Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség kell, de sürgösen,...

Segítség kell, de sürgösen, hogyan tehetném könnyebbé?

Figyelt kérdés
4 hetes kislányomnak ( 8 hónapra született ) órákig tart a szopizás... 3 kor ébredt, az elöbb megpróbáltam letenni mert elaludt, de azonnal felordìtott... Velem alszik majd egy hete nem marad meg az ágyában.. Én kikészültem.. Ùgy érzem apad a tejem is ... Mît tehetnèk?
2014. ápr. 18. 04:25
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem 20, max 30percnel tovabb nen erdemes egy mellet stoptatni, ha kettobol is szoptatsz, az max egy ora. Amig csak tudod tartsd fenn az aktivitasat, fulcirogatassal pl, h ne aludjon es minel hatekonyabb legyen. Amikor "lejart az ido" akkor pedig vedd le a cicirol. Ha sir, ringasd! Cumit elfogadja? Az hasznos lenne. En, ha bealszik cicin, csak kicserelem a mellbimbom a cumira es lerakom. Ha nem evett eleget, lehet, h hamarabb megehezik (mivel levetted...), szoptasd ujra, ha jelzi, de jo lenne, ha 1,5-2ora szunet azert eltelne, mert az ennel gyakoribb szopizas hasfajast okoz. Ertelem szeruen a "folyamatos" is. Mas. Fogadd el ha valaki segit a "nappali" teendokben es pihenj nappal is, amennyit tudsz! Tejtermeleshez: pihenes, boseges etkezes, 4l viz.
2014. ápr. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor csak teheted, pihenj sokat, az én kislányom időre született mégis az első hetekben sírt ha letettük, ölben szeretett lenni, iszonyúan kimerült voltam és mivel eleinte nem volt elég tejem, tápszerrel kellett hozzátáplálni, ettől jobban aludt ugyan de hamar visszaálltunk a csak anyatejes táplálásra mert picit tudtam pihenni, sok folyadékot ittam és lehet kapni homeopátiás bogyót ami segít a tejet serkenteni, van gyógytea is erre, próbáld ki őket, én nem korlátoztam időre a szoptatást és lassan magától beállt az evés idejére, de elalváshoz cumi helyett is azt kérte és együtt aludtunk mi is mert én sem bírtam felkelni hozzá, így kényelmesebb volt, semmi baja nincs ezektől a dolgoktól hiába óva intenek, makk egészséges és kiegyensúlyozott 3 éves csajszi :) Szerintem amit leírtál, még sok babánál gyakori 4 hetesen, mi kb. fél éves koráig éjszakáztunk vele sokat és még utána is 2 éves koráig. Aludj amikor csak lehet, nappal is, ha a párod valamikor kicsit tud vele lenni akkor ringassa amíg pihensz egyet, mi így tettük könnyebbé.
2014. ápr. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első héten csinálta ezt a babám. Én is csak szenvwdten és semmit nem tudtam kezdeni a helyzetel. Aztán a kiságyában úgy sikerült aludnia hogy bebugyoláltam egy takaróba és úgy biztonságban érezte mwgàt. Nappal nem hagytam aludni, felkeltettem 3 óránként szopizni. Így átállt az éjszakai alvásra. Amit most már másképp csinálnék az az ,hogy együtt aludnék vele cicimmel a szájában is akár és használnék cumit.Akkor még nem használtunk.Es a másuk ,hogy ha nappal aludt akkor nekem is aludnom kellett volna.Sajnos én ugyanúgy fenn voltam ,takarítottam főztem.
2014. ápr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs segítségem és a párom rengeteg et dolgozik... Így räm marad egy csomo házimunka, amikor valaki vègre elviszi sètálni nekem muszáj nekiesni a takaritásnak, fözèsnek... Különben nem lesz mît enni.. Akkor pròbâlok pihenni amikor a lányom alszik.. De mivel ez egyre kevesebb szer van... Így folyton èhes ès álmos vagyok... Szerintem olyan messze túl vagyok a holtponton, hogy nagyon nehezen alszom el..

De köszönöm, igyekszem többet forditani erre mint a rendre, tiszta ruhára... Ja, a cumit fél perc utän kiköpködi...

