Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szeretik a "szoptatós"...

Miért szeretik a "szoptatós" anyukák állandóan cukkolni a "tápszeres" anyukákat? Persze majd mindegyikhez oda van írva, hogy nem provokáció. :/

Figyelt kérdés

Ha annyira "csak kíváncsi vagyok" akkor olvassátok el az előző kérdéseket. Miért kell nap mint nap olyanokat olvasni, hogy miért sok a tápis baba, miért kellett tápit használni, miért nem akarnak szoptatni stb. ?

Nem gondoljátok, hogy egy anyának éppen elég a saját lelkiismeretével megküzdenie és a közvetlen környezetének a bírálatával?


Vajon mit szólnátok, ha ti szembesülnétek nap mint nap olyasmivel, ami amúgy is fájó pont a lelketekben?


2010. jan. 2. 09:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
84%
Túl van misztikázva ez a szoptatás téma, azzal jönnek sokan hogy a lelki sérült, meg nem fog majd annyira szeretni a gyerekem ha nem szoptatom meg ilyenek. Én 1 hónapig csináltam annyi elég is volt. Támadtak nem foglalkoztam velük. Nem is volt annyi tejem hogy elég legyen. Nagyon szeret kötődik hozzám és tápszeres. 4 hónapos kislány.
2010. jan. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Minden kommentet köszönök, és remélem sikerült a magukat tökéletes anyukáknak tartóknak felhívni a figyelmét a téma kényes voltára. Jobban gondolják meg, hogy mit kérdeznek, és azt milyen (bántó) modorban teszik!
2010. jan. 3. 15:28
 23/27 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én nem tartom magam szoptatás őrültnek:), ha sikerül, sikerül, ha nem, nem, Nem megyek a falnak miatta:)

A Sógornőm megszálott szoptatás párti.Szerinte csak az a jó anya, aki szoptat!!! Állandóan kaptam, kapom az "ívet"tőle, ugyanis az első babámat nem tudtam szoptatni, csak 4 hétig, begyulladt a mellem és elapadt a tejem, erre azt mondta, hogy ÉN NEM AKARTAM SZOPTATNI A LÁNYOMAT!!!A második lányomat 8 hónapig sikerült és magától elhagyta, az istennek nem akarta a szájába venni a cicit, 2 hétig próbálkoztam, majd a doktornő azt mondta NE erőltessem tovább. Erre is azt mondta a sógornőm, hogy a kényelmet választottam:) a hugaim sem tudtak szoptatni, pedig akartak:(a sógornőm a mai napig fejükhöz vágja nekik is," amit nem akarunk, az nem megy"legszívesebben, felpofoznám, csak az öcsém miatt nem teszem!!!!Szerinte a szoptatás fejben dől el!

hozzáteszem a lányaim még komolyabb betegségen nem estek át kisebb megfázásokat eltekintve!!Az Ő gyerekei meg állandóan betegek!!Most szekáljam Én is, hogy na...szoptattál, mégis betegesek!!

Ennél intelligensebbnek tartom magam. Te se foglalkozz ezzel a témával.

Bocsi, kicsit elragadtattam magam:)de engem is felháborít a tápszer konra szoptatás téma.

Minden jót Nektek:)

2010. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
80%
3 gyermekem van. A középső fiamat csak 4 hónapos koráig tudtam szoptatni. Nem tudom miért apadt el a tejem. Viszont én nem sokat nyafogtam ezen, az volt a fontos, hogy fejlődjön szépen és meglegyen a betevője:-). Leszartam, hogy ki mit mond. És nem csináltam ebből magamnak problémát.
2010. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mar en is gondolkodtam egy ilyen kerdes kiirasan.

En 2 honapig tudtam kizarolag szoptatni es utana meg 2 honapig ugy h valamennyi potlast is adtam hozza.

Szoval osszesen 4 honapig,de orulok h eddig tudtam.

Engem is baromira irital h sok tapszeres anyuka valasza le van hurrogva es pontozva,csak mert tapszerezi a babajat.

Oruljon aki szoptatni tud es ne cseszegesse azt aki nem tud.

Anyukamnak 5 gyereke van es csak az elsot tudta 6 honapig szoptatni,minket csak 1-2 honapig.

Megis ez a tesom betegeskedett a legtobbet.

Erdekes nem?

Es igenis provokalo a szoptatas anyukak kerdesei.

Ezt talaltam:

[link]

Szerintem elgondolkodtato es remelem sok szoptatos anyuka kicsit magaba szall.

2010. jan. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Arra a következtetésre jutottak, hogy az anyatejnek messze nincs annyi előnye a tápszerrel szemben, mint azt hangoztatják. Lehet hogy igazuk van most olvastam a bejegyzést. Ezt említette tegnap a dokink is hogy a szoptatás az csak táplálás mivel a gyereknek nincs foga így nem tud rágni. Meg számos antitest se megy át mint hogy gondolnánk. Egy 40 éve praktizáló gyermek orvos véleménye. (Egy kicsit már átestek a ló másik oldalára azok az anyukák akik szoptatnak.) 1 hónapig szoptató 4 hónapja tápszeres kisbaba anyukája.
2010. jan. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
16%
Hát szerintem a tápszeres anyukák ugyanúgy szekálják a szoptatós pártiakat,sak szerintem faragatlanabb stílusban.
2010. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!