Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 15-én szültem. Nektek mennyi...

15-én szültem. Nektek mennyi idő után indult be a tej?

Figyelt kérdés
Van már meg előtej is, de nem elég a kicsinek, ezért pluszba tápszert kellett venni, mert hiába cicizik egész nap sir és tudom nem elég a kajcsi
2014. aug. 20. 14:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

6os vagyok! Legy "szemetlada" es zavar el mindenkit a francba ha ez szugseges a nyugalmadhoz. A minimalis stresz is kihat rad, a babadra es a tejcsire is.

Tejlazam volt sirva fejtem a cicim, alig jott a tejcsi kozbe a kisfiamnak tapszert kellett adni anyam meg a fejem felett ugatott, hogy hiaba a nagy csocsom alig van benne tej... nem fogok tudni szoptatni neki kis cicije volt de ha megnyomta 100 agba spricolt a tej... es o is csak 3 honapig tudott szoptatni bla bla blaaa... kikeszultem. Zuhany alatt forro vizben kifejtem a cicimbol a gyulladast. A kisfiam majdnem egy hetig ejjel nappal a cicin logott. Csak akkor fejtem ki amikor nem szivta ki teljesen neh megint begyulladjon... Egyre kevesebb tapszert kapott es egyre kevesebbet fejtem nagy nehezen vegre bealt minden a cicim osszeesett mar soha nem volt kemeny, duzzadt a tejtol azt hittem itt a veg majd kiderult hogy vegre minden rendben! 11 honapos a kisfiam meg mindig cicil es tapszert semmi penzert nem enne! LEgy kitarto es ha kell zavarj el mindenkit most ti 2en vagytok a legfontosabbak!

2014. aug. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

szia!

először is az első 6 hét Rólad és a Babádról szól, mindenki más vonuljon háttérbe és ne nehezítse a dolgotokat! aki ezt nem érti meg, az vessen magára.


a tej attól lesz olyan mennyiség, amire a babádnak szüksége van, ha sokat van mellen és magának be tudja állítani a mennyiséget. ha kevés, akkor kb.2-3 napig folyton cicizik, utána automatikusan több tejed lesz, és akkor már elég lesz ritkábban szopiznia.

a másik dolog, amitől több tej termelődik, ha sokat pihensz és sok vizet iszol.


legjobban azzal teszel, ha akár egész nap ágyban vagy a babáddal, ha bőr-kontaktusban tudtok lenni, az mégjobb. és szopztok, aludtok váltogatva.


családnak meg lehet mondani, hogy 1 napon jöjjenek, mondjuk 10-12 közt, hozzanak ebédet, aztán hagyjanak magatokra.


sok sikert!

2014. aug. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mindenki tök jókat írt, én 21-én szültem és hasonló gondjaim voltak.

Egyrészt nálunk az vált be hogy nem volt a fiam állandóan cicin a 3. hét után. Csak a hasa fog megfájdulni, órák hosszat nem is igazán eszik és pihenni sem tud mert nyilván te is mozogsz, ő is megriad ráadásul te pl mikor pihensz így? És akkor a többi igényedről nem is esett szó...

A másik amit én csináltam hogy egy szopi alatt két cicire teszem váltva. Kettőből már biztos elég lesz neki is.

Tehát én betartom a kb 3 óránkénti etetési időket és 2x5 percet van cicin váltva (pl:jobb-bal-jobb-bal és a következő etetést azzal kezdem amelyikkel befejeztem az előzőt)

Ez is csak egy tanács, mindenki sok információval fog ellátni és néha egymásnak ellentmondóakkal és mindegyikben van igazság mert nekik az jött be. Kísérletezni kell :)

2014. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!