Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet úgy tárolni a lefejt...

Lehet úgy tárolni a lefejt anyatejet, hogy egybeöntöm a különböző időpontokban de egy napon lefejt mennyiséget?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is így szerettem volna tárolni, de azt javasolták, hogy tegyem/fagyasszam külön őket. Szaporodnak benne a kórokozók, ezért nem érdemes összeönteni, kivéve, ha aznap el is használod mindet.
2014. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet, csak azonos hőmérsékletűnek kell lennie amiket összeöntesz
2014. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Így van. Egy napon belül lefejt tejet összeönthetsz, csak hűtsd le előtte.

Tehát ha hűtőben van a tej, akkor a frisset ne öntsd rá, hanem azt is hűtsd le. És amikor már az is hideg, akkor összeöntheted őket.

2014. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Persze hogy lehet. Nekem legtöbbször 10-20 ml jött össze fejéskor, szoptatás után. A frisset mindig betettem a hűtőbe, és amikor lehűlt, hozzáöntöttem a többihez. Este pedig be a fagyóba. Vagy reggel. Mert 24 óráig is állhat a hűtőben.
2014. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de miért kell lehűteni azokat, amiket összeöntessz?

Nem lehet a frissen lefejttel összeönteni már hűtőset és úgy mélyhűteni? Én így csináltam 8 hónapon át, nem vettem észre semmi problémát.

2014. aug. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elvileg ha a friss meleget, majd 37 fokosat összeöntöd az 5-10 fokossal, szerintem ki is csapódhat. persze nyilván túlbiztosítás ez az így csináld, úgy csináld, de ha pici csecsemőről van szó akkor szerintem nem árt az óvatosság. A 6-7-8 hós lányomnál pl. összeönteném úgy is ahogy mondod, ha nem tapasztalok emiatt problémát nála, vagy a tejben.
2014. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Siman osszeontom a lehulteket, meg nem volt gond vele.
2014. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!