Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szeretik a "szoptatós"...

Miért szeretik a "szoptatós" anyukák állandóan cukkolni a "tápszeres" anyukákat? Persze majd mindegyikhez oda van írva, hogy nem provokáció. :/

Figyelt kérdés

Ha annyira "csak kíváncsi vagyok" akkor olvassátok el az előző kérdéseket. Miért kell nap mint nap olyanokat olvasni, hogy miért sok a tápis baba, miért kellett tápit használni, miért nem akarnak szoptatni stb. ?

Nem gondoljátok, hogy egy anyának éppen elég a saját lelkiismeretével megküzdenie és a közvetlen környezetének a bírálatával?


Vajon mit szólnátok, ha ti szembesülnétek nap mint nap olyasmivel, ami amúgy is fájó pont a lelketekben?


2010. jan. 2. 09:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Ez intelligencia kérdése. Nem mindenki ilyen. Ez a versengés később is megmarad, csak mindig a gyerek életkorához igazodik: mikor megy, hány szót tud, hány mondókát szaval, szobatiszta -e... jobb, ha már most tudatosan túllépsz ezeken, mert látod, sosincs vége.
2010. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Szia, én "tápszeres" anyuka vagyok, de ennek ellenére nem veszem magamra ezeket a dolgokat. Én megtettem mindent az ügy érdekében, sokat sírtam, küszködtem...de így alakult. A babám vidám, kiegyensúlyozott, jól fejlődő...és imádjuk egyást. Ahogy a védőnőm mondta nem attól lesz vki jó anyuka h szoptat. Nagyon sok szoptató anyukának természetes, h csak akarni kell és megy a szoptatás, nem is értik, h nem a Te hibás, h nem megy. Én elhiszem, h azért kérdezik meg,mert nem értik, h nem sikerülhetett, hiszen a cspból is az folyik, h a nők 99%-a tud szoptatni, akkor csakis azzal lehet a baj, h Te vmit elrontottál. DE! a biológia nem ilyen , nem vagyunk egyformák...szval az én lelkiismeretem abszolút "tiszta" ezért nem veszem magamra. Minden etetéskor azért eszembejut, h de jó lenne ha szopizna, de amikor cirogatja a hajam és simogat, akkor belátom, h így is lehet meghitt...én így is jó anyukája vagyok. 9,5 hós anyuka
2010. jan. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Teljesen egyetértek veled...

Én az első babámnál szó szerint belebetegedtem, hogy nem ment a szoptatás, pedig minden létező módszert, praktikát kipróbáltam.Majdnem 1 éves volt a lányom, mire úgy-ahogy túltettem magam a dolgon.

Mikor a másodikat vártam, reménykedtem, hogy talán most jobban fog menni a szopi, de nem így lett. Szerencsére most már nem veszem annyira a lelkemre. Persze a védőnőt agyon tudtam volna csapni egy péklapáttal, amikor pár nappal a szülés után nagy örömmel mutattam, hogy van pár csepp tejcsim (az elsőnél kb. 1 hét kellett, meg a fejőgép hogy legalább az első csepp tejet elő tudjam csalogatni), erre ő meg közölte, hogy hááát... ez még csak nem is spriccel... Na ja, persze én is hallottam olyan anyukáról, akinek fürdéskor a plafonig spriccelt a teje...


Szóval, mindig azok osztják az észt, akiknek soha semmilyen bajuk nem volt a szoptatással. Mintha csak rajtunk múlna.

Ez kb. olyan, hogy vannak, akik évekig hiába várnak a babára, küzködnek, lombik, stb. Másra meg csak ránéz a férje, és egyből terhes lesz. Intelligens ember ezt nem dörgöli a másik orra alá.

