Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon elapadt a tejem,...

Nagyon elapadt a tejem, kenytelen vagyok tapszerrel eteni, hogyan tudnam visszahozni?

Figyelt kérdés
4Honapos kislanyom mindig lusta volt szopizni es nem lakott jol, ezert kellett tapszert adni,mar elejetol.csak elrontottam, hogy a lefejt tejet kellett volna adnom neki, nem tapszert...sose fejtem szopi utanes szepen lassan elapad a tejem, ma mar a 2mellembol 50!! milit tudok csak lefejni. olvastam a szaporito fejesrol, hanyszor kell azt csinalni naponta?csak igy az lesz a gond hogy ures mellet fog szopizni, es igy tenyleg leszokik a szopirol....
2014. aug. 5. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Alkohol mentes sör és gyakran tedd cicire.

Ha mégsem sikerül szaporítani akkor se csüggedj,a tápszer nem ördögtől való.Ez is jó hogy 4 hónapig kapott anyatejet

2014. aug. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kérd IBCLC laktációs tanácsadó segítségét!
2014. aug. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2 óránként is fejhetnéd, vagy szopiztasd, ha megy, ha ki is ürült, akkor is szopizza ha esetleg rá bírod


nekem a nagyon nagyon sok folyadék segít, napi 2-3 literek, de van, hogy 4 is, sima liptonos zöld teát iszok, beválik


devannak speciális tejmeghozó teák, dm-ben is kapható, tökéletesek!!!!

2014. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

www.ibclc.hu


itt kérj segítséget, mindent szépen elmagyaráznak, mit hogyan tegyél, miután kikérdeztek.

2014. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lepontozhattok, de nekem semmivel nem sikerült növelnem. Pedig én tényleg megtettem mindent. A kórházban sajnos tojtak a fejünkre, sehogy nem sikerült szopiztatnom. Itthon egy nagyon kedves doktornő-szoptatási tanácsadó segítségével ahogy ő mondta: a nulláról (!) sikerült annyit elérnünk, hogy még mindig szopizik tápszer mellett. 3,5 hónapos, kicsivel több mint fele az anyatej. Nekem a laktoherb segít valamennyit. Semmi más nem. De ajánlom, hogy tea mellé minden szopi után fejd ki az utolsó cseppig, ennek meg kellene hoznia a növekedést. Esetleg homeopatia?
2014. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szoptanít készülékkel.
2014. aug. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

napi 2-t csináltam 2-3napig, visszahozta:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2014. aug. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én fejek szoptatás után és két szopi közt félidőben. Nekem bevált, sok tejem van. Egy próbát megér.
2014. aug. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a 4. hónaptól kezdett apadni (előtte is voltak azért gondok), szaporító fejéssel is próbálkoztam a szoptatások után (éjszaka fel is keltem miatta), majd a pótlást is szoptanít készülékkel adtam, ennek az a lényege, hogy amíg a pótlást kapja, addig is éri inger a mellet (nézz utána a neten, nekem Medella szoptanít volt, hasznos kis szerkezet, csak macerás a tisztán tartása). Nekem nem sikerült szaporítani, de sokáig kihúztuk kevesebb tejjel, de mégis csak anyatej. Sok folyadék is fontos! A szaporító fejésnek az a lényege, hogy felváltva fejsz mindkét ciciből, először 7-7 percig, majd 5-5, 3-3. és 1-1 percig.

Ám valóban igazán szakszerű tanácsot szakember tud adni.

2014. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, természetesen a kevesebb tej azt jelenti, hogy a pótlás tápszer. Kb fele-fele arányban tudtam táplálni még néhány hónapig.
2014. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!