Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatti hízás hogyan...

Szoptatás alatti hízás hogyan kerülhető el?

Figyelt kérdés
Vannak anyukák, akikről a szoptatás alatt csak úgy olvadnak le a kilók! És vannak, akik meghíznak. Hogyan kerülhetném el a hízást? Milyen tapasztalataitok vannak? És milyen praktikáitok?

2014. jún. 3. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Erre szerintem nincs praktika, a gyerek egy csomó kalóriát leszív (3-6 hónaposan akár 500-at is), a kalóriabevitel ne legyen több mint amennyit a baba és te együtt elhasználtok.
2014. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%

én az első 3-4 hónapban híztam, mert folyton szoptattam a kis mohó babámat, és főként feküdtem vele :)

mivel nem sok időm volt, mivel nem igazán kaptam segítséget, ezért a leggyorsabb energiaforrásokat ettem, úgymint szénhidrátdús csoki, keksz, ropi, szendvicsek...

egy időben rendeltem ételt, na az meg pláne ... (mindig 800 kcal, vagy afeletti tápértékűt ettem)


a várandósságot 60 kilóval kezdtem (fogantatáskor ennyi voltam) szülni 74-gyel mentem, kb. 65 lehettem hazatéréskor, és ezalatt a 3 hónap cici-maraton időszak alatt felhíztam 69-70 kilóra... (160 centi vagyok)


aztán egyszer csak már nem cicizett folyton a gyerek, kimaradt egy, két óra is két evés között. nem üvöltött a babakocsiban se 30 perc után, végre el kezdte élvezni a sétákat, ja és éjjel se kelt fel 2-3 óránként... (ez lényeges, mert ha nem alussza ki magát a szoptatós kismama, és fáradt, még inkább vágyik az energiadús ételre, többet eszik, hogy erőhöz jusson, figyeld csak meg)

szóval olvadni kezdtek a kilók, bár a gyerek ritkábban evett, viszont ahogy nőtt, egyre nagyobb lett a kalóriaigénye, amit rólam evett le :)


most 1 éves a gyerek, már járkál (kézenfogva) sokat mászik, elevenkedik, órákat sétálunk és órákat töltünk a játszótéren, illetve főként még most is szopizik


így változatlan energiabevitel mellett (ami többnyire szénhidrát, szendvics, csoki, tészta ételek - mert ugye erre van időm sajnos) lefogytam már 63-64 kilóra, és ahogy érzem, még menni fog tovább is le.


szóval számít ugye, hogy mekkora az energiaigénye a gyereknek, hogy mennyit tudsz mozogni, mennyi időd van a főzésre (hogy minőségibb kajákat csinálhass) az evésre, magadra, stb. és persze mennyire jó az anyagcseréd.

én "normál" hízékony vagyok, ha odafigyelek, nem hízok, ha bűnözök, akkor jönnek a kilók fel, de nem túl gyorsan, de mindig le tudtam fogyni, ha belekezdtem diétába... - tehát az én típusomnál csakis az számít, hogy mennyit mozgok és mennyit eszik le rólam a gyerek.


szerintem a gyerek 3 hónapos koráig semmi drasztikus fogyóba nem szabad belekezdeni, de én még a hat hónapos növekedési ugrást is megvárnám... utána már lehet diétázni, de szigorúan tilos az Atkins típusú diéták, meg a drasztikusak. vagyis szénhidrát - gabona, gyümölcs, keményítő kötelezően kell az étkezéseknél!


a régiek szerint (idősebb korosztály szerint) egy nőnek amúgy is húsosabbnak, testesebbnek kell lennie, amíg szoptat. sok helyen le is írják, hogy az utolsó öt kiló akkor megy le, ha a szopizás abbamarad.


a lényeg, hogy annyit egyél, amennyi jól esik, azt, ami jól esik. ne egyél azért többet, hogy legyen tejed - mert azt inkább a szopizások határozzák meg, esetleg e célra a szoptatós tea előnyösebb, de persze azért a szénhidrát is fontos (napi 2-3 kiflit meg lehet enni, annyit biztosan leszív a gyerek) :) és ne tespedj, próbálj meg mozogni. pl. ha a gyerek elalszik babakocsiba, akkor menni kell vele sétálni. ha meg nem nyugszik a babakocsiban, akkor hordozókendőbe kell rakni, úgy kell menni legalább egy fél órát sétálni (mikor nagyobb a gyerek, már az ilyen túrák a napirend részei lesznek)

és szerintem kár is fogyózni, mert a szervezet még inkább raktároz ilyenkor - hisz védi a gyereket. ha csökkented a kalóriát, akkor még inkább raktároz a tested.


szóval ennyi a praktika, az idő a titok :)

2014. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!