Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kizárolag anyatejes babátoknak...

Kizárolag anyatejes babátoknak mikortol let olyan a kakija mint a nagykönyvben?

Figyelt kérdés
3hetes a baba amiota hazajöttünk érdekes a kakija.Anyukam azt mondja még mindig tisztul.Hát nem is tudom.Mikor hazajöttünk volt két nagy adag hatalmas zöldes krém állagu kaki azota sárga.De az állaga...ilyen nyulos darabos.Meg volt olyan hogy fehér gombockák voltak benne mint a rizs.Nem tudom ez normalis e ennyi i dő utan is...Forduljak vele orvoshoz?
2014. ápr. 15. 12:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Két mellből szoptatok, és igen többször kell visszaraknom hogy kiüritse ill hogy annyit egyen amennyi kell.,Sokaig tart egy etetés igy.

fejek is hogy több legyen egyszerre egy ciciböl szeretnék szoptatni.

A kakilas ill pukizas elég nagy feszengés utan sxokott jönni. Miota szedünk ra cseppeket sokkal jobb.

étvágya van mindig cicin logna ha fennt van.

2014. ápr. 17. 10:13
 12/19 xStefix ***** válasza:

Azért kérdeztem ezeket, mert amíg nekem is sok tejem volt az elején (3 órás blokkokban kellett szoptatnom), addig én is tapasztaltam ilyesmit. Nem volt túl híg, vízszerű a kaki, de nyúlós az igen.

Miért szeretnél egy mellből szoptatni? Úgy érzed, hogy akkor könnyebb lenne?

2014. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Igen ugy gondoltam az annyibol jobb lehhe hogy ha egyből jollakna nem kéne szegényt ide oda pakolni illetve nem kapna annyi "levest" és nekem sem kéne mindkettöt utanna fejni... Nincs sok tejrm. sőt.épp csak 10 miliket tudok szopi utan lefej.i ő meg max 60g okat eszik.Nem is hizik annyira mint kéne. Jövöhéten hétfőn lesz 4hetes és messze vagyunk a születési sulytol.

3570el született 3390el engedtek haza. én ra 3-4napra 3,33at mértem tegnap meg 3,44et. szoval nem tudom..szerintem épp van elég...

2014. ápr. 17. 12:43
 14/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt hozza kell tennem gogy par napja eszik csak 60miliket elötte 30-40-50gokat evett. most 40-50-60at.

és többször. 3oranként szinte mindigmagatol felkel, és nem marad ki egykaja se éjjel se.ezelött az éjféli tkihagyta. tegnap voltak nasizasok az evések közt arra gondoltam csinalja biztos a tejcsit. De ma meg alig lehet felkelteni. Most is elaludt cicivel a szajaban. Ha lerakom felkel cicit kér.mindig cicin logna. Szoval sokszor összevissza eszik és nem is tudom mennyit.

Dea napi pisis kakis pelius adag megvan kb 5-5

2014. ápr. 17. 12:56
 15/19 xStefix ***** válasza:

Nem sárgult be nagyon a babád? Nem aluszékony?

Van valami más is, ami zavar téged a viselkedésében vagy az ellátásában?

Jelezted ezt a tanácsadáson valakinek? Ha igen, mit reagált?

Már tényleg vissza kellett volna nyernie a születési súlyát... legalábbis a nagykönyv szerint.


Ha gondolod, keress meg priviben, mert lehet, hogy érdemes lenne körüljárni a témát, tényleg kicsit lassú a hízása. Ha szükséges, tovább tudlak irányítani szopis szakemberhez is. (Én szoptatási segítő vagyok.)

2014. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
tegnap is meg ma is csak 2 kaki volt, és végre nem volt benne az a takonyszerű darabkák csak fehér bogyok. nem sok de akadt. jupii.
2014. ápr. 19. 18:28
 17/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, elérte már a babád a születési súlyát ? Mert én amiatt is picit aggódnék, ha ma 4 hetes és még nem nyerte vissza a születési súlyát. Az én kisfiam hízása is nehezen indult meg, első héten csak tartotta azt a súlyt amivel hazahoztuk (3600 grammal született és 3450-nel hoztuk haza) de után elkezdett szépen gyarapodni. 1 hónaposan 4130 gramm volt,azaz több mint fél kg-t hízott a születési és majd 70 dkg-t a hazaadási súlyához képest. És ekkor átlagosan 80-100 grammokat evett,előfordult hogy akár 120-at is. Én orvossal, védőnővel való megbeszélést követően vagy más anya tejét vagy tápszeres pótlást adnék a picinek.
2014. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Sajnos még mindig nem érte el. Nem tudom mi lehet a gond. Mafelhivom a védőnöt csak multhéten táppénzen volt a gyerekorvos meg hamarabb befejezte a rendelést.

Gyarapodott de nagyon minimálisat. Nem a heti 10-12dekát csak 2hét alatt 16-17et. most 3500g.3570el született. Amiota adom neki ezt a biogaiat azotakezdett el hizni nagyjabol. Szerintem ott rontottam el hogy két ciciből etetem és mindig csak a könnyen jövő levest eszi meg ami ugye nem olyan táplálo mihelyt dolgozni kell kocsit a tejcsiért bealszikvagy üvölt mintha üres lenne a cicim.Ilyenkor átrakom a másikra. És nem üriti ki rendesen. Én meg nem tudok lefejni fejéssel nagyon nehezen jön épp csak 10-15mili. Pedig van. Mareggel rettentöen feszült igy szopi elött fejtem de csak annyit hogy ne fájjon.More ránéztem a fejöre 50!ml lejött és a babát erre raktam fejés utan egyböl. ő még 50et evett ebböl ciciböl és ha megnyomtam még mindig jött pár csepp..és éreztem is hogy még nem puha ...

2014. ápr. 22. 12:11
 19/19 A kérdező kommentje:
Kijött a védőnő.átbaszéltük, az a hiba hogy mivel aluszékony nem eszik eleget ezért nem hizik. És azért aluszékony mert sárga. Bár ő sem biztos benne de mintha picit sárga lenne a bőre de minimálisan. Pedig emlékszik hogy legutobb sem volt sárga.Aztmondta van olyan hogy rejtett sárgaság és szerinte az van a picinek. 29.én menni kell státuszra ha addig nem indul be rendesen hizni akkor konzultalunk orvossal. Azt mondta még hogy az a jo hogy hizik még ha keveset is de nem fogy.Megbeszéltük mit hogyan csinaljak és ha keddig nem hizik többet akkor doki nénivel beszélünk.A kakira is azt mondta hogy az is a rejtett sárgaság miatt lehet. Amugy szerinte rendben van a pici. Ez megnyugtatott. Csak hiznia kell...
2014. ápr. 23. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!