szerveit is. Imádom ha mellem is cirógatja, csiklandozza, szopogatja. Természetesen sokat csókolózunk is közben. Vagyis a testnedveink állandóan összekeveredve szinte beborítják a testünket. Ezeket az élvezeteket szeretném ha megmaradnának akkor is ha már a babánk is a világra jön és hát szeretném majd minnél hosszabb időn át anyatejjel táplálni a kicsit. Azt is úgy, hogy bármikor mikor éhes lesz, oda tudjam neki adni a mellem. Namármost mit gondoltok, az előzőekben leírtak miatt, akár bármi baja eshet majd a babámnak? Gondolok itt pl. valami fertőzésre. Nem vagyunk természetesen betegek, de hát csak felnőttek vagyunk. Elegendő a napi fürdés? Vagy valami más higiéniáról is elkezdhetek gondolkodni? Mi van ha éjjel, miközben szeretkezünk a párommal és a kicsi felébred, hogy éhes? Várakoztassam még megfürdök? Ötletek? GYors megoldás fertőtlenítő törlőkendő?
2009. nov. 7. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

:)Semi baja nem lesz a gyereknek.Szex utjàn nem fog bele màszni a melledbe bacilus.Viszont ha a pàrod a melled szopogatja,ahogy i^rtad,akkor tej fog jönni belöle:)Ha öt nem zavarja akkor hajrà.Azon kivül meg mi is együtt vagyunk a pàrommal mindenféle pozituràban,annyi hogy mi szex utàn azonnal zuhanyzunk,mig a pici alszik,és fogat mosunk,meg van kézfertötlenitö alkoholunk,azt is hasznàljuk rendszeresen.

Ha meg a kicsi felébred,és nem volt idöd tusolni,akkor egyszerüen vizes kendövel töröld àt a melledet.Ennyi.A gyerek is a ti intim kapcsolatotokbol lesz,ne paràzz.

2009. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem kezdjétek el neki építeni a sterilszobát... -.-'
2009. nov. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha majd szoptatsz, lehet, hogy megváltozik a melleddel kapcsolatos hozzáállásod. Sok nő ilyenkor a gyermeke 'tulajdonának' tekinti a ciciket, és nem igényli, hogy a párja erotikusan játsszon vele. Ha nálatok is így lesz, akkor máris megoldódott a higiénia-kérdés, ugyebár:-)

Másrészt, nem tudom, olvastál-e róla, de a szoptatás alatt nem olyan gördülékeny a nemi élet, mivel sokkal szárazabb a hüvely. Persze ez is orvosolható :-)

2009. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

hát nem akarlak elkeseríteni, és le is lehet pontozni, de tapasztalatból beszélek: ha megszületik a babád, akkor örülsz, ha éjjel aludni tudsz!!!! eszedbe nem jut majd egy ideig a szex, ha mégis, akkor örülsz, ha egy rövid menetre jut idő...az én babám lassan 3 hónapos, és szülés óta nem voltunk együtt a férjemmel!!!! estére annyira kikészülünk, hogy már 9-kor ágyban vagyunk, éjszaka még mindig 2x kelünk. arról nem beszélve, hogy a cicid elég érzékeny lesz, ha benne van a sok tejci, és nem biztos, hogy jól fog esni, ha azt birizgálja a párod...

persze minden baba más, lehet, hogy egy nagyon nyugodt babád lesz, aki mellett még a házaséletre is jut sok idő, és még pihenni is tudsz, szóval ez majd kiderül, de hidd el, az első hetekben eszedbe sem fog jutni a szex. én sem akartam elhinni, de hát a hormonok....az első hetekben szerintem koncentrálj arra, hogy a babád igényeit maximálisan ki tudd elégíteni, aztán jöhetnek a saját és párod igényei!

2009. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
én az elsö babám születése után azt se tudtam mi az:D mert egész éjel fen voltam vele 2 honapos korág de ugy fen hogy eész éjel nem alutam hajnal 5 -kor alut el 2 hnapon keresztül gondolhatod hogy kivoltam a második babám meg egy áldot jo gyerek ö már 8 -kor alsuk ugyogy töle lehet szexelni de de vizont nekem még nem olyan a szex mintszülés és terheség elöt volt pedig már 4 honpaos a kisfiam
2009. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Drágám! Nagyon naiv vagy, ha azt hiszed, hogy lesz időtök a hosszas, egymást kényeztető szexre! Az első hónapok a túlélésről szólnak!!! Ezt én sem akartam elhinni, legyintettem, amikor mondták, és mostmár tudom, hogy nekik volt igazuk! Ráadásul, ha szoptatni akarsz, akkor nagyon sokat kell pihenni, amire napközben nem igen jut idő. Aki azt mondja, hogy akkor feküdj le, amikor a baba is alszik, az nyilván nem élt még együtt csecsemővel. Tehát az éjszakai alvás lesz a legfontosabb, mivel hulla fáradt leszel, a tej pedig éjszaka termelődik, így inkább aludj, és ne a szexen járjon már most az eszed. A kisbabád legyen az első, aztán majd hetek-sőt hónapok múlva lehet újra koncentrálni a párodra.
2009. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most én leszek az ellenpélda a fentiekre.

Két gyerekem van. A nagyobbik elsős, a kisebbik 5,5 hónapos. Reggel 6-kor kelek, mert a nagyobbikat suliba kell vinnem, este 10 előtt nem jutok az ágyba. Egész napom rohanás, főzök, mosk, takarítok, vasalok, a nagyobbikkal tanulok, a kisebbiket nevelgetem. Mindezt egyedül, mert apa reggel 6-tól este 7-ig dolgozik. Éjjel a kisebbikhez minimum kétszer kelek.

DE!!!!! A szülés utáni hatodik hét szörnyen hosszú volt, alig vártam, hohy megkapjuk a nőgyógyásztól az engedélyt. Utánna apa éppen nyári szabadságát töltötte, szóval éjjelente nem unatkoztunk... Semmi gond nem volt, és ma sincs, nekem az adja az energiát. Mi is sokat voltunk együtt azelőtt, igaz, ez egy kicsit kevesebb lett, heti 2-3 alkalom, de soha nem tudnám hanyagolni.

Ha a baba közben hirtelen felébred, egy gyors mosakodás, ha nem, utánna tusolás. Ne félj, nagyon jól ki tudod majd úgy alakítani, hogy éppen aludjon, mert lesz egy napi ritmus, erre nyugodtan lehet számítani.

2009. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!