Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ellenszenves sokaknak...

Miért ellenszenves sokaknak az lll-munkája?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már ezen a fórumon hogy" utálom,fanatikusok".De hát akkor kihez forduljunk tanásért?

Mi a fanatikusság bennük,a tanításukban,hiszen a legfrissebb kutatásokra épülnek,

Az első gyermekemnél semmilyen segítséget nem kaptam,a v-nő csak azt kérdezte: van tej bőven.A családomban senki nem tudott sokáig szoptatni,Abból az infóból éltem amit az lll-füzetekből olvastam(ennek már I4 éve).Azóta 3 gyerekes anyuka vagyok és van 7 év szoptatási tapasztalatom.

Kíváncsi lennék a véleményetekre.

NORMÁLIS VALASZOKAT VÁROK,KULTÚRÁLT HANGNEMBEN.


2010. jan. 6. 13:09
1 2 3
 11/24 xStefix ***** válasza:
69%
További ok szerintem az is, hogy a Liga, a hasonló szopis szervezetek és a "szimpatizánsaik" sok olyan viselkedésmintát javasolnak / állítanak fel etalonként, amit a mai anya-generáció már nem tud beilleszteni a saját világképébe. Kezdve "a baba az első, de tényleg az első"-feltételtől, a nagyfokú türelmen és kitartáson át a kötődést segítő nevelési formákig (pl. éjszakai gondoskodás, hordozás stb.). Szerencsére sokan vannak, akik hajlandóak meghallgatni és megismerni ezeket az összefüggéseket, de sokan vannak azok is, akik rögtön rövidre zárnak, ha ilyesmivel hozakodik elő valaki.
2010. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem azért ellenszenves sokaknak,mer rossz anyának érzik magukat amiért nem tudnak szoptatni.Aki meg anyatejjel tudja táplálni a csemetéjét az tényleg nem tud hasznosabb tanácsot adni mint azt,hogy:ne add fel,kitartás,bármi gondod van,akkor csak igény szerint szoptatni-szoptatni,mert biztos ez a legjobb amit tehtsz.

Ez elég irritáló lehet azoknak akik nem tudnak szoptatni.

Egyébbként szerintem a szoptatás csak hozzáállás,gyakorlatiasság,kitartás,és akaraterő kérdése.

Az előző válaszokban is azt láttam,hogy aki nem adta fel,az tudott szoptatni,még ha nem is mindíg addig ameddig szerette volna...

/Két gyermekem szoptattam,mellette anyatej leadó voltam./

2010. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Sejtettem, hogy lepontoztok, csak mert tápszeres lett a babám. De nem tehettem erről, világos? Na, ezért ellenszenves az egész! Kulturáltan megírtam a válaszomat - tehát mi másért pontoztatok volna le?
2010. jan. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Én minenkit hasznosra pontoztam.Nem csak azok értékelnek akik erre a kérésre válszolnak,hanem bárki.

Igen sajnos van olyan hogy valakinek minen próbálkozása ellenére nincs teje.Hormonális gond,valamiyen belgyógyászati betegség stb.

Lényeg az ha valakinek nem ment a szoptatás renezze el magában a dolgot,ne legyen lelkiismeret furalása,hanem élvezze a babázást.

2010. jan. 7. 08:45
 15/24 anonim ***** válasza:
55%

Nekem pár dologban betettek. 1 Aludjon köztünk a nagyágyban. Minden áron szoptassunk még ha más a sebtől se látszik a mellünk. És szinte teljes zárjunk ki mindent és csak a gyerek. Ez nekem nagyon nem tetszik. 2: A sokat hordozott kisbabák immunrendszere és agya jobban fejlődik.

Nem tudom de nekem a hideg futkos a hátamon tőlük. A férjemmel ne töltsek egy kis időt se pl szex-re mert akkor a gyerek lelke sérül ha az anya nincs mellette. És ezt az utolsó mondatot ők mondták.

2010. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 xStefix ***** válasza:
0%

Csak röviden visszautalva, én azért pontoztam le a tápszeres anyukát, mert nem értek egyet az állításával. Nem azért, mert a babája tápis lett (ennek semmi köze sincs a témához), nem azért, mert sértő lenne a hangnem (tényleg nem az), sem azért, mert a hsz-ben ne lenne konkrét tartalom, használható válasz a kérdésre; hanem azért, mert nem osztom ezt a véleményt. Nekem a kérdés "hasznos"-sága többek között ezt is jelenti.


Már egy ideje próbálom itt a fórumon kideríteni, hogy miért nem sikerül annyi anyukának a szoptatás, de alig kapok konkrét és használható válaszokat. Mégis, az eddigi tapasztalataim alapján számomra (is) úgy tűnik, hogy a nem sikerült szoptatások hátterében igen sokszor a "helytelen" gyakorlat áll. Az, amit a Liga javasol, sok anyukának kisebb-nagyobb mértékben elfogadható, tolerálható - de mégsem teljes mértékben. Persze senki sem köteles 100%-ban átvenni a Liga felfogását/gyakorlatát és ez nem is mindig szükséges (a lényeg, hogy az anyának és a babának megfelelő legyen a szoptatási technika). De egyre inkább azt gondolom, hogy a Liga által javasolt módszerek a célravezetőek. (Pláne, hogy általában többféle javaslat is van egy adott problémára, tehát a tanácsadók sem tudnak egyetlen bombabiztos receptet adni!) Szerintem ha végeznének ilyen irányú kutatást, lehetne találni összefüggést a tanácsokkal/felfogással való azonosulás és a szoptatás hossza között.

És továbbra is úgy gondolom, hogy attól, mert nem mindenki ért egyet a különböző ajánlásokkal (pl. együttalvás, hordozás), még igenis van jogosultságuk, főleg, hogy jópár anyánál beváltak.

2010. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Kedves 21,09 szerintem te ugy gondolod hogy amit az lll javasol az szentírás.Én sem csinálok mindent úgy ahogy náluk olvasom,de a szoptatásra vonatkozó javaslataikat igyekszem alkalmazni.
2010. jan. 9. 17:37
 18/24 xStefix ***** válasza:
52%
Erre gondoltam én is. :)
2010. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
21:09 es vagyok nem szent írásnak gondolom. Szívből utálom őket.
2010. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 xStefix ***** válasza:
52%
Azért utálod őket, mert nem egyezik a véleményetek? Nem kell megfogadni/megtenni és kész. Vagy valaki ismerősödnek kárt okoztak talán?
2010. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!