Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenáron anyatej a legjobb?

Mindenáron anyatej a legjobb?

Figyelt kérdés

mindenhol azt súlykolják az emberbe, hogy mindenáron anyatejjel táplálja a kisbabáját. Az én lányom ma egy hetes, egy szoptatásra max 20-30ml anyatejet fogad el (ha lefejem akkor többet is, de van úgyhogy nem tudok többet fejni, mert nem jön több). Ami nagyon kevés neki..

ezért sajnos a doktornő tanácsára néha ki kell egészítenem tápszerrel is. A kórházban nagyon sokat veszített a súlyából.

iszok tejserkentő teát és homeos bogyót hogy több tejem legyen + masszírozom is


2010. jan. 3. 15:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden áron az a legjobb.Ha szenvedést jelent az anyának akkor nem.
2010. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

Az biztos, hogy az anyatej a legjobb, én semmiképp nem adnám fel,főleg ezekben a nehéz időkben (influenza, H1N1). Mert az igaz, jhogy a tápszerben benne van minden, egyetlen dolgot kivéve az immunsejtek. És itt most nem arra gondolok, hogy majd az immunrendszer meg az allergia. Hanem arra ha te megkapsz egy betegséget és a te immunrendszered termeli az ellenanyagot akkor azt megkapja a baba egy az egyben és vagy meg sem betegszik vagy csak enyhe lefolyású lesz a betegség. Mi voltunk így rotásak, semmi baja nem volt a kicsinek, azt mondta az orvos, hogy szoptatott babáknál nagyon ritkán súlyos, most voltam szerintem H1N1-es a tüneteim alapján és azt se kapta el pedig szoptattam meg vele eludtam meg puszilgattam.

Úgyhogy én most ebben az influenzás időben, amikor egy kicsinek ez az egyetlen védekezési lehetősége, szoptatnék mindenáron.

De idegeskedned nem kell emiatt, megy amennyire megy. Egyébként az enyém mérhetetleneket szopott, ami azt jelenti hogy nem szopott 10-et, mikor kijöttünk a kórházból (nem is lett jó az a teszt, ami azt jelentette, hogy nem evett egy hét alatt annyi tejet hogy jó legyen)és hat hét hetesen is csak harmincat, max hatvanat. Mondjuk ennek ellenére gyarapodott egy kilót havonta. Fejni meg egyáltalán nem tudtam. Illetve a másodiknál már kifejlesztettem a technikát hogy egyik mellből szoptattam a másikat fejtem, és így le tudtam fejni nagy mennyiséget vagyis ugyan annyit amennyit ő szopott.

2010. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%
Ja és nekem a görögszénamag jött be tejserkentőnek, meg az hogy forró vízzel zuhanyoztam a mellem szoptatás előtt.
2010. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%
És én is kaptam a doktornőtől tápszert csak én nem adtam neki, sőt kimondottan megtiltottam, hogy adjanak neki, még a kórházban, volt is nagy balhé miatta, de szoptattam (5 hónapig kizárolagosan) és utána még 17 hónapos koráig.
2010. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Én mindenféleképpen kérnék segitséget.Ha nincs elég tejed annak nagyon sok oka lehet,ki kellene deriteni hogy mi az.

2010. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem mindenáron, de az anyatej a legjobb. A babád még csak 1 hetes, tehát még nem telt el annyi idő, hogy azt mondhasd, mindent megtettél a tejtermelésért, mégsem sikerült. Viszont ha lelkileg már feladtad, akkor sajnos marad a tápszer.

Szerintem is beszélj szakértővel és kitartás!!!

2010. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
35%

[link]


részlet:


Törj utat a könnyeiden át!


Avagy: Amikor a szoptatás nem úgy megy ahogy tervezted


Gyakran felmerülő beszédtéma a szoptatási nehézségekkel szembesülő anyák között a reményvesztettség érzése és az elvesztett várakozások miatti szomorkodás. A várandósság időszaka alatt bizonyára elképzelted magadban, hogy milyen lesz majd a szoptatás. Azonban, ha a dolgok nem úgy jönnek össze ahogy azt tervezted, kétségbeesettnek és kiábrándultnak érezheted magad.


