Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy ne keljen...

Mit csináljak, hogy ne keljen óránként szoptatnom a babám?

Figyelt kérdés
3 órát ,miért nem bírja ki cici nélkül:)

2014. aug. 27. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Cumizik csak a cicin vagy eszik is?
2014. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mekkora baba és mennyit szopik? Lehet hogy keveset eszik és éhes.
2014. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, hogy kevés a tejed. Nekem is így volt. Folyamatosan cicin volt és végül kiderült, hogy kevés a tejem és éhes. Először csak pótlás kellett neki, aztán végül teljesen elapadt a tejem és azóta tápszert kap.
2014. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

nekem 3 hónapos koráig folyton cicin volt.

nem tehettem másképp, mert kis súlyú volt, és besárgult, negyedik napra bekómált. védőnő mondta, 3 óránként KELL ennie, éjjel is ébredtem.

mivel féltem, hogy baj lehet, eleinte le se mertem venni magamról, később meg rájöttem, ez a legegyszerűbb, le se veszem.

olyan 2,5 hós lehetett, mikor el kezdtem kisérletezni, mennyi időt bír ki cici nélkül.

számítottam rá, hogy 1 óra.

hát nem. a 45 perc is úgy jött össze, hogy járkáltam vele, foglalkoztattam, keserves volt.


vannak babák, akik nem tudják, hogy dr. Adalbert Czerny papírra véste, hogy a kisbabákat három óránként elég etetni, úgy egy fél óra elég nekik, aztán aludjanak. (a náci Németország karolta fel először ezt a katonás kisbabatréninget. aki nem hiszi, olvasson utána!)

szóval, a te babád se olvassa a szakkönyveket úgy látszik :) :)


hagyd, had gyakorolja a szopizást, ő is komótosan, lassan eszik, amíg pici, úgyse mindig fogod tudni, hogy komfortcicizik, vagy éppen eszeget. a legbiztosabb, hogy engedd szopizni őt, és ha bealszik, húzd ki a szájából a didit. (ha teljesen elerenyed a kis szája, mert már szunyál, amúgy el is engedi a bimbit)


javaslom, feküdjetek az ágyon, ő egyen kedvére, te meg olvass, tévézz, ilyenek.


amúgy aki nem bír folyton feküdni, nem akar, vagy éppen nem tud (van másik gyerek is, pl.) annak ilyenkor a hordozókendő, babaerszény használata javasolt. az abban fekvő babát is lehet ügyesen szoptatni :)


én is szeretek komótosan enni, nem csodálkoztam, hogy a kisfiam ilyen.

lehet, hogy a te babád is komótosan eszik. hagyd neki :)


3-4 hónap, és nem lesz ilyen.


ui: az én babám 3-4 hónaposan KÉT ÓRÁNKÉNT evett, akár 1 órán keresztül is szopizott. nem érdekelt, ki mit mond. cserébe én is mindig nagyon kiegyensúlyozott és boldog voltam, nem éreztem frusztráltságot, vagy nem motoszkált a fejemben, hogy valamit nem csinálnék jól, a gyerek meg nagyon nyugodt, békés, kiegyensúlyozott és jó kerek lett, na meg egészséges, és ráadásul most 15 hónapos, és még mindig van bőségesen tejem :)


had cicizzen, add át magad a boldog szoptatásnak, a gyerekkel való összebújásnak. türelem :)

2014. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

szombaton lesz 3 hetes.A védőnő szerint elég a tejem mert már látszik ,hogy nőt. A védőnő hetente jön.

Lehet keveset szopizik ,de van úgy bealszik nem tudom rábírni,hogy egyen többet. A cumit se fogadja el. És ha rázendít csak a cici nyugtatja meg.

2014. aug. 27. 21:57
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
3 hetes a babád? Olyan indurka-pindurka gyomra van, hogy lehet, hogy azonnal ki is ürül, főleg, ha picit el is alszik a melleden. Szoptasd óránként, ha kéri! Nincs ebben semmi meglepő. Ez a dolgod!
2014. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Én kislányom is ilyen volt, van, hgoy még mindig ilyen.

Állandóan cicin lógott, nem foglalkoztam azokkal a kijelentésekkel, hogy lehet, hogy kevés a tejed, adj neki tápszert...akkor már rég tápszeres lenne. Hízott szépen, nagyon szépen, és mindig cicin volt. Egyszerűen ez nyugtatta meg.

Most 3 és fél hónapos és még mindig sokat van cicin, ha éppen fáj a hasa. Kibír ő már 3-4 órákat, de ha fáj a pocak, az egyetlen gyógyír a cici. Ott legalább megnyugszik.

2014. aug. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóéval.
2014. aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez volt kb. 2 honapig, aztan mintha elvagtak volna. Majd mikor mar lekoti a kulvilag is jobban es hoszabb ideig el lesz nelkuled. Addig kitartas! El fog mulni!
2014. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!