Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szeretik a "szoptatós"...

Miért szeretik a "szoptatós" anyukák állandóan cukkolni a "tápszeres" anyukákat? Persze majd mindegyikhez oda van írva, hogy nem provokáció. :/

Figyelt kérdés

Ha annyira "csak kíváncsi vagyok" akkor olvassátok el az előző kérdéseket. Miért kell nap mint nap olyanokat olvasni, hogy miért sok a tápis baba, miért kellett tápit használni, miért nem akarnak szoptatni stb. ?

Nem gondoljátok, hogy egy anyának éppen elég a saját lelkiismeretével megküzdenie és a közvetlen környezetének a bírálatával?


Vajon mit szólnátok, ha ti szembesülnétek nap mint nap olyasmivel, ami amúgy is fájó pont a lelketekben?


2010. jan. 2. 09:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

9:31 -es vagyok.

Ne haragudj, nem értem a kommentedet. Mi rosszat írtam?

Két lányom van, mindkettő tápszeres, olyannyira, hogy már a kórházban, a megszületésük napját tápot kaptak (nagy súllyal születtek, és muszáj volt enniük)

Én is azt írtam, hogy nekem sokáig nagyon-nagyon fájó pontom volt, hogy nem volt tejem.


Tényleg nem értem, hogy mi nem tetszik az írásomban... Valamit talán félreértettél.

2010. jan. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem rám gondolt, én is 9.31 vagyok, én írtam, hogy szerintem ez is egy provokáló kérdés.

Én 10 hónapig szoptattam, és szívből sajnálok mindenkit, akinek nem úgy sikerül a gyereke táplálása, ahogyan ő szeretné. Valaki tápszert akar használni, valaki szoptatni szeretne. Valaki szoptatni szeretne, de nem tud, ezért tápszerhez nyúl. A tápszer nem méreg.

2010. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Teljesen igazatok van. Valahogy olyan furcsák lesznek a nők ebből a szempontból mikor anyukák lesznek. Nekem is tápszeres a lányom, igaz már 9 hónapos de pont nemrég történt hogy az egyik anyuka ismerős rákérdezett mikor összefutottunk hogy ugye még szopizik? Ilyenkor csak rávágok egy igent és kész. AZ elejétől fogva ezt teszem, ha megkérdezték hogy szopik-e még mondtam hogy igen. Ennyivel el is van intézve a dolog :) Én is úgy érzem hogy a társadalom nyomja annyira ezt a dolgot, mert gyakorlatilag onnantól hogy terhes leszel csak azt hallod hogy szoptass különben... Talán nincs is olyan anyuka aki ne küzdene meg a lelkiismeretfurdalással mikor nem tud szoptatni /tapasztalatból írom/.
2010. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
34%

Igen, ez egy újabb provokáló kérdés.


Mindenkit sajnálom aki nem tud szoptatni.

Engem azok akasztanak ki akik nem akarnak szoptatni, pedig tudnának.


Szerintem egyébként jó, hogy annyira propagálják a szoptatás, ha csak azt veszzk, hogy a 70-es, 80-as években szinte mindenki tápszeres volt. Csak az abaj, hogy még mindig soka hülye védőné és gyererkorvos, aki a grafikonok, táblázatok rabja.

2010. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Többek között én is kiírtam egy ilyen kérdést, ami miatt te megírtad a tiédet. 21 éves vagyok, 5 hetes a babám, szóval kezdő vagyok a köbön és engem tényleg érdekel, hogy mi történt azokkal az anyukákkal, akiknek nincs elég teje, hogy szoptasson. Anatómiailag közelítem meg abszolút a témát, nem pszichés alapon. Érdekes volt olvasni, hogy mennyire különbőző okai voltak a tej elvesztésének. Mindenki szinte mást írt és jó volt tájékozottabbnak lenni a válaszok által. Valahol ezt tapasztalatgyűjtésnek vettem... Én magam is tápszeres baba voltam a kezdetektől, anyukám mellgyulladását hideg borogatással kezeltették és annyi is lett a tejének... :( Üdv! :)
2010. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
39%
A gond akkor van ,ha némelyik ,műnő már bocsánat ,de szóval a melleit féltve inkább tápszerezi a babáját ,minthogy szoptatna ,persze ha van teje ! Tisztelet a kivételnek ,akik nem tudtak ,tudnak szoptatni ! De ne mondd ,hogy normális az akinek lenne teje és nem szoptat ???
2010. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%

Bízzuk rá minden anyukára, hogy hogyan táplálja a babáját!


Ja, és légyszi engem ne sajnáljon senki, mert nem volt sokáig tejem...

2010. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mindenkinek a maganugye mivel akarja etetni a babajat. Kulfoldon a szules utan megkerdezik, hogy akarsz-e szoptatni, es ha nem akkor adnak egy gyogyszert amitol elapad a tej. Hozza kell tennem, hogy senki nem csinal belole ekkora cirkuszt mint az itteni anyukak.

5 honapja szoptato anyuka

2010. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
31%

utolsónak:

ez azért elég durva, és nagyon gáz

2010. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
50%

Emgem meg pont azért piszkálnak mert sokáig szoptattam a gyerekemet.(3 évig).

De nem érdekel mert tudom hogy jól tettem.

2010. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!