Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit esznek azok a babák...

Mennyit esznek azok a babák elalvás előtt, akik átalusszák az éjszakát? A babám már majdnem 5 hónapos, de még soha nem aludta át az éjszakát. Minimum 3-szor kel.

Figyelt kérdés
3 hónapos korig igény szerint szopizott, éjszaka is 3-szor, majd volt egy időszak, amikor óránkét kelt este. Kezdett elapadni a tejem, így kapott tápszert. Azóta csak cumisüvegből iszik, így állandóan fejnem kell a tejet. Átlagosan 130 - 150 ml eszik, de még mindig 3 óránként megéhezik. Nagyjából visszajött a tejem, de este elalvás előtt kap 160ml tápszert. Rendesen gyarapszik, de este nem alszik. Mit tehetnék, hogy átaludja az éjszakát?

2014. júl. 29. 11:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%

20 hónapos kislányom még soha nem aludta át az éjszakát..

Az egyik ilyen, a másik olyan. Szerintem nem kell ezt túlaggódni.

2014. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
9 hónapos kislányunk is sokszor kel még éjjel. Örülünk ha csak kétszer kel fel. Ha fogzás van, 5-7szer is ébred. Elalvás előtt megiszik 200 ml tápszert,mégis éhes lesz éjjel. :)
2014. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
az én fiam 2 hónapos + 5 napos. magától alussza át 6 hetes korától az éjszakát. 9kor elalszik, 5-6-7-ig. volt amikor csak 20(!!) grammot evett előtte, egyszerűen nem kért többet üvöltött ha még megkínáltam, mondom ez tuti fel fog kelni éjszaka, ugyanúgy reggel 6ig aludt. szóval nem attól függ, legalábbis nálunk hogy mennyit eszik lefekvés előtt (ez a felfogás hogy jól megtömöm és majd akkor végigalussza, egyszerűen butaság..).
2014. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
előző vagyok, anyatejes a fiam, az lemaradt.
2014. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyetertek, nem (csak) az ehsegtol fugg, ebrednek-e. A nagyobbik fiam 3 hetes koratol ataludta az ejszakat, pedig volt, hogy 30 g-ot evett csak estere. Aztan felevesen elkezdett ebredni, de sose fogadta el se a mellemet, se mast, kizarolag, ha beteg volt (de akkor sem mindig).

Most 2,5 eves es meg mindig van heti 1-2 nap, amikor felebred (sose ker vizet/kajat ilyenkor).

A kisebbik fel eves es meg sose aludta at az ejjelt, ha annyit evett, mint egy lo akkor sem :) O legalabb 2-szer, de inkabb 3-szor eszik ejjel, es sokszor akar komfortszoptatast (na ezt a fogalmat nem ismertem a batyaval...).

2014. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam hat hónapos, de nagy baba. 8 kg és 76 cm. Nem dagi, sőt vékony, pedig sokat is eszik. Este megeszik egy almát 2-3 darab keksszel majd 200 ml tápszert is megiszik, mert éhes marad. Ezutan minimum 6-7 órát alszik.
2014. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
a fiam másfél hónapos, 6 órát ugy tud aludni, ha előtte jól kifárasztom, megfürdetem, megetetem. Nem etetem meg tulságosan a nagy alvás előtt, mert puffad a hasa, és rosszabul alszik.
2014. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 xStefix ***** válasza:
Mit jelent az, hogy nem etetünk meg túlságosan egy másfél hónapos babát? Hogy lehet túlságosan megetetni? És ez miért cél vagy épp nem cél?
2014. okt. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!