Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Teljesen befelé forduló...

Teljesen befelé forduló mindkét mellbimbóm. Lehet így szoptatni?

Figyelt kérdés
Teljesen befelé fordul mind a kettő mellbimbóm és nem tudom így lehet-e szoptatni. Ha lehet hogyan? Használjak valamit? A bimbóudvart fogja bekapni? A védőnő szerint a babának nem kell hogy kiálljon a bimbó, így is tud majd szopni. Van valaki hasonló helyzetben? Márciusban szülök, de nagyon aggódom emiatt.
2009. nov. 10. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Emiatt ne aggódj, tudni fogsz majd szoptatni. Ha a védőnődtől kaptál olyan könyvet, ami terhességről szól, abban elvileg benne van, de szerintem itt a neten is találsz róla cikkeket. Keress rá és ne aggódj emiatt.
2009. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!


Ha a baba jó erős szopóreflex-szel születik, így is fogod tudni szoptatni. Ám ha nem, akkor...

2009. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem csak az egyik volt befelé forduló, de tudtam szoptatni simán. Annyi a hátránya, hogy fájdalmas, amíg kiszívja a baba, mert ki fogja. 5 hétig majdnem sírva szoptattam, de egyik napról a másikra elmúlt és azóta minden rendben. A neten találsz róla cikket, vannak szoptatási helyzetek, amik könnyítik a dolgot. Ne aggódj miatta. 11 hetes baba anyukája

2009. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nagyon befelé fordulóak voltak a mellbimbóim. A fiam időre született, de kis súllyal, 2650 grammal. Mivel magára tekerte a köldökzsinórt, nem kapott elég táplálékot és legyengülve jött a világra. A befelé forduló bimbókból nem volt ereje szopni, úgyhogy lefejt anyatejet kapott 6 hetes koráig. Mindig próbálgattam szoptatni, mígnem egyszer csak sikerült neki, mert addigra már megerősödött. A sok fejéstől (kézi mellszívóval) kijöttek a bimbók és így már könnyebb volt neki. Most már három hónapos és simán szopik, a bimbóim pedig már könnyedén kifordulnak. Úgyhogy semmi vész, ne aggódj. Pedig nekem nagyon befelé fordult mind a kettő.

2009. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, változik!

Nekem teljesen lapos volt, az első három hónapban Avent bimbóvédővel szoptattam, azóta - már 18 hónapja - anélkül szoptatok és teljesen kifelé áll (azaz normális lett) a mellbimbóm. Szóval a bimbóvédő megtette a hatását. Boltokban lehet kapni, 2 méretben, átlátszó szilikon kis valami.

2009. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is lapos, sajnos még mindig, pedig 7 hónapja szoptatok, de a lányom nem hagyta el a bimbóvédőt. Ezzel is működik a szoptatás, befelé fordulónál is használhat! (Javaslom az Avent-et, vagy a Mam-ot, ha veszel)
2009. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket!!!
2009. nov. 10. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!