2010. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez is egy provokáló kérdés.
2010. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Hát igen...az egész a versengésről szól.Az én kislányom is tápszeres,egy másik anyuka akit ismerek ő szoptat.Tudja,hogy jobb a babának a szopizás,mégis mindig ki van akadva,hogy az én lányom miért hízik jobban.3 hónapos korától elkezdte a hozzátáplálást,én fél éves koráig csak tápot adok.
2010. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Tök igazad van. Igaz ez nem pont olyan válasz ami a kérdés: Én csak néha adok tápszert pótlásnak, de ha kérdezek erről itt, akkor rögtön jönnek az okoskodások hogy miből gondolom hogy nincs elég tejem? Ne adjak tápszert...stb.

Az első válaszolónak igaza van, ez csak folytatódni fog. Ne foglalkozz vele. Aki nem éli át az nem is tudja elképzelni milyen az amikor nincs tej és kész. Vagy nem megy.

Üdv: 3 hónapos baba anyukája

2010. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
én 5 hónapig szoptattam a babám,és mivel ő akart nem szopizni többet így nem csináltam nagy lelki terhet belőle,de igazad van,mert én is sok ilyet olvastam.valamivel felsőbbrendűnek érzik magukat azok az anyukák akik szoptattak,vagy szoptatnak,persze van kivétel is,de ez intelligencia kérdése.mert nem ez tesz jó anyává valakit.
2010. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szoptattam 8 hónapig, de sosem szóltam le vagy néztem le olyat akinek nem ment a dolog. Elég rossz anélkül is az illetőnek, hogy más pocskondiázná, kioktatná, leszólná...

8hónap után nekem is elment a tejem és hallgattam pár ismerőst...hát nagyon rossz volt a lelkemnek, pedig én is mindent megtettem hogy legyen tej, de nem maradt, a mensim is közbeszólt,haláleset a családban, és már nem is volt tejem :o(

Ne foglalkozz ezekkel, igazat írtak előttem, lesz ez még kacifántosabb is ahogy nől a baba...

2010. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

9:31-es válaszoló én csak szeretném felhívni a figyelmet, hogy talán abba kéne hagyni ezt a tej kontra tápszer témát. Sajnos mi is tápisok vagyunk, és ahány fent említett jellegű kérdésre válaszoltam állandóan lepontoztak a magukat tökéletesnek tartó "szoptatós" anyák, no meg a kiosztás.


Vajon te hogy éreznéd magad?


Egyébként már megy az összehasonlítgatósdi. Van egy lány akivel egy napon szültem, és persze összefutunk gyakran. De az én babám egészséges, és tökéletesen elégedett vele a doktornéni és a védőnéni is, úgyhogy le van ejtve.


Csak az fáj, hogy miért kell állandóan az orrunk alá dörgölni azt, amiről nem tehetünk? Mi tápis anyukák is vagyunk olyan jók, mint mások, hiába próbálnak mást sulykolni belénk!!!

2010. jan. 2. 09:43
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem manapság kicsit túlzásba van víve ez a szoptatás kultusz. Az összes hülye kismamaújság folyton azt sugallja, hogy a jó anya az ugye csakis szoptat. És persze minden nőben kialakul egyfajta bűntudat, hogy ha nem megy. Azt mindenki örömmel hangoztatja, ha van bőven teje, míg ha bevallja valaki, hogy tápszeres a baba, egyből úgy néznek rá, mint egy ufóra. Sokan ezért inkább elhallgatják, de legalábbis nem szívesen beszélnek róla. És elhiszik, hogy tényleg ők abba az 1 százalékba tartoznak, akik valami miatt defektesek.

De ha végiggondoljuk, mindenkinek van több olyan ismerőse is, ahol gond volt a szoptatással. (Nekem szinte minden barátnőmnél, pedig az ország legkülönbözőbb részein élnek)

No akkor hogy is van ez a statisztika???

Miért nem lehet elfogadni, hogy az anyák 20-30 vagy akár még töb százalékának is van komoly gondja a szoptatásal? (És nem a mellgyulladásra gondolok, meg a pangó tej okozta fájdalomra, meg a belövellésre)

Ez persze csak költői kérdés...

2010. jan. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!