Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ellenszenves sokaknak...

Miért ellenszenves sokaknak az lll-munkája?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már ezen a fórumon hogy" utálom,fanatikusok".De hát akkor kihez forduljunk tanásért?

Mi a fanatikusság bennük,a tanításukban,hiszen a legfrissebb kutatásokra épülnek,

Az első gyermekemnél semmilyen segítséget nem kaptam,a v-nő csak azt kérdezte: van tej bőven.A családomban senki nem tudott sokáig szoptatni,Abból az infóból éltem amit az lll-füzetekből olvastam(ennek már I4 éve).Azóta 3 gyerekes anyuka vagyok és van 7 év szoptatási tapasztalatom.

Kíváncsi lennék a véleményetekre.

NORMÁLIS VALASZOKAT VÁROK,KULTÚRÁLT HANGNEMBEN.


2010. jan. 6. 13:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%
Igen kedves utolsó. A nővérem házassága. Amig az lll-hez. nem fordult. Mert csak azt hajtották hogy a gyerekkel foglalkozzon a férje meg várjon a sorára. Szoptasson minden áron mert lelki sérült lesz a baba. és mikor műtötték a mellét mert bedurrant. Éheztesse a gyereket. Hát elég bizar és kegyetlen mód. A sok birka meg teljesen isteniti. Lehet hogy vkinek segit de milyen áron?
2010. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Én az lll-ből nem ezeket olvasom ki.
2010. jan. 12. 10:58
 23/24 xStefix ***** válasza:
Á, meg se próbálom elmagyarázni a dolgot, ez jó példa arra, hogy mikor jobb már tényleg hallgatni.
2010. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 xStefix ***** válasza:

Mindenesetre az biztos, hogy sokan azért csalódnak a szoptatási tanácsadókban, mert nem ad(hat)nak dekára kimért tanácsot. A szoptatás nem olyan egyszerű, mint a tápszerezés, nem látszik, hány ml van a mellben, hogyan és mennyi fogy az "üvegből", mikor várható a következő evés stb. A szopi lelki oldaláról nem is beszélve.

Én is hónapokig görcsöltem, mert nem voltam biztos benne, hogy jól értelmezem a gyerekem jelzéseit, hogy jól csinálom-e. Nem (vagyis alig) volt külső viszonyítási pont, ami megerősített volna önmagamban. De a sok próbálkozás és nagyrészt a tanácsadás sokat segített, hogy megtanuljak hinni és bízni magamban. Pedig körülöttem is ment a "károgás"..

Szerintem a Liga egyik fontos feladata és érdeme, hogy igyekszik segíteni az anyukáknak abban, hogy a természetes ösztöneikre merjenek hallgatni. Egyébként evidens is lenne, ha ez az ösztön működne - de mégsem az, mert a mai általános világkép, hozzáállás stb. nagyban elnyomja a régi normákat. Ezért van az az ellentmondás, hogy bár szoptatni "mindenki" képes, mégis (újra) meg kell tanulni/tanítani a módját. És szerintem a helyes gyakorlatnál majdnemhogy fontosabbak a lelki és szellemi összefüggések.

2010. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!