Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Járt már ilyen kellemetlenül...

Tittiritty kérdése:

Járt már ilyen kellemetlenül valaki? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A szülés óta nagyon kellemetlen izzadságszagom van. Előtte - még terhesség alatt sem - sosem volt ilyen problémám. Létezik, hogy összefügg a szoptatással, illetve a hormonális változásokkal?
2010. jan. 6. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tuti. Nem ilyen edeskes szagra gondolsz. Nekem is volt, de az a "tejszag", ha lehet ilyen csunyan fogalmazni. En mindig golyost hasznaltam, de elmulik idovel am.
2010. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatással nem hinném, hogy összefüggne, inkább a hormonok okozhatják.
2010. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nyáron a legnagyobb kánikulában szültem és azóta is szoptatok. Nálam ez a kellemetlen izzadtságszag 2 hónapig is eltartott, azóta egyszerűen jobban izzadok, mint szülés előtt, de már a kellemetlen szag nincs.
2010. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! igaza van az első válaszolónak. Van olyan, amikor még tényleg "tejszaga" van az embernek, főleg az első időben, amikor magától is folyik atej. Egy idő után elmúlik :)) Enyhe illatú dezodort használhatsz, hogy ne zavarja meg a baba szaglását. 2. voltam
2010. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Csajok a válaszokat. Nem hinném, hogy "tejszag", de tényleg zavaró marhára. Hétfőn volt 4 hetes a babám. Csak remélni tudom, hogy nemsokára elmúlik. Igazából nem izzadok jobban, csak "szagosabban":-) Jahh...és éjjel rosszabb a helyzet:-(
2010. jan. 6. 15:57
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! 2 hónap után olyan lett, mint szülés előtt volt?
2010. jan. 6. 15:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Arra már nem emlékszem, hogy szagom volt-e, de az első babám után hetekig izzadtam, mint egy ló, főleg éjszaka. Március eleje volt, még csak nem is nyár, de volt, hogy az éjszaka közepén le kellett zuhanyoznom, és új hálóinget vennem, mert facsarni lehetett, úgy megizzadtam.

Októberben szültem a második babámat, vele csak pár napig volt ilyen problémám, és nem is annyira intenzív.


El fog múlni, nyugi!


Amúgy a golyós dezodort nem nagyon ajánlom, mert elnyomja a tejszagot, illetve a testednek a természetes szagát, illatát, és lehet, zavart okoz a szoptatásban.

Inkább egy gyors zuhany, amilyen sűrűn teheted.

2010. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a választ! Reménykedem...
2010. jan. 6. 16:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon izzadós lettem, már a terhesség alatt is kétszer zuhanyoztam egy nap.Eddig baba izzadásgátlót használtam, de sajna nem használ, így most áttértem a dove-ra.Próbálj te is váltani, hátha használ.Sajna a hormonok dolgoznak.Én mihelyt elkezdek szoptatni, elönt a víz.

4 hónapos kisfiú anyukája

2010. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet!! A dezodort, meg a parfümöt nem ajánlom, inkább valóban a zuhany, vagy csak simán a lemeosakodás. Egyszer jól megjártuk!!! A nagyobbik gyerkőcöt vittem karate edzésre, és befújtam a nyakamat egy kicsit (mégiscsak emberek közé megyek elven). Ez du. fél négykor volt, az esti szpoizásnál meg egyszerűen nem tudtuk, hogy mi a baja a babának, mert csak üvöltött, amikor rápróbáltam rátenni a cicire. Még a háziorvost is felhívtam, hogy mi lehet a baja. Szegénykém két órán át üvöltött, mire rájöttem, és lemosdás után csak úgy "falta" a cicimet!!!
2010. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!