Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 15-én szültem. Nektek mennyi...

15-én szültem. Nektek mennyi idő után indult be a tej?

Figyelt kérdés
Van már meg előtej is, de nem elég a kicsinek, ezért pluszba tápszert kellett venni, mert hiába cicizik egész nap sir és tudom nem elég a kajcsi
2014. aug. 20. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az első szülés után 3 nappal, a második és harmadik szülés után már másnap volt tejem. Gratulálok a picihez :)
2014. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

nekem úgy kábé az ötödik, hatodik napon, TEJLÁZZAL. (amikor szoptattam, a gyerek is én is izzadtunk, azt hittem, lázas vagyok. éjszakánként rázott a hideg)


ELÉG A TEJED, HÉÉ. ne essél pánikba :) bízz az anyatermészet csodálatos működésébe, és persze az ösztöneidbe :)


egyszerűen tartsd cicin, más dolgod nincs. mindig annyi tej van, amennyi kell.

lehet azért szaporítani a tejet, fejéssel - de ha mindig cicin van a gyerek, úgysincs időd rá, a szopizás (még a komfortcici is) gyarapítja a tejet.


igyál laktoherb teákat (dm-est javaslom) - nem fog fájni tőle a gyerek pocakja, nyugi.


ha nem veszed le a kicsit mellről, csak elosonsz mellőle ha alszik, mindig elég tejhez fog jutni. lehet, lassan és komótosan eszik (ahogy az én babám is tette) amíg meg nem tanul ügyesen és gyorsan kiszívni a tejet, addig engedni kell neki, hogy elidőzzön. (és másra e téren ne hallgass)


olvasd el ezt a két nagyon hasznos és bölcs cikket, illetve ha még mindig bizonytalan vagy, akkor SZAKEMBERHEZ fordulj, és ne a tápszer-evolució hívő tanácsadókhoz (úgymint egyes orvosok, védőnők és anyukák)


[link]


[link]


[link]


----------------------------

az én kisbabám 5-6. napon 10 grammokat szopizott (!) aztán 7-8. napon 40-50 grammokat. a nagykönyv szerint ez kevés. neki elég volt, mert 2600 gramm volt, és akkora volt a gyomra, mint egy cseresznye. ha az orvosra hallgatok, már rég nem szoptatnám, mert tápszeres lett volna - mert pótlást, tápszert javasolt akkor. de én kitartóan mellen tartottam a kicsit. ma 15 hónapos, és még mindig szopizik (ami most elég jól jön, mert lázas, és nem akar enni semmit, meg pláne, hogy el tudom altatni cicin, így csillapítva van a betegség miatti rossz közérzet is, bealszik cicin egy csomószor) :)


kitartás, lesz tej :) van tej már most is elég :)

2014. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szopizunk szopizunk, azt mondta a gyerek oros hogy 30 meg 40 percnél többet felesleges rajta lennie mert csak cuclizik. És mikor leesik akkor jó már volt úgy hogy addig szopiztunk még szét nem esett a kislányom annnyit szivott, de valahogy délután ha szopizik is sir. Kakál már szépen. De ma pl 9-30tól majdnem 13ig cicin volt és úgy sirt mintha éhezne. Akkor csináltam neki egy adag kajcsit.
2014. aug. 20. 15:19
 4/13 A kérdező kommentje:
De ha szopiztunk és lefejem akkor nem tudok 10 ml-nél többet fejni se. egyszer sikerült 20 ml. De nem volt neki elég.
2014. aug. 20. 15:40
 5/13 A kérdező kommentje:
Most fejtem kb 10 ml-t se tudtam. De majd kel a Lelkem és rárakom.
2014. aug. 20. 16:06
 6/13 anonim ***** válasza:
En ugyan igy voltam. Es a tapszer miatt 2 honapba telt mire leszoktattam a tapszerrol, cumisuvegrol es elertuk, hogy csak cicil. Altalaba mindenki itt szurja el nem hisszuk el, hogy eleg a tej es potolunk, holott a potlas miatt nem is lesz soha eleg... sot egyre csak kevesebb! HIDD EL, HOGY VAN TEJED ES ELEG! Szoptass, szoptass es szoptass! Amikor a baba akarja ha kell orankent. Es ha mar ugy latod, hogy igen is van tejed eleg akkor kezd el kicsit kihuzni az idot, hogy minnel tobet birjon ki! Gratulalok a kicsihez es sok sikert!
2014. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tehát nem spricól a tejem csak ha megnyomom akkor jön kis csepp kifele. Tegnap jöttünk haza elég fárasztó nap volt, meg voltak itt vagy 600-an nézték ahogy szoptatok meg védőnő meg információ hegyek, meg anyám áll a hátam mögött.... Ahhh idegesitő volt. A kórházban 3-an voltunk a kórteremben de ott állandóan volt valaki. Nézték ahogy szoptatok, a babám egész nap sirt, segiteni alig segitettek...... Most meg ugye mindenki jönni akar.
2014. aug. 20. 16:24
 8/13 A kérdező kommentje:

Na hát jól van akkor. Nem akarom tápszerezni, mert az nem jó. Végső esetre akartam használni. De szoptatok szoptatok ha kell egész nap. Addig még rongybabaként le nem esik a kislány.

köszönöm szépen!

2014. aug. 20. 16:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3.napon indult be. Az első 2 nap szörnyű volt, végig sírtam a kórházban. Egyszer kapott ott cukros vizet. De itthon szépen helyrejöttünk. 2 hetesen volt 2 nap egymás után, hogy nem engedte hogy levegyem a ciciről, egész nap szopizott, éjjel is. Szerintem akkor állította be a tejcit. A fejésről annyit, hogy egyszer kipróbáltam hogy teljesen lefejtem az egyik cicimet és rögtön utána abból szoptattam. Degeszre ette magát a szerintem üres ciciből. :-) 10hetes fiú anyukája
2014. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedden szültem, szombat estére lett valamennyi tej. Nem tudtam szoptatni, a lányom nem akart szopni, úgyhogy fejtem éjjel-nappal. A 13. héten pedig el is apadt.
2014. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!