Talán Te vagy az az anyuka, akinek kevés a teje, ezért szoptatsz, fejsz és hozzátáplálsz egyszerre. Az is lehet, hogy Te az az anya vagy, aki kizárólag fejsz, mivel a kisbabád nem hajlandó szopizni. Előfordulhat, hogy krónikus és fájdalmas mellgyulladástól szenvedsz, vagy esetleg különleges bánásmódot igénylő babád van. Akármelyik illik is rád, biztosan kimerültnek, magányosnak érzed magad, és nyomaszt az a gondolat, hogy te ezt egy percig sem csinálod így tovább.


Akkor most hogyan tovább?


Ennek a cikknek éppen az a célja, hogy egészséges mentális és érzelmi kapaszkodót biztosítson számodra, hogy segítségével megbírkózhass azzal a nehéz feladattal amivel jelenleg küzdesz. Remélhetőleg rájössz majd, hogy nem vagy egyedül és rengeteg lehetőséged van rá, hogy a jelenlegi helyzetet pozitív tapasztalatszerzésnek éld meg - még akkor is, ha ez a tapasztalatszerzés teljes mértékben különbözik másokétól. Bármire képes vagy ha akarod.


A Ti történetetek különleges


Azok az anyák, akik túljutottak a szoptatási nehézségeken rájöttek, hogy erőt meríthetnek abból, ha megosztják egymással saját személyes történeteiket. Az első csalódást az a tévhit okozza, hogy a szoptatás minden nőnek ugyanazt jelenti. A Te tapasztalataid, nehézségeid, érzelmeid egyedülállóak, rád jellemzőek. Éppen ezért senki nem mondhatja meg, hogy mi lenne a legjobb neked vagy a családodnak.


A nehézségekkel küzdő édesanyák gyakran őrlődnek két vélemény között. Egyik oldalon azok a nők állnak, akik számára a szoptatás teljesen természetesen jött. Biztosan úgy érzed, hogy ők nem értik meg, neked miért nem sikerül mindez. Talán attól félsz, hogy bírálnak, amiért nem próbálkoztál elég kitartóan, mert akkor biztosan sikerült volna.

A másik oldalon azok állnak, akik azt gondolják, "Miért kell akkora ügyet csinálni a tápszerezésből?" Lehet, hogy erős ellenérzéseid vannak a tápszerrel szemben, de az is előfordulhat, hogy fogalmad sincs, mit gondolj. Mindenesetre, fontos számodra, hogy megtaláld azokat a lehetőségeket, amik segítségével a kisbabádat anyatejhez juttathatod, különben nem lennél most itt.

2010. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
Jaj de nem bírom az lll dumáját. Nem kell akkor gondot csinálni a tápszerből és kész!
2010. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
64%
Szia,hát szerintem se add fel,de ha megnyugtat,akkor pótolj tápival.Először szopiztasd 20-20 percet,ha bírja a picid és utána pótolj tápival.Arra vigyázz,hogy mivel pótolsz.Próbáld kiskanállal,vagy ha macerásnak tartod,akkor az avent 1-es cumival.Én először kiskanalaztam és meglepően jól csináltuk a babámmal.Aztán megvettem a medelának a szoptanít készülékét és azzal pótoltam.Előnye,hogy a pótlást is cicin kapja a baba és a mell így több tejet termel.Tulajdonképpen kiváltja a fejést és a baba sokkal hatékonyabban is csinálja.Nagyon klassz dolog.Nem foglak ámítani,mert én hónapokig kínlódtam és a babám sose lett kizárólag anyatejes,de a lehető legtöbb anyatejet kapta.Az én babám tíz napig éhezett az elején,utána feladtam és azt az arckifejezést sose fogom elfelejteni,amikor megkapta az első tápszer adagot.Ilyen lehet a sivatagba vizet találni.Azóta szégyenlem magam,hogy csak tíz nap után adtam.
2010. jan. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
35%

Azt hiszem az lll sokunknak segitett már.Sokkal több hasznos információval lát el mint a gyerekorvosod vagy a védönöd.Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

És ha megtehetem hogy tapasztalt tanult emberek tanácsát kövessem azért hogy a gyermekemet szoptatni tudjam akkor megteszem.

2010. jan. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!