2014. ápr. 18. 08:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia az én kisfiam is koraszülött volt bár igaz 7hónapra. Sajnos nekik nem volt úgy idejük feltölteni a vasraktárt ezért aluszékonyabbak. Most már 5 hónapos és 15perc alatt végez, ha nem áll neki nekem vigyorogni, meg beszélgetni. Az elején nekem is volt egy óra, három negyed nem is volt olyan erős 2090 g volt, amikor haza hoztuk. Szépen csökkent az ideje. A te kislányodnak is most kéne csak megszületni. Ha kevesebb, akkor fejni kell, én még mindig fejem, mert az elején nem szopizik olyan sokat. Az elején 1,5-2 óra volt egy etetés, mert evett háromnegyedórát, utána cumi melegítés, amit nem evett meg hozzápótolni cumisüvegből, utána fejni és sterilizálni.Így utólag már nem olyan vészes, de hulla fáradt voltam, volt, hogy a férjem vigyázott rá hajnalban míg én két szopi között aludtam egy órát, és hatkor meg ment dolgozni. Kitartást neked, sokat ügyesednek ám napról-napra.
2014. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az elso hetek kb mindenkinel igy telnek! Atmenetileg nem tudnatok rendelni az etelt?
2014. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Főzni nem kell mindennap,csinálj két-három napra valót.biztos megérti a férjed,nem fog vàlogatni.takarításban pedig ne most váltsd meg a világot!ha egy kicsit tudsz pihenni,máris több lesz a tejed!
2014. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:
100%

Kérdező, nincs senki ismerősöd, aki tudna segíteni? Ha a férjed messze van, valaki más családtag? Nagyszülő, nagynéni? Barátnő, más kisgyerekes anyuka?


Nagyon hasznos lenne, ha találnál valakit, aki NEM a babádat vinné el tőled, hogy te takaríts stb. - hanem a házimunka egy részét venné át helyetted, hogy te a babáddal lehess vagy együtt tudjatok pihizni, ha az kell.

Még javában a gyermekágyas időszakban vagytok, te sem regenerálódtál még teljesen a szülés után és valószínűleg még a picid is érzékenyebb, hiszen valamivel korábban is érkezett. A régi korokban az volt a szokás, hogy ilyenkor az anyukát a babával együtt gondozták a család női tagjai, pont azért, hogy összeszokjanak, jól menjen a babagondozás, szoptatás... Nagyon is sok haszna volt ennek a szokásnak!

Szerinted tudnál találni valakit, akit be tudsz vonni segítségnek?


Ha ez nem megy, még mindig ott a hordozás ill. a hordozókendő; azt pont arra találták ki, hogy megkönnyítse a dolgunk végzését pici baba mellett. :)


A tejapadáson mit értesz? Kezd felpuhulni a melled? Már nem olyan telt a szopik idejére?

2014. ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs olyan segítségem akire így számíthatnék... Ketten vagyunk, de a párom is hulla faradt... Tegnap sikerült is egymáson levezetni a feszkót, hát nem így képzeltem az tény...

Amúgy azt hiszem meg van a titok nyitja... Abbahagytam a mecsek tejszaporítót, miután itt a kérdések közt olvastam h sok kismamának müködött fordítva...és lett hasfájós a babája...

Eredmény: tegnap reggel ittam az utolsó pohárral, a napunk rettenetes volt, rosszabb mint az összes eddigi... Éjfélkor még mindig egyedül voltam és sírva szoptattam a töttyedt melleimböl...egész nap félóránként mellre tettem, mert folyton éhes maradt és mondogattam magamnak, hogy holnap már jobb lesz... Hajnalban 2 egész órát aludt a saját ágyában és érzem h jön vissza a tejem, nem híg és majdnem színtelen már mint a teától volt, de kell mèg pár nap mire rendbe jövünk! Köszönöm, h írtatok!!!!

2014. ápr. 20. 07:11
 10/10 xStefix ***** válasza:
Na, ezek a hírek mindenképp reményt adnak, csak így tovább! Talán már túl vagy a mélyponton, sok erőt kívánok! :)
2014. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!