Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El akarja választani magát?...

El akarja választani magát? 13 hós kisfiam furcsán viselkedik.

Figyelt kérdés

Anno 3 hónapig küzdöttem a szoptatásért, ami végül sikerült, a kisfiam ma 13 hónapos és újra "problémáink" vannak.

Az a helyzet, hogy harap. Egy-két hónapja már sikerült leszoktatni róla ("nem! Fáj mamának") de most megint csinálja. Három napja nem szopizik nappal csak azért kér cicit hogy megharapja. Vagy mutogat a cicire, majd amikor kínálom, akkor meg rázza a fejét.

Eddig cicin aludt el, most emiatt ez sem megy., kínlódva alszik el. Álmában szopizik egyedül.

Most fejek nappal, hogy a kimaradt szoptatások miatt ne legyen baj, de félek, szeretné abbahagyni a szopizást.

Lehet ez ilyen hirtelen? Jön a foga az biztos, de az egész nagyon hirtelen, drasztikus... Talán nevetségesen és önzőn hangzik de én sem álltam még készen az elválasztódásra... Szerettem volna legalább másfél-két éves koráig szoptatni. Tudom ez nem róla szól, csak egy hete még sűrűn szopizott és most olyan furcsán viselkedik.

Mit tegyek? Mi lehet az oka ennek a hirtelen váltásnak? Más is volt már így?



2014. szept. 7. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

a baba szervezetnek már fél éves kortól szüksége van élelmiszerekre, főleg mert pl vas nincs a tejben és szükségük van rá, meg nem vélelenől mőlik egy a nyelvkiöltő reflex sem ere a korra, meg sorolhatnám, a fogak sem szopihoz valók..

ha nem is elválasztani, de nem írtad hogy eteted is?



amúgy meg szerintem ahogy egyre nagyobb egyre jobban megnyílik neki a világ, lehet játszik vele, az én babám speciel már nem is tud mindig csak a szopira figyelni mint korábban, már ügyelnem kell, hogy csend és nyugalom legyen körülötte (4 hós)

2014. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*nem véletlenül múlik el
2014. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlókat csinált a lányom . 7 hónaposan elhalasztotta magát sajnos :( ha szopi idő volt es kiraktam ma cicit ordított ameddig el nem vettem. Úgyhogy abbahagytuk :( napi 3-4 alkalommal eszik rendes kajcsit reggel este tapszer . De mar az is döcögős . Sajnos ha nem kéri akkor nem lehet erőltetni . Én 2 hétig szenvedtem igy minden alkalommal de hiába . Ha eljött az idő abba kell hagyni. :(
2014. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eszik ő már mindent, de két napja még rengeteget szopizott, azért nem értem..
2014. szept. 7. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Kap cumit cumisuveget vagy vmi itatopohar? Ezek is okozhatnak gondot. Nem ilyedt meg mikor egyszer raharapott es esetleg felkialtottal? Lehet nehany napos szopi sztrajkot tart van ilyen! Ringasd es ha majd elalszik felalomba tedd cicire vagy kozvetlen ebredes utan. Nekem igy valt be mert bizony sztrajkolt egy ideig...
2014. szept. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!