Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy kevés a tejem?

Lehet, hogy kevés a tejem?

Figyelt kérdés
Vannak olyan napok amikor csak sír és nem hagyja abba. a melltartóbetéteim folyamatosan átáznak, nem tudom, hogy ez azt jelenti-e hogy elég a tejem, vagy így is lehet kevés?
2009. dec. 26. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a betéteid átáznak, akkor valószínűtlen, hogy kevés a tejed. Ha abbahagyta a szopit, akkor óvatosan megnézheted jön-e még, ha igen, akkor tuti a válasz, ha nem, az sem jelenti feltétlenül, hogy kevés a tejed. Nem lehet, h. pl. hasfájás? Mennyi idős a babád?
2009. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
7 hetes, elég hasfájós,de most is evett és még mindig tátog, eddig még jön a mellemből ha megnyomom. Sőt általában 20-30-at még le is tudok szívni a szopik után.
2009. dec. 26. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha átáznak a melltartóbetétek, akkor van tejed. Kérdés, hogy rendesen kiszívja-e a picuri és hogy mennyire tápláló. Nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy úgy tudom megnézni, hogy mennyire zsíros a tej, ha egy kicsit kifejek egy átlátszó pohárba, hagyom szobahőmérsékleten 2-3 órát. Addigra "kiül" a tetejére a zsír. Látod, hogy milyen vastagon van rajta, mert az alján lesz a vizesebb tejcsi. Természetesen ezt már nem lehet odaadni a babának, megy a csapba.

Szerezz be egy mérleget, és szánj rá egy napot, hogy minden evés előtt megméred, majd utána is, hogy mennyit eszik. De ne stresszelj be a mérleg miatt. Nekem is méregetni kellett, volt, hogy fél órát volt cicin, mégsem evett csak 30-40grammot. A napi mennyiség a lényeg.

Az, hogy sír, lehet többmindentől is. Fáj a hasa, vagy éppen érzékenyen érinti a front, vagy csak az anyukája közelségére vágyik. Nekem csinálta azt egy pár napig, hogy fél óránként (nem viccelek) kérte a cicit, pedig nem is evett, csak nyammogott rajta. Kellett neki, hogy ott legyek. Ha nem voltam ott, akkor ordított, mint akit nyúznak. Ha pedig elaludt rajta, és megmozdultam, hogy felkelek mellőle (fekve szopizunk), akkor rögtön felébredt és ordított. Nehéz időszak volt, de nem tartott sokáig. :)))

3 hós fiúcska anyukája

2009. dec. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
bocs nem eddig hanem pedig
2009. dec. 26. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Másodiknak: a tej zsírossága a szoptatás folyamán jelentősen változik, kezdetben szinte átlátszó, minimális zsírtartalommal, majd amint a hátsó raktárak ürülnek egyre zsírosabb. Továbbá a nap folyamán is változik, este a tej zsírosabb. Nincs olyan, hogy kevésbé tápláló tej, sajnálatos, hogy a védőnők egy része nincs igazán képben. Azt, hogy miért sír a baba ennyi infóból nem lehet megmondani, meg kéne tudni, hogy mikor milyen gyakran, hogyan szopik, és még más dolgokat is. Ha nagyon bizonytalan vagy, keress meg esetleg egy szoptatási tanácsadót, akik telefonon, vagy e-mailben is elérhetőek, de ha a probléma máshol van, nem biztos, hogy tudnak segíteni.
2009. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a "zsíros" tippet. mérlegünk van de megfogadtam, hogy nem méregetem mert egy napig csináltam és teljesen bestresszeltem, hogy csak 50-et evett néha közben meg hízott rendesen azon a héten. most meg megmértem és azt mutatta hogy nem hízott semmit 1 hét alatt. remélem a mérleg rossz.
2009. dec. 26. 20:39
 7/8 A kérdező kommentje:
lehet, hogy csak a frontokat érzi, csak az ember mindig a legrosszabbra gondol, azért köszi most talán elaludt az egész napi sírás után:)
2009. dec. 26. 20:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy aggódnod kéne! Van tejed, ez érthető, fejni is tudsz, szóval nem a mennyiséggel van gond! A minőség nem is kérdés, mert az anyatej összetétele a baba korához igazodik, illetve a na folyamán is változik, este zsírosabb,laktatóbb. Persze estére lehet, hogy kevesebb tej van (estére elfárad a szervezet is), de az összetétele alapján jobban is laki a baba.

Én másban keresném az okot. Gondolom hallottad, micsoda időjárás változáson ment végig az ország nem egészen 1 hét alatt! Minden embert megvisel, nemhogy egy pici babát!

Szerintem nyugodj meg, minden rendben van!

2009. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!