Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes ezt megvennem? Vagy...

Érdemes ezt megvennem? Vagy ne vegyek kézi mellszívót? Medela elektromosat gondoltam, de lehet hogy ez is elég. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
[link]
2010. jan. 9. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszolok. Remélem sokan fognak írni, mert én is ugyanezt a szettet néztem ki.

Én csupa jókat hallottam az Avent kézijéről, tetszik, hogy tartalmaz mikrós sterilizálót, és a többi dolog is nagyon hasznos lesz szerintem.

Mi szerintem ennél fogunk maradni.

2010. jan. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ezt érdemes-e megvenni, de én a medela elektromos mellszívót használom és nagyon jó, nagyon szeretem. Csak bekapcsolom és dolgozik megától.
2010. jan. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem Aventes kézi van. Nekem nagyon bevált, pedig sokat kellett használnom.Nem tudom mért, de én idegenkedem egy kicsit az elektromos mellszívóktól. A sterilizálóval viszont arra kell vigyázni, hogy belefére e a mikrótokba. Én külön vettem egy gőzsterilizálót.
2010. jan. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy másik kérdés is ezzel kapcsolatban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


Én a Medelával befürödtem, az Avent jött be. Nagyon hasonló a kialakításuk, de a Medela tölcsére egy egyrétegű, merev műanyag valami, az Aventén viszont van egy szilikon-feltét is, ami a vákuummal masszírozza a mellet, és nekem kb 5x több tejet szívott ki, mint a Medela.

2010. jan. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az avent kézi van, jó, csak nekem nem indul be rá a tejleadó reflexem, csak azt tudom lefejni, ami éppen van benne.Szóval én örülök,hogy nem ruháztam be gépire, ez sem volt olcsó.De amúgy jó, tesóm is azt használja, ő is meg van elégedve vele.

2010. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen van,és egy "álom"ezzel fejni.A nagyfiam 16 éves,és abban az időban semmi jó mellszívó nem volt kézzel kellett fejni.Ez egy szuper mellszívó,és ha esetleg nem indul be vele a tej akkor egyszerűen elkezdet kézzel fejni,és amikor beindul akkor használod az aventet.Én tejleadó voltam és volt,hogy ezzel 500ml fejtem le egyszerre!Az első pár alkalommal előfordulhat,hogy "bénázik"az ember de ezen nem kell elkeseredni,ha megtanulod használni akkor szuper lesz!
2010. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ismerem az Avent és a Medela kézit is. Az Avent szerintem jobb, de mivel nagyon sokszor kellett fejnem szaporitás miatt, ma béreltünk egy "kórházi" Medela elektromos mellszívót, amivel sokkal jobb minden. Többet szív ki és egyáltalán nem fáj. Arról nem is beszélve, hogy a kezemen is kevésbé dagadnak ki az erek:) Nem olcsó játék, de a minőséget meg kell fizetni. Havi bérleti díj 8000Ft, és meg kell venni a Medela kézi szívót is, mert ezt kell rászerelni a motorra.
2010. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Sajnos nem tudom még mindig, hogy jól döntök-e. Mert mi van akkor, ha nem lesz tejem? Persze nem így állok neki a dolgoknak, csak tényleg nem lehet tudni. És megveszem mondjuk az elektromosat? Azért gondoltam erre, mert benne van minden, amit úgy is meg kell vásárolnom, és tényleg, mi van ha nem kell mégsem? Persze igyekezni fogok, hogy nagyon sokáig szoptathassam a babámat. Csak okosan kell választanom.

2010. jan. 9. 19:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem venném ezt meg. Én terhesen vettem egy darab cumisüveget, amit aztán pontosan a babám 7. hónapjában bontottam fel először. Ennyi cumisüveg teljesen felesleges!

Amit az avent tárolópohárnak nevez, az sima natúr műanyag pohárka. A melltartó betét a dm-ben tök olcsó.

Mellszívót pedig nem vennék előre ilyen drágát. Sterilizáló is felesleges előre, nekem is volt, nem használtam egyszer sem.


Ha rám hallgatsz, vegyél egy darab kézi medela mellszívót, az nem drága. A többivel ráérsz. Ha nem lesz tejed, még mindig el tudsz menni venni pár darab cumisüveget és a többit.


Remélem tudtam segíteni.

2010